103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"אביגדור ליברמן מזהם את הזירה הציבורית"

דני איילון לא חסך ביקורת מראש מפלגתו לשעבר, שעות לפני שנפרד מתפקידו בממשלה


דני איילון, סגן שר החוץ לשעבר ומי שהיה חבר בכיר במפלגתו של ליברמן, סיפר לענת דוידוב ולינון מגל על שר הביטחון אביגדור ליברמן ולא חסך ביקורת נוקבת ממנו. השיחה שודרה ותומללה שעות אחדות לפני שהודיע על התפטרותו.

"אף פעם לא הייתי מקורב לליברמן. הייתי קולגה למפלגה שלו", פתח, "אני שמח שהוא הדיח אותי ואני לא מעורב איתו יותר. את המקורבים שלו חפשו ברוסיה כמו צ'רנוי, רבינוביץ' ועוד רבים וטובים.

"עקבתי די מקרוב אחרי הפעילות שלו והאופי שלו ואני הולך להגיד דברים קשים", הזהיר איילון. "חשוב שהציבור בישראל יידע מי הם מנהיגיו, במיוחד כשמר ליברמן פועל וחותר בצורה כמעט אגרסיבית להגיע לעמדות ההנהגה הכי בכירות - והוא גם הצליח ורוצה אפילו מעבר לזה. ראוי שנדע מי רוצה לקבוע פה את גורלנו ולנהל את חיינו.

"מההיכרות שלי איתו בארבעת השנים שעבדתי איתו, האיש הזה רודף כבוד, תאב בצע וכוח, וזה מה שמעניין אותו. הוא גם מזגזג פוליטית רק כדי לשרת את ענייניו הפוליטים האישיים ואת מטרתו להיות ראש ממשלה.

"כשמסתכלים עליו ועל הפער הגדול בין המילים למעשים - אין פער יותר גדול מזה", תקף איילון וכהוכחה לדבריו הזכיר כי כבר 15 שנים שליברמן מכהן בממשלות ישראל, ולמרות שעבר בין משרדים כאלו ואחרים "לא השאיר חותם", טען. 

  

ספין פוליטי

עוד הוסיף איילון וגילה: "ליברמן מתנהל רק לפי סקרים. הוא אשף פוליטי". וכן, להערכתו ליברמן יתפטר היום. "הוא ראה שכשר ביטחון הוא לא רלוונטי כי לא היה לו מה לתרום. ודאי שאין לו מה לתרום לרמטכ"ל של צה"ל מבחינה מבצעית ואסטרטגית.

"ליברמן יגיד שהמדיניות שלו הייתה להיכנס חזק בחמאס. הוא לא עשה את זה בשנתיים וחצי האחרונות ולא התפטר, אבל הוא עוקב ממש מיום ליום אחר ההתדרדרות שלו בסקרים ורואה איך בנט מזנב בו ואיך עושים ממנו צחוק בימין. ליברמן דיבר גבוה גבוה והתגלה כנמר של נייר".

אם כן, איילון סבר כי ליברמן יתפטר רק כמעין 'ספין פוליטי', והסביר: "הוא רואה שהוא מפסיד בסקרים כך שהוא מנצל את ההזדמנות. יש היום חמיצות רבה בציבור לגבי מה שקורה בעזה ותוצאות הסבב האחרון. הוא הרי לא התפטר לפני שבועיים וגם לא לפני שנה או אחרי שעברו 48 שעות והנייה עדיין נשאר חי, הוא מתפטר עכשיו כי מזהה את נתניהו בנקודת חולשה פוליטית.

"ליברמן מבין שכרגע כדי לשקם את מעמדו, הוא צריך לעשות מעשה דרמטי. הוא מרכז את כל תשומת הלב ובצורה כזו מנסה לקושש קולות כדי לעבור את אחוז החסימה. זה בדיוק מה שהוא עושה. הוא קמפיינר מעולה, אבל מבחינת מעשים - אין מעשים. מה שליברמן עושה עכשיו זה הכנות לבחירות הבאות", טען איילון.

לבסוף סיכם את דבריו ואמר שלא משנה מה יודיע היום ליברמן - המצב יישאר בדיוק כמו שהוא עכשיו. "ליברמן חושב שאם יתפטר יוכל להחזיר אליו חלקים מהציבור. אולי אתבדה והוא יעשה תרגיל אחר, אבל זה באמת לא משנה. אני חושב שלטובת עם ישראל כדאי שהוא לא יהיה בזירה הציבורית. הוא מזהם אותה".

  

עריכה: מיכל דאבי

14/11/2018
הישארו מעודכנים

ליברמן בנאום ההתפטרות
ליברמן בנאום ההתפטרות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90