ינון מגל ובן כספית

"מי שחוזר משדה הקרב, חוזר אדם אחר"

"כשאני נשרפתי בתוך טנק, צעקתי 'אמא'": אביגדור קהלני מברך על ההחלטה להקפיא גיוס נשים לתפקידי לוחמה בשריון


תא"ל במיל' אביגדור קהלני, שקיבל עיטור גבורה במלחמת יום הכיפורים, סבור שההחלטה להקפיא את שילוב הנשים בתפקידי לוחמה בשריון מוצדקת. בדיון עם ענת דוידוב וינון מגל הוא הסביר בדיוק מדוע הוא חושב כך: "אני לא טוען שבנות לא יכולות לעשות כל דבר אך מבלי להיכנס לכל הסוגיה אני יודע שיש דברים שקשה פיזית לעשות גם לגברים וגם לנשים. פגז שוקל 25 קילוגרם ולנשים אסור לסחוב משקל מעל 15 קילו מחשש לצניחת רחם".

"הייתי כמפקד בכל מלחמות ישראל וראיתי איך לוחמים חוזרים משדה הקרב", סיפר, "בסוגיית גיוס הנשים ליחידות הלוחמות יש בי איזשהו רגש של חמלה כלפי הנשים. אני יודע שעמדתי מכעיסה אך מי שחוזר משדה הקרב חוזר אדם אחר. נשים יכולות להיות לוחמות אבל למה הן צריכות לעבור את החוויה הזו? כשאני נשרפתי בטנק צעקתי לאמא. נשים יכולות להיות מפקדות, להיות ראש ממשלה ולהיות רמטכ"ליות נהדרות. אני מאוד תומך בנשים מתגייסות לקרק"ל כי זו שמירה על הגבול כחלק מהשמירה על הביטחון השותף. זה לא להרכיב כידון על ה-m16, להיתקל במחבל ולסובב את הסכין שלוש פעמים בגופו. זה דבר שאני לא רוצה שהנשים יעשו, לא הבת שלי, לא הנכדה שלי ולא אשתי. עוד לא הגענו למצב הזה".

לסיום הדגיש: "במדינת ישראל יש שוויון מלא, בנושא הזה הנשים גם רוצות שוויון ואני מתנגד כי אני יודע את ההשלכות של מבחן התוצאה. הייתי ובאתי משם".

עריכה: איתמר זיגלמן

22/10/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגדור קהלני
אביגדור קהלני  |  צילום: פלאש90
Paris