ינון מגל ובן כספית

הריאיון שהלך צעד אחד רחוק מידי

חברת מזכירות 'תג מאיר' כועסת על ערוץ 20 בכלל ועל בועז גולן בפרט: "הוא היה צריך לנהל את הריאיון הזה, אבל לא פצה את פיו"


חברת מזכירות 'תג מאיר' תמי גוטליב התייחסה לריאיון השנוי במחלוקת שהעניק לערוץ 20 יצחק גבאי, שהורשע בשריפת בית הספר הדו לשוני בירושלים וריצה בעקבותיו מאסר של שלוש שנים. לדבריה, "אסור לתת במה להפיץ מסרים של הרס ושנאה"; בהמשך ציין ינון כי ערוץ 20 התנצל על הריאיון.

לאחר שראיינו ענת וינון את עורך הדין איתמר בן גביר על הסערה שעורר הריאיון של יצחק גבאי בערוץ 20, שוחחו השניים עם תמי גוטליב מ'תג מאיר', שזעמה: "הריאיון הזה היה חריג בכל מימד. בועז גולן - מנהל הריאיון ישב שם ולא ניהל אותו. הייתה באולפן סיטואציה של הפסקה בבית ספר שכולם יושבים ומסתחבקים, ובועז גולן לא פצה פה ולא אמר מילה. היה צריך להיות מבוגר אחראי שאומר 'הדברים שאתם אומרים פה הם לא בסדר'.

"בן גביר הוא זה שבמהלך הריאיון הזכיר את הדברים שבית הספר עשה, כאילו שזו הצדקה למה שהלקוח שלו עשה. הריאיון לא היה צריך להתקיים, ואם התקיים - למה לא שאלו שם שאלות ששואלים אדם שעשה פשע?", תהתה.

"בועז גולן שאל את גבאי איך עשה את מה שעשה ומה היה סדר הדברים, ואכן גבאי סיפר שיום לפני הוא ערך תצפית, בדק איפה יש מצלמות ושם מסכה על הפנים. זאת הבמה שאנחנו נותנים לאדם הזה? אנחנו נותנים לו להסביר איך פיזית ביצע את הפשע שלו?", הזדעקה גוטליב והזכירה כי כשנשפט, התחרט גבאי בבית המשפט על מעשיו ואמר לשופטים שעשה שטות וטעות גמורה.

"כנראה שהוא לא מתחרט אם הוא ישב שם זחוח", אמרה ענת.

  

איפה ואיפה?

אחד מהדברים עליהם התרגז עו"ד איתמר בן גביר כשוחח קודם לכן עם ענת וינון, היה על הצביעות של התקשורת שמצד אחד מראיינת מחבלים כמו יחיא סינוואר, ואילו כאשר בערוץ 20 מראיינים פעיל ימין שהצית בית ספר הם מזדעזעים. על כך אמרה גוטליב: "יכול להיות שזה בסדר לראיין אנשים שעשו מעשים מעניינים, אבל צריך להקשות עליהם ולא לתת להם במה להפיץ את רמת ההרס והשנאה שלהם מבלי לערער על זה. האדם הסביר שצפה בריאיון הזה לא יצא עם שום שאלות. בריאיון גבאי סתר לגמרי את כל מה שאמר בבית המשפט, והריאיון נתן לו במה להתגאות במעשה שלו".

"צריך לעשות כללים", אמר ינון. "אי אפשר להגיד שאם המרואיין הוא מהימין - לא נראיין אותו, ואם הוא מחבל פלסטיני - נראיין".

גוטליב השיבה כי זו לא הייתה כוונתה, וסיכמה: "בועז גולן היה צריך לנהל את הריאיון הזה. היה שם צחוקים ולכן כולם יצאו נגד זה. גבאי אמר שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, אבל אם כל אחד יעשה את מה שהוא רואה לנכון - כולנו נלך ונשרוף בתי ספר, וזו לא המסקנה שצריכה לצאת מריאיון כזה".

  

עריכה: מיכל דאבי

12/11/2018
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image