103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

אש באשקלון: ליאור חורב תוקף את ראש העיר

יועץ התקשורת: "העבירות שבגינן איתמר שמעוני עומד למשפט אינן האחרונות שבהן הוא מעורב" • שמעוני לא נותר חייב


יועץ התקשורת ליאור חורב וראש עריית אשקלון איתמר שמעוני שוחחו בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm בעקבות חשיפת הקלטה שבה נשמע חורב מאיים על פעיל במטה של ראש העיר. חורב: "גם אם יקרה נס והוא ייבחר, ועדת ההשעיה תתכנס במשרד הפנים ותשעה אותו עד לתום ההליכים". שמעוני הגיב: "קשה לי לחשוב שמישהו המקושר למשטרה מכין תיקים להפצה נגדי מאחורי גבי".

לאחר חשיפת ההקלטות אמש (ג') בתוכנית 'הצנרת', שבה נשמע יועץ התקשורת ליאור חורב מאיים על פעיל במטה של ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, שמעוני עלה הבוקר (ד') לשידור בתוכניתה של אילה חסון והגיב: "תושבי אשקלון קיבלו הודעות מפוברקות וקשות מאוד על כך שנעצרתי על תום ההליכים, שגנבתי 50 מיליון שקל ועוד. אותו פעיל הנשמע בהקלטה כתב פוסט ותהה אם יש קשר בין הדברים לליאור חורב. בעקבות הפוסט חורב שוחח עימו ושיחת האיום שנחשפה. אני מודאג כשאני שומע את הדברים הללו".

שמעוני אמר לאילה חסון שהקלטות נוספות צפויות להגיע וסיפר על שיחה של חורב עם פעילה נוספת: "טרם שמעתי את ההקלטה הנוספת אך אני סומך על דבריה של הפעילה. אילו השיחה הייתה בידיי כרגע הייתי משמיע אותה לכולם, זה עוד יגיע. בשיחה חורב הבטיח לפעילה שעומד להיות אישום נוסף נגדי בשיא מערכת הבחירות. אני רוצה להאמין שאין יד למשטרה בדברים הללו והאמירות שלו נובעות מפאניקה בלבד. קשה לי לחשוב שמישהו המקושר למשטרה מכין תיקים להפצה נגדי מאחורי גבי".

כשנשאל אם הוא מודאג שבגלל שחורב מקורב למפכ"ל המשטרה הוא יתפור לו תיק לפני הבחירות כדי להעיף אותו מהרשויות השיב: "אני מאוד מקווה שזו טענה מופרכת, לאור הדברים שנאמרים ולאחר ההקלטות שבהן שמעתי שהוא מבהיר שהימ"ר מחפש אותנו - אני מודאג".

ליאור חורב, ששמע את הדברים, הצטרף לשיחה בזעם: "אני עומד על כך שהעבירות שבגינן איתמר עומד למשפט פלילי ואף על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה אינן העבירות האחרונות שהוא מעורב בהן. כשחברה ציבורית מוציאה דו"ח ומציגה רווח כשבפועל היה הפסד זה פרסום כוזב וזה ייחקר - כי מדובר בכספי ציבור".

"נחמד לקבל ציונים מחשוד בעבירות פליליות", הוסיף חורב. "שמעתי שהוא גם מאשים אותי שחתכתי לאנשים צמיגים ברכב. זו הוצאת דיבה ואת הכסף שאיתמר ישלם אני אתרום לצדקה. אדם המועמד לדין מטיף לנו מוסר. אני מתנצל על סגנון השיחה שנחשפה, הוא לא היה ראוי ואם אותו פעיל נפגע אני מתנצל. מנגד אותו פעיל העלה סטטוס שהוציא את דיבתי והאשים אותי על דברים שלא היה לי יד ורגל בהם. פעיל מאוד מרכזי שאיתמר תלוי בו תלות עמוקה שהיא לא רק פוליטית העלה פוסט שקרי בדיבתי. אותו פעיל מוכר היטב והיה מעורב בסחיטה באיומים ולא סתם אדם מהיישוב".

איתמר שמעוני התייחס לדבריו: "אינני מעוניין להתעמת עם ליאור חורב, תפקידו לנהל קמפיין ואני מאחל לו בהצלחה. הפעיל שעליו אנו מדברים אינו חבר שלי ולא עובד שלי אלא פעיל התומך בי כמו פעילים רבים ברחבי העיר. אם היה בעברו משהו וכיום הוא אזרח מהשורה, זה לא ראוי לתקוף אותו על כך. הגיע הזמן שליאור חורב יבין שאדם אינו מורשע עד שהוא לא הורשע, חפותו תוכח בבית המשפט. הדבר הזה כבר מאחוריי כלא היה, אני מסתכל קדימה והולך לנצח את הבחירות. ההכפשות של ליאור חורב לא יעזרו".

"איתמר מתקפל כשמתייצבים מולו", סיכם חורב. "אינני יודע מי מפיץ דברים על איתמר אך כל מה שנאמר הם דברים נכונים מכתב האישום נגדו ומדברים רשמיים שפורסמו בתקשורת. איתמר שמעוני הושעה וכתב האישום יימשך לפחות עוד שנה, גם אם יקרה הנס והוא ייבחר בבחירות ועדת ההשעיה במשרד הפנים תתכנס ותשעה אותו עד תום ההליכים".

עריכה: איתמר זיגלמן

 

ההקלטות שנחשפו אמש בתוכנית 'הצנרת':

15/08/2018
הישארו מעודכנים

ליאור חורב (ארכיון) ואיתמר שמעוני
ליאור חורב (ארכיון) ואיתמר שמעוני  |  צילומים: פלאש90