103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

"השכן שלי הטריד אותי מינית כשהייתי בת 9"

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, שוב נחשף מקרה פדופיליה; החשודים - שני מורים • צופית גרנט חזרה אל הפצע הפתוח שלה, המלווה אותה כל חייה


אשת הטלוויזיה צופית גרנט שיתפה בתוכניתה של סיוון כהן ב-103fm בחוויה המלווה אותה כל חייה: "מאז הפכתי לנפגעת סדרתית".

ביום ראשון תיפתח שנת הלימודים, והבוקר (ה') שוב נחשפה פרשת פדופיליה. דורון הרמן, כתב הפלילים של 'חדשות עשר', הביא את הפרטים, שלפיהם החשודים במעשים הם שני מורים שהתחזו ברשת לנערות. מעצרם הוארך. 

"המשטרה עקבה אחר שלושה גברים בגילאי 30-40, ששניים מהם הם מורים בבית ספר באזור ירושלים", אמר הרמן. "זה לא מפתיע. הרבה מאוד מהפדופילים שאני נתקלתי בהם בעשור האחרון עובדים סביב ילדים. באמצעות המניפולציות שלהם הם מצליחים להגיע לסביבה של ילדים. צריך מצד אחד להרגיע את ההורים ולומר שמרבית המורים שלהם נהדרים, אך מצד שני יש גם אחרים. הרשת בשנים האחרונות מאפשרת אנונימיות גדולה והתחזות שגורמים לילדים ליפול בפח.

"המסר שלי להורים הוא לאו דווקא לחשוש מהסביבה הפיזית שבה נמצאים הילדים אלא לשים לב לסביבת הרשת שילדיכם גולשים בה. אל תקחו מאליו כמובן כל אדם שטוען שהוא בן 12 ברשת. שימו דגש על מה שקורה לילדים במסך, כי מרבית הפדופילים מרשים לעצמם לפעול שם".

סיוון כהן ביקשה לשתף את המאזינים בכאב החד והמתמשך של מי שנפגעו מעברייני מין בהיותם קטינים. אחת מהן היא השחקנית והמגישה צופית גרנט, שפדופיל תקף אותה כשהייתה בת 9. "על עניין הפדופיליה יש קשר שתיקה איום ונורא. במשך שנה וחצי הייתי קורבן של השכן שלי, שהיה כמו האור בחיי", סיפרה גרנט, "הוא הציל אותי כשאמא שלי עבדה וכשפחדתי להיות לבד בבית. יום אחד הוא הזמין אותי אליו הביתה.

"כשמבוגר מאיים שאם הסוד יתגלה משהו רע עלול לקרות להורים, אז הילד הופך להיות אחראי להורים שלו. זה חורבן של בית, לא רק של עולמו של הילד. זו התמודדות יום יומית עם פצע שקשה מאוד לטפל בו".

גרנט הוסיפה כי לאחר שהוטרדה הפכה לקורבן סדרתי. "נשים רבות שעברו לזנות עברו התעללות מינית בילדותן. כילדה עברתי את זה בפנימייה עם מדריך, היה מאוד קל לפגוע בי והפכתי להיות נפגעת סדרתית. כל כך הרבה אנשים יוצאים לחופש בעקבות החוק שלא יודע לטפל בזה כמו שצריך".

דורון הרמן הסכים עם גרנט בנוגע לבעיה בחוק: "עשיתי סדרה שלמה על פדופיליה. מעניין שזו הנקודה שצופית העלתה. כשהתחלתי לעבוד על הסדרה הגעתי לבית המשפט לשמוע את סיפורו של פדופיל העומד למשפט בפעם השישית. למרות הפיקוח עליו הוא הצליח להשתחרר ופגע בילדה בת ארבע בצורה מאוד קשה. כשנכנסתי עם המצלמה לאולם השופטים עמדו לחתום על עסקת טיעון מקלה עם אותו בפדופיל. חודשיים אחרי שנכנסנו לצלם הודיעו לנו שעסקת הטיעון מבוטלת ושהפדופיל נשלח לשש שנות מאסר. רואים במקרה זה כמה כוח השפעה יש לתקשורת. כשיש חשיפה והד תקשורתי פרשות מהסוג הזה מקבלות אור אחר.

"צופית סיפרה שהיא הייתה בת 9 וזה קרה לה כקטינה. כדי לבסס הרשאה של פדופיל נדרשת עדות של ילדים קטנים. זה דבר שקשה מאוד לעשות ולכן מביאים חוקר ילדים שיעיד בנושא. עורכי דין טובים יכולים לקעקע את העדויות הללו וזה מתמסמס".

עריכה: איתמר זיגלמן

30/08/2018
הישארו מעודכנים

צופית גרנט
צופית גרנט  |  צילום עצמי