ינון מגל ובן כספית

"אני מזדהה עם גל הירש"

למרות שזוכה מכל האשמות של המשטרה כנגדו - הנזק הציבורי שנעשה לתת אלוף אביגדור קהלני סרב לחלוף במשך השנים שלאחר מכן


השר לביטחון הפנים לשעבר אביגדור קהלני התייחס בתוכניתם של ענת וינון ב-103fm לסיכול הממוקד שבוצע לדמותו של גל הירש לאחר המגעים למנות אותו למפכ"ל הבא של משטרת ישראל: "אם הירש היה שואל אותי לפני אם כדאי לו להתמודד על תפקיד המפכ"ל הבא הייתי אומר שלא ילך".

למרות שזוכה מכל ההאשמות כנגדו, גל הירש נותר עם הכתם התדמיתי על דמותו. תת האלוף לשעבר אביגדור קהלני השווה בין מה שנעשה לגל הירש למה שהוא עבר כשכיהן כשר לביטחון הפנים: "לחמתי בשלוש מלחמות ונפצעתי אך הסיכול הציבורי שנעשה לי היה עבורי לא ייאמן. כשסיימתי את תפקידי כשר והייתי אזרח פשוט מן השורה התברר שהאזינו לי ולאשתי במשך שלושה חודשים בחשד שסיפרתי לעופר נמרודי שיש חקירה כנגדו ונקראתי לחקירה. במשפט הראשון היו כנגדי שישה עדי תביעה וכל הסיפור נמשך כשנתיים אך יצאתי זכאי מכל אשמה".

"אם גל הירש היה שואל אותי לפני אם כדאי לו להתמודד על תפקיד המפכ"ל הבא הייתי אומר שלא ילך". הסביר, "המשטרה היא גוף שלא מאפשר להכניס גורמים זרים מבחוץ. זו חבורה של אנשים שמנסה לשמר את המקום שלה ואנחנו מכירים את זה. זו מערכת שלמה של אנשים שמנסה לסכל את אלו שרוצים לפרוח ולהגיע לצמרות העצים. למשטרה יש הרבה עוצמות, לרב סרן במשטרה יש יותר עוצמה מאלוף בצה"ל". כשנשאל אם התנקמו בו השיב: "אני לא יודע ואני לא נכנס לזה. כשאתה הולך באחו וצד עורב את אף אחד זה לא מעניין, כשאתה צד נשר אתה מקבל דרגות וכבוד. אני מניח שאלו שאומרים שהם הפילו את השר לביטחון פנים זוכים לכבוד כלשהו בסביבה הקרובה שלהם".

עריכה: איתמר זיגלמן

28/08/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תת אלוף אביגדור קהלני
תת אלוף אביגדור קהלני  |  צילום: פלאש90
Paris