רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

ניצחון בכוח המחשבה

אומן החושים אורי גלר חוזה עבורנו מי תנצח במונדיאל


אמן החושים המצליח שיתף את חברי הקבינט הביטחוני בהימוריו בנוגע למונדיאל ובמקביל נזכר בשירותו הצבאי עם רוני דניאל: "אני בהחלט מזהה אנרגיות חיוביות אצל הקרואטים שישחקו בגמר בתשוקה. הם יתנו את הכול".

ביום ראשון הבא (15.7) יתקיים גמר המונדיאל בין צרפת לקרואטיה. מונדיאל 2018 שבר את שיאי הצפייה של קודמיו וסיפק המון רגעי מתח, התרגשות וגם אכזבה. נבחרות גדולות ושמות גדולים נפלו בעוד שחדשים צמחו והגיעו לגדולות. אמן החושים אורי גלר, העומד בראש קמפיין ההימורים של 'ווינר', הימר על הקבוצה המנצחת בטורניר: "נאמר לי שלא לגלות מי מנצח. אני מאמין במוטיבציה, אנרגיות וכוח המוח ובמחשבה חיובית. אני בהחלט מזהה אנרגיות חיוביות אצל הקרואטים שישחקו בגמר בתשוקה. הם יתנו את הכול, אני לא רוצה להגיד אבל אני יודע כבר מי ינצח. האמת שניסיתי לעזור לאנגלים לנצח. חתמתי על הכדור שבו ניצחו את מונדיאל ב-66'. יבוא היום והם ינצחו, הכדורגל התחיל באנגליה".

רוני דניאל התוודה: "אורי גלר ואנוכי היינו יחד בקורס קצינים באותה פלוגה. היו כמה דברים שהוא עשה ולא ידעתי להסביר אותם. באחד הלילות במקום שכוח אל היה פיצוץ. אני באותה עת חשבתי שמדובר בפצצה שהופלה עלינו וגלר הרים את הראש וטען 'מטוס נפל'. אחרי שעתיים באמת קיבלנו דיווח שמטוס התרסק והטייס נפגע".

"שכחתי בכלל מהסיפור הזה", שיתף גלר, "אני זוכר כעת את הסיפור הזה, באמת הרגשתי מייד שזה מטוס. קרה לי פעם מקרה נוסף כזה, כשהייתי בן עשר הוריי התגרשו ושלחו אותי לקיבוץ חצור בדרום. במהלך אחד השיעורים נעמדתי באמצע הכיתה וצעקתי שמטוס מתרסק. המורה מייד הושיבה אותי אך רגעים לאחר מכן מטוס אכן התרסק במטע הבננות הסמוך לשדה התעופה בחצור. למזלנו לטייס לא קרה שום דבר. לא אשכח את הסיפור זה".

על הגעתו לקורס קצינים סיפר: "כשהוריי התרגשו אמי ואני נסענו לקפריסין שם אמי התחתנה עם יהודי הונגרי. המוסד גילה שאנחנו מישראל והפך את המלון שבו שהינו לבית בטוח לאנשי מוסד ומרגלים ממנו יצאו לרגל במדינות ערב. שם פגשתי מרגל בשם יואב שחם שהשתגע מכוחותיי. הוא קרא לי להתגייס לצנחנים לקורס קצינים ואז אמצא אותו. לצערי הוא נהרג והחלום שלי התנפץ אך המשכתי והשאר היסטוריה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
12/07/2018
הישארו מעודכנים

אורי גלר
אורי גלר  |  צילום: פלאש 90