זחוח ומתגאה במעשיו

תגובות קשות ברשת על הבמה שהעניק ערוץ 20 ליצחק גבאי שהורשע בשריפת בית הספר הדו לשוני • עורך דינו: "הבחור סיפר מה כאב לו"


פעיל הימין ועורך הדין איתמר בן גביר התייחס לזעם שעורר הריאיון שהעניק בערוץ 20 יצחק גבאי, אשר הורשע בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים וריצה שלוש שנות מאסר: "למה רזי ברקאי מראיין בכל חודש את ג'בריל רג'וב או את כמאל חטיב?"

ענת וינון, יחד עם לא מעט עיתונאים אחרים, התרגזו מאוד מהשיחה שנערכה אמש בין פעיל הימין יצחק גבאי שהצית את בית הספר הדו לשוני בירושלים, לבין בועז גולן מנחה האולפן הפתוח בערוץ 20. "השיחה הייתה זחוחה ומחוייכת", אמרה ענת. 

עו"ד איתמר בן גביר, שהשתתף גם כן בראיון וישב בין חברי הפנאל, הדגיש כי הוא עצמו סלד מהתנהגותו של גבאי: "כנראה שלא ראיתם את הקטע שאפילו אני בתור עורך הדין שלו אומר לו שזו לא הדרך, אלא טעות חמורה. יש לי הרבה מה להגיד על בית הספר הדו לשוני - אפשר להפגין ולחלק כרוזים, אבל לא מציתים אותם". 

כמוהו, גם לא מעט עיתונאים ימנים הביעו התנגדות נגד הראיון המדובר. בן גביר התרגז: "אנשים שאני אוהב בתקשורת הישראלית כמו אראל סג"ל וקלמן יצאו נגד. אני מבין את הדברים אבל לטעמי הם טועים. אם מחליטים שלא מראיינים כל מי שעובר עבירה - אני בעד, אבל לא יכול להיות שב'גלי צה"ל' אין כמעט חודש אחד שבו אדון רזי ברקאי לא פותח את המיקרופון לרנתיסי, כמאל חטיב או לג'בריל רג'וב". 

  

סיבה להצתה

ינון הזכיר כי גם ב'ידיעות אחרונות' התקיים ראיון עם רב המחבלים יחיא סינוואר - מנהיג החמאס, והוסיף: "אני עיתונאי ימני וגם אני חושב שזה לא בסדר לעשות ראיון שמצטייר כמחוייך. גבאי ישב שם מחוייך ואמר שהוא לא מתחרט, ולתת לזה במה בשידור חי זה פאול. אי אפשר להביא עבריין - רוצח או גנב, ולעשות דאחקה". 

"אני מקבל, אבל הבחור סיפר מה כאב לו ומה גרם לו להצית את בית הספר, כמו הטקס האומלל שערכו שם לזכרו של יאסר ערפאת", הסביר בן גביר. "אני מסתייג מזה ואני נגד אלימות, אבל אתם רוצים להגיד לי שזה לא חשוב לשמוע את הדברים האלה? למה לשמוע את מה שעל ליבו של רנתיסי על 'למה הם הולכים לרצוח יהודים' זה בסדר?"

בשלב הזה סיפרה ענת כי בעבר היא הייתה בעד פתיחתו של ערוץ המורשת - ערוץ 20, וכעת, לאחר הראיון השנוי במחלוקת, היא חושבת כי יש לסגור את הערוץ. "את גם בעד לסגור את 'גלי צה"ל' כי הם מראיינים את ג'בריל רג'וב או את 'ידיעות אחרונות' כי ראיינו את יחיא סינוואר?", הקשה בן גביר. 

"לא", השיבה ענת. "חשוב לשמוע מה יש לסינוואר להגיד".

"מה ההבדל?" תהה מגל

"יש הבדל. גבאי לא רצח אף אחד וסינוואר כן", סיכם בן גביר.

  

עריכה: מיכל דאבי

12/11/2018
הישארו מעודכנים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: רוי עלימה/פלאש 90