רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"יש לעומר אדם כריזמה עצומה"

איש השנה של דידי הררי: עומר אדם • "הילד כוכב, השירים שלו הם להיטים אחד אחד" • משעל הפתיע: גם אני הגעתי להופעה שלו


לרגל השנה החדשה ניסים משעל שוחח עם שדרני רדיו 103fm על השנה שחלפה וביקש שיבחרו את איש השנה שלהם. המגיש דידי הררי בחר בזמר עומר אדם שריסק את הקופות והוציא להיט אחרי להיט; דידי וניסים ניסו להבין מהו סוד ההצלחה.

"כשביקשת ממני לבחור מיהו איש השנה שלי התלבטתי באיזה תחום לבחור", הודה דידי. "אני חי ונושם מוזיקה, אבל מצד שני אני עוסק די הרבה גם בתחום החברתי. בסוף החלטתי ללכת על הכיוון המוזיקלי כיוון שהמוזיקה הישראלית בפריחה גדולה".

משעל שיתף שהוא במקומו של דידי היה בוחר דווקא בתחום החברתי: "הילדים העניים הם הגיבורים והם מבחינתי אנשי השנה. הם מתמודדים עם מציאות שלא הזמינו, גיבורים בעל כורחם. אני נפגש עם כל מיני שרים וכשאני מספר להם שיש ילדים רעבים בישראל הם צוחקים. אמרתי לחלקם שיבואו איתי לבתים של ילדים שהולכים לישון בלילה רעבים וקמים בבוקר בלי סנדוויץ' לבית הספר. אותם שרים השתתקו וכמובן שאף אחד מהם לא בא איתי לביקורים".

"לפני כמה ימים הייתי בקריית מלאכי במסגרת עמותה שאני פעיל בה לחלוקת מארזי מזון לחגים", סיפר דידי, "היו שם ילדים מהשכונה עצמה שהחליטו לקחת את התפנית האחרת ולעזור באריזות מאשר להתדרדר לפשע. ראיתי עד כמה שמחה הייתה להם בעיניים. מה שליווה אותם לכל אורך הדרך הייתה המוזיקה שגורמת להם להתלכד ולהתאחד".

"מישהו מלמעלה נישק אותו"

אם כן, במי בחר דידי כאיש השנה שלו? את התשובה גילה אחרי הקדמה מפורטת במיוחד:"אני משדר הרבה מוזיקה ונורא סקרן לגלות זמרים חדשים וקולות מרעננים. בעיניי, השנה שייכת לעומר אדם".

המעריץ המפתיע של עומר – ניסים משעל – סיפר שנכח בהופעה של הזמר וניסה להבין את סוד הקסם: "הוא ילד בן 25 שכנראה מישהו מלמעלה נישק אותו, אחרת אני לא מצליח להבין את ההצלחה".

"אני יכול לנתח את הסיפור של עומר מהרבה כיוונים", השיב דידי, "אבל זה לא באמת משנה כל ההסברים מסביב. השורה התחתונה היא שהילד כוכב והשירים שלו הם להיטים אחד אחד, ובכל זאת אנסה להסביר: הוא עושה 'קרוסאובר' בין מזרחית נטו למוזיקה הישראלית, כלומר הוא לא שר באמת מזרחית אלא פופ עם נגיעות מזרחיות. יחד עם הכריזמה שלו והקול שלו והסלסולים הפתאומיים שהוא עושה, הוא נוגע בהרבה מאוד אנשים בקשת רחבה מאוד".

"השירים שלו מדברים בשפה שאנחנו מדברים, למשל 'איפה כל החברות שלך' – שבעיני הוא הלהיט הגדול ביותר של השנה הנוכחית – הוא מדבר בשיר כמו שאנחנו מדברים כשאנחנו הולכים למסיבה".

המנהלים של עומר החליטו באופן גורף שהוא לא מתראיין. דידי הסביר מדוע: "עומר כבר התראיין בעבר ונפל בלשונו. אני בעצמי לא ביקשתי אפילו שיגיע לתוכנית שלי כי כיבדתי את ההחלטה שלהם. הוא עושה מוזיקה ומשחרר שיר בכל שלושה חודשים, יש שירים שמצליחים יותר ויש שפחות אבל הם מייצרים כל הזמן".

גם ההיסטריה והבאזז סביב ההופעות של עומר עושים את שלהם: "הכרטיסים להופעות שלו נגמרים בשעה וזה גורם לאנשים להגיד שהם חייבים לראות אותו בהופעה הבאה. אפילו המשטרה לא מאפשרת לעיריות לקיים הופעות פתוחות שלו מחשש לעומס. יש לעומר כריזמה עצומה". אם כן, ככל הנראה, עומר אדם הוא איש השנה של עוד הרבה מאוד ישראלים.

עריכה: מיכל דאבי

07/09/2018
הישארו מעודכנים

ניסים משעל ודידי הררי
ניסים משעל ודידי הררי  |  צילום: 103fm