רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"אני מקווה שהמינוי של אדרי יצא לפועל"

ניצב בדימוס אורי בר לב על מינוי של משה (צ'יקו) אדרי: "הוא ראוי לתפקיד" • וגם: מדוע בדיקת פוליגרף תעסוקתית חשובה?


המפכ"ל המיועד משה (צ'יקו) אדרי יצטרך לעבור פוליגרף תעסוקתי בטרם יכנס לתפקידו כנהוג במשטרה ועל מנת להשוות את תנאיו לשני המועמדים הנוספים שעברו את הבדיקה. ניצב בדימוס אורי בר לב התייחס בשיחה עמו ב-103fm לכלי הפוליגרף והשימוש הנפוץ בו במשטרה ובמערכת הביטחונית.

אותך העבירו פוליגרף?
"עברתי עשרות פעמים פוליגרף כמו שעוברים כל ראשי מערכת הביטחון בתפקידים רגישים. הפוליגרף שעובר רמטכ"ל או שראש שב"כ הוא פוליגרף ביטחוני שכולם עוברים ועל זה אין ויכוח. המקום היחידי שעוברים בו פוליגרף תעסוקתי הוא משטרת ישראל. רוני אלשיך לדוגמא לא עבר פוליגרף תעסוקתי עד לרגע זה".

צ'יקו אדרי ראוי להיות מפכ"ל במשטרת ישראל?
"בהחלט, שלושת המועמדים הם ראויים, צ'יקו נבחר והוא יהיה מפכ"ל מצוין. יש לו את כל הכלים והוא עבר את כל התפקידים שיכשירו אותו לתפקיד כולל תפקידי מטה ושטח".

איך אתה מסביר את הסתירה בין סיכום הראיון שעשה אלשיך לאדרי לדברים שאמר בפני הוועדה?
"גם אני לא יכול להסביר אותם. צריך לשאול את אלשיך איך הוא כתב שצ'יקו אדרי עשה דברים נפלאים וציין ש'רכש חבר לחיים' לעומת הדברים שציין בפני הוועדה. היועץ המשפטי לממשלה הבהיר שהוא לא רדף אחרי אלשיך ושדווקא אלשיך הוא זה שרדף אחריו והתחבא מאחורי היועצת המשפטית".

מה לדעתך מניע את אלשיך?
"אין לי מושג. זה נראה מאוד מוזר ולא טוב. אם יש לך מה לומר - תקום ותגיד אותו".

היה שיח בברנג'ה המשטרתית על פרשיות שעלולות לצוף בנוגע לצ'יקו אדרי?
"לא. צ'יקו אדרי היה מפקד מחוז ירושלים, בתקופת כהונתו הזדרז לקחת אחריות על האירוע הטראגי במצעד הגאווה וזה לא מנע מאף אחד למנות אותו למפקד מחוז תל אביב או להיות מנכ"ל המשרד לביטחון פנים".

אתה חושב שהמינוי יצא לפועל?
"אני מקווה מאוד. אני חושב שהוא מועמד ראוי שיוכל לעשות הרבה דברים במשטרת ישראל. מקווה שהמינוי יעבור ואני לא רואה סיבה שלא. פוליגרף תעסוקתי הוא משהו מאוד נזיל ובטח כשמודלפים ממנו דברים החוצה. אנחנו זוכרים את פרקליט המדינה הקודם שהיה בכלל נגד הכלי הזה אך הוא חלק ממסורת של הרבה שנים".

עריכה: איתמר זיגלמן

22/11/2018
הישארו מעודכנים

משה אדרי
משה אדרי  |  צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90