103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

ירושלים: עיר שחוברה לה יחדיו?

משה לאון מגיב לדבריו של עופר ברקוביץ': "הוא הפך את עורו" • על דבריו של דרעי: "אני לא הדובר שלו" • וגם: "הייתה תקלה בפתקים של מפלגתי"


המועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון, שוחח עם אילה חסון ב־103fm על הקרב בינו לבין המועמד עופר ברקוביץ', מולו יתמודד מחר (ג') במסגרת הסיבוב השני; למה לדעתו לא הצליח לגייס ולו חבר מועצה אחד ממפלגתו למועצת העיר, ואיך השיג את תמיכתו של ראש העיר היוצא ניר ברקת?

שר הפנים אריה דרעי תקף השבוע בחריפות את החילונים על כך שבכוונתם להשתלט על ירושלים בבחירות הקרובות. למרות שאין יותר מידי מועמדים להם יכול היה להתכוון דרעי, הוא התנצל וטען שלא התכוון למועמד עופר ברקוביץ' ולפועליו. משה ליאון, אשר זוכה לתמיכתו של דרעי, הבהיר כי הוא אינו הדובר שלו, ובכל זאת: "כל מה שאני רוצה לומר, למעשה דרעי אמר לבד. הוא לא התכוון לעופר או לפועליו והוא גם התנצל. 

"אם כוונתו כן הייתה לעופר - אני מגנה את זה באופן מוחלט", הבהיר ליאון. "הבנתי את מה שאמר וזה לא נראה לי. לעומת זאת, שמעתי בקשב רב את מה שברקוביץ' אמר, ובשבוע האחרון הוא הפך את עורו ונהיה פלגן ומסית. כל ההסתות כלפי וכלפי האנשים מהמטה שלי הם דברי שקר ובלע. כבר עשרים שנה שאני בפוליטיקה ובעשייה הציבורית, וכל עניין האלימות וההשמצות זה לא קשור אלי. 

"גם הקמפיין נגד אלקין לא יצא מהמטה שלי. כל הוויכוחים בשבעת החודשים האחרונים היו בין אלקין לברקוביץ' עצמו - אז איך הוא מחבר אותי עכשיו לכך שאני אמרתי דברים רעים על אקלין? לא היה רגע אחד שאמרתי עליו מילה רעה. אני לא מתייחס לדבריו של ברקוביץ', הוא עוסק בפלגנות והסתה ומנסה להפחיד את האנשים, ואילו אני עסקתי בשבועיים האחרונים רק בלאחד את תושבי ירושלים. המספרים מדברים בעד עצמם".

  

'קואליציית ליאון'

חסון הקשתה על ליאון והזכירה כי למרות טענותיו על כך ש'המספרים מדברים בעד עצמם', הוא לא הצליח להכניס לעירייה ולו חבר מועצה אחד ממפלגתו. ליאון הסביר ואמר כי מה שחשוב זו הקואליציה הרחבה שיצר: "יצרתי את 'קואליציית ליאון' שמונה 23 חברי מועצה ממפלגות כמו 'הבית היהודי', 'דגל התורה' ו'ש"ס'". 

ובכל זאת, ליאון הודה בכך שאינו מאושר מהעובדה שאף חבר ממפלגתו לא נכנס למועצה, והסביר מדוע, ככל הנראה, זה קרה: "היית תקלה בפתקים שלי ולא היה כתוב שהמפלגה היא בראשותי, ולכן לא בחרו בי ולא שמו את הפתק למועצה. צריך לזכור שבירושלים יש 31 חברי מועצה, וכדי להעביר החלטה צריך לקבל את הסכמתם של לפחות 16 מחבריה, לכן הקואליציה הרחבה היא משמעותית".

מי שדווקא כן תמך בליאון היה ראש העיר היוצא ניר ברקת. ליאון סיפר על החברות ארוכת השנים של השניים ועל ההערכה ההדדית ששוררת ביניהם. ועדיין - האם ברקת תמך בליאון רק מסיבות פוליטיות שיביאו לו יותר קולות בפרמייריז הבאים במפלגת 'הליכוד'? "למה לא אומרים שאני הבחירה המקצועית?" התרגז ליאון. "למה לא אומרים שאני המועמד היחיד בעל הכישורים הניהוליים לנהל עיר של 10 מיליארד שקלים תקציב ועשרת אלפים עובדים? מה עופר ברקוביץ' עשה בחייו שהוא יכול להעז ולומר שהוא מתאים לנהל עיר כזאת?

"כדאי שאני זה שאעמוד בראש עיריית ירושלים ונהיה גאים בה", סיכם ליאון שכבר מתכונן לשבת על כיסא ראש העיר: "מחר בעזרת השם אני מתחיל את ראשות העיר ואני חושב שצריך להביא אליה כמה שיותר צעירים מכל המגזרים על מנת לחזק אותה באופן רציני".

ביום רביעי נדע כולנו כיצד הוכרע הקרב המרתק על העיר הגדולה בישראל.

  

עריכה: מיכל דאבי

12/11/2018
הישארו מעודכנים

ירושלים
ירושלים  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90