103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

הקרב על ירושלים

המועמד עופר ברקוביץ' נגד השר אריה דרעי: "לא יכול להיות שכך מתבטא שר בישראל. זה גובל בהסתה" • על משה ליאון: "מטה עם אווירה של אלימות וכוחנות"


המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', שיתף בהכנות הקדחתניות במסגרת הסיבוב השני לבחירות הקרבות לראשות עיר הבירה: "אנחנו שומעים על כל מיני ניסיונות לייצר מעטפות כפולות, כך שהצבנו משקיפים מטעמינו על הקלפיות. אנו משקיעים את רוב המאמצים בהגדלת אחוזי ההצבעה"; בהמשך התייחס ברקוביץ' לדבריו של שר הפנים אריה דרעי בגנותו.

כיצד מתכוננים בירושלים לסבב השני בבחירות שיכריע מי יהיה ראש העיר החדש? עופר ברקוביץ' שיתמודד מול משה ליאון, סיפר על ההכנות האחרונות במטה תומכיו: "צבא של 2,000 אנשים יעבור בירושלים בכל חלקי העיר וידפוק על דלתות תושבי העיר בשביל להוציא אותם להצביע ולהגביר את אחוזי ההצבעה".

ברקוביץ' הוסיף ואמר כי עלו לא מעט שמועות על נסיונות לחבל בכשרות הבחירות, כך שהמתנדבים מוכנים גם לכך: "חלק מהמתנדבים יהיו בתוך הקלפיות ויוודאו את טוהר המידות. שמעתי על רצון להביא אוטובוסים מהמרכז בשביל להעמיס על הקלפיות החילוניות, או לייצר מעטפות כפולות בקלפיות אחרות. יש היערכות רחבה מאוד ואנחנו משקיעים את רוב המאמצים בהגדלת אחוזי ההצבעה".

   

"זו לא הדרך להוביל את ירושלים"

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי לא חסך במילים כלפי ברקוביץ', ולפני מספר ימים תקף אותו בחריפות. בין היתר אמר דרעי כי 'השטן מגייס את כולם... עמוס שוקן מעיתון 'הארץ' מגייס את כוחו בעיתון בשביל המועמד החילוני בירושלים, אבל הוא לא גר שם בכלל'.

"לא יכול להיות שכך מתבטא שר במדינת ישראל", הגיב ברקוביץ' על הדברים. "זה גובל בהסתה וחצייה של קו אדום. פניתי לראש הממשלה ולכנסת שיעבירו את דרעי מסמכויותיו על הבחירות בירושלים. ברור מאוד שהוא לא יכול לתפקד במצב הזה כאחראי על מערכת הבחירות. אני חושב שנעשה פה דבר חמור".

ברקוביץ' הוסיף ותקף גם את המטה של המועמד הנגדי משה ליאון: "צר לי שבמטה שלו יש אווירה של אלימות וכוחנות. יש איומים על עובדי עירייה שאם לא יצביעו ללאון יתנכלו להם. הם פועלים בצורה מניפולטיבית - מוציאים כרזות חסרת פרופורציות נגד מועמדים אחרים ואומרים שזה אנחנו. יש כאן מועמד שנשלט על ידי דרעי וגפני, ואין לו שום בסיס תמיכה בירושלים. אני לא בטוח שזו הדרך להוביל בה את ירושלים".

הציבור החילוני בירושלים די אדיש. אתה לא מרגיש שאתה במצב של נחיתות מוחלטת? הבאת 'פייט' בסיבוב הראשון, ומחר תתן את מה שאתה יכול, אבל אתה לא מרגיש שהקרב כבר הוכרע? 

"להפך", השיב ברקוביץ' והעדיף להישאר אופטימי: "יש פה התגייסות מדהימה של אלפי מתנדבים, ואגב - לא רק חילוניים. אני עומד בראש תנועה שיש בה חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים. אני חושב שזה מסר חשוב למדינת ישראל שאפשר לעבוד יחד". 

  

הקולות של אלקין ודייטש - לאן?

מחר (ג') הקרב בירושלים יוכרע בעיקר על ידי המצביעים שבחרו בסיבוב הראשון במועמדים זאב אלקין או יוסי דייטש - וכעת ייצטרכו להצביע או למשה ליאון או לעופר ברקוביץ' - שנותרו להתחרות בסבב השני. ובכן, ברקוביץ' סבר כי רוב הקולות יילכו אליו. "רוב הפעילים במטה של אלקין עוברים אלינו. גם במטה הטלפונים והדפיקות על הדלתות דיווחו על כך ש־80 אחוזים ממצביעי אלקין יעברו אלי. 

"גם בשטח החסידי אצל מצביעי דייטש, יש הבנה מאוד ברורה שהולכים להצביע לברקוביץ'. עד עכשיו לא הייתה שום תמיכה מצד האדמו"רים בכיוון של ליאון, וזה כבר מבהיר את התמונה. שלושת המרכיבים הללו של העלאת אחוזי ההצבעה, העברת כל מצביעי אלקין והתמיכה של השטח החסידי - הם אלו שמבטיחים את זה שאני אהיה ראש העיר הבא של ירושלים".

ובכן, את זה נדע ביום רביעי בבוקר.

עריכה: מיכל דאבי

12/11/2018
הישארו מעודכנים

משה ליאון ועופר ברקוביץ'
משה ליאון ועופר ברקוביץ'  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90