ינון מגל ובן כספית

"אתם מאיימים על כל מי שלא מיישר קו עם התפיסה שלכם!"

אריה קינג, חבר מועצת ירושלים, מתנגד לקיום המצעד בעיר, זהורית שורק בתגובה: "אתה מוזמן להגיע למצעד" • חבר המועצה לא נשאר חייב: "חס וחלילה"


לקראת מצעד הגאווה בירושלים שיתקיים מחר (ה'), אחת ממארגנות המצעד, זהורית שורק, וחבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, התעמתו בתוכניתם של ענת וינון ב-103fm

מצעד הגאווה יחל מחר (ה') בעיר ירושלים ולקראתו ערכה משטרת ישראל שיחות אזהרה עם מספר פעילי ימין והמליצה להם להישאר בבית ביום המצעד. השנה צפויים להגיע למצעד כ-30 אלף איש ברוח מחאת הלהט"בים כנגד חוק הפונדקאות ובקריאה לשוויון זכויות. זהורית שורק, לסבית דתייה וממארגנות המצעד בעיר התייחסה להכנות: "הרוח הנושבת כאן בתקופה האחרונה היא הסתה כנגד הקהילה הגאה. יצאנו למחאה גדולה על כך. בתור אישה דתייה ולסבית אצעד, בעזרת השם, אגיע מחר למצעד ואמשיך להילחם על זכויותיי. 58% מתומכי מפלגת הבית היהודי תומכים במתן שיווין זכויות לקהילה הגאה. הרבנים מבינים שהקהל שלהם כבר לא איתם אז הם מנסים לזעוק ולכתוב דברים בפונטים גדולים- זה לא יעזור להם".

לשיחה הצטרף חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, שהגיב לקריאות הרב יגאל לוינשטיין להפגין מול מצעד הגאווה ולדברי על בנצי גופשטיין שמכנה את הקהילה הגאה ארגון טרור: "אני לא חושב שזה ארגון טרור אבל אני חושב שהקהילה הלהט"בית מתנהלת באיומים כלפי כל מי שלא מיישר קו עם תפיסתה. העובדה שאנשים מנסים לצבוע את הקהילה הלהט"בית כאנשים עם צרכים מיוחדים זו טעות וזה דבר שאני לא מסכים איתו. אני לא מבין למה הם צריכים עוד התייחסות מיוחדת? למה שמפגינים נגדם זה נחשב עידוד לאלימות? איפה אין להם שיוויון? כשבן הקהילה רוצה להצטרף לחוג קראטה בירושלים מישהו לא נותן לו?"

ענת התייחסה לדבריו: "הם לא נלחמו רק על הפונדקאות אלא על הדרישה לשוויון לכל כי כולם צריכים להיות שווים בפני החוק. אם חמום מוח אחד ישמע את דבריו של הרב לוינשטיין הוא יכול לעשות משהו נורא".

זהורית ענתה להם: "למה רק אם? זה כבר קרה! אני שמחה שאנחנו מסכימים בדבר אחד- אנחנו בהחלט לא ארגון טרור. במכתב הרבנים ביצענו והחתמנו כ-70 רבנים, אין שמות מהציבוריות המוכרת של הציונות הדתית כי הם חוששים שהרבנות תפעל נגדם לאחר שיחתמו על מכתב תמיכה בקהילה הגאה. אנחנו מסכימים שמותר להפגין בעד המצעד אך אסור להסית, לקרוא לאלימות, לכנות אותנו כסוטים ולקרוא לקחת לנו את הילדים. מכתב הרבנים שפורסם קרא לקחת לנו את הילדים ולהעביר אותם למשפחות נורמטיביות. זה נשמע לכם הגיוני? אני אישה לסבית ודתייה. אני לא אשנה את אמונתי ואזרוק אותה לפח. אני מזמינה את כולם להגיע למצעד מחר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

01/08/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


להט"ב
להט"ב  |  צילום אילוסטרציה: Ingimage
Paris