אראל סג"ל

"מח"ש, אתם בדיחה"

חשיפה אודות התנכלות מצד המפכ"ל המיועד לנהג מונית עוררה את אראל סג"ל • חיים לוינסון הוסיף: "הטעות הכי חמורה שאפשר לעשות בישראל - להעיר לשוטר"


אראל סג"ל וחיים לוינסון פתחו את שידורם המשותף עם דיון על העניינים הבוערים ביותר שעל סדר היום: האם המפכ"ל המיועד משה אדרי התנכל לנהג מונית בשל סכסוך אישי בין השניים? האם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד פתח בחזית נגד נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ? והאם הלחץ התקשורתי על בג"צ לשנות שיטת שיבוץ שופטים נשאה פרי?

אראל סג"ל: "אני רוצה לדבר על הסיפור שפרסם קלמן ליבסקינד. נהג מונית תיאר כיצד ראה את צ'יקו אדרי, המיועד למפכ"לות, מבצע עבירת תנועה וכשהוא ניגש להעיר לו צ'יקו אדרי החל לרדוף אחריו בנסיעה ונתן לו דו"ח. אותו נהג מונית ערער וזוכה".

חיים לוינסון: "זה ממחיש כמה צ'יקו אדרי ראוי להיות המפכ"ל של משטרת ישראל. זוהי עדות לתופעה שאנחנו מכירים. אזרחי ישראל כבר יודעים כשהטעות הכי גדולה היא להעיר לשוטר, בין אם זה על עבירת תנועה או על אלימות גם אם היא הערה מוצדקת".

אראל סג"ל: "כי אז אתה תחטוף ויאשימו אותך בתקיפת שוטר. נכון שמח"ש בדיחה?"

חיים לוינסון: "זה מעיד על כך שהפקת הלקחים, שהייתה אמורה להיות מהסיבוב הקודם בבחירות המפכ"ל, לא הופקו. שוב אנחנו מגיעים ל-3 לדצמבר, סיום כהונתו של אלשיך, ושוב אין מפכ"ל. אני תוהה למה ארדן בחר דווקא את אדרי ולא מישהו אחר?".

אראל סג"ל: "לא יודע, יכול להיות שהוא הכיר אותו לפני כן, יכול להיות שהוא גם קרא כתבה ב'הארץ' על הקשרים שלו עם נתניהו. אני רוצה להתייחס לדברים שאתה (לוינסון) פרסמת על מה שמתרחש במשרד האוצר. סיפרת על האיומים של מנכ"ל המשרד על נציב שירות המדינה".

חיים לוינסון: "בחודשים האחרונים כחלון פשוט איבד את זה. הדיקטטוריים מתהפכים עליו והוא נואש לבחירות. הוא התקשר לנציב שירות המדינה ואיים שלא יעביר תקציבים עד שלא יסדרו את התקן".

אראל סג"ל: "תן לי להבין, מנכ"ל משרד האוצר אמר לנציבות שירות המדינה שאם לא יאשרו לו משהו שאסור להם לאשר אז הוא יאסור את העברת כל הכספים?"

חיים לוינסון: "כן, אבל יש בעיה יותר עמוקה. האוצר לא מתפקד. לכחלון היו נתונים כלכליים טובים במשך שלוש שנים ופתאום עלה הגרעון. כעת החלו להאשים את ערן יעקב, הממונה על ראשות המיסים בטענה שהוא לא יודע לגבות כסף. זה דבר הזוי".

אראל סג"ל: "יש משהו מדהים במשרד האוצר. גם בתקופת לפיד משרד האוצר היה באופסייד".

חיים לוינסון: "צריך גם לומר שראש הממשלה ניתק מגע מכל הנושא הכלכלי".

אראל סג"ל: "נתניהו היה מר כלכלה והוא לא צריך לאפשר לילדים האלה לעשות מה שהם רוצים. החל מ-2008 לא העלו את הריבית וזה ישפיע על כולנו. זה אומר משהו. נושא נוסף, הבוקר התברר שבעקבות מחקר שנערך באוניברסיטת העברית, נשיאת עליון החליטה לשנות את שיטת שיבוץ השופטים. צריך לבדוק את הידיעה הזו".

חיים לוינסון: "השמרנים מבניכם תוהים מדוע בג"ץ דן בנוגע לכל כך הרבה תיקים. אם פוגלמן הוא אקטיביסט אז הוא אמור היה לקחת על עצמו יותר תיקים".

אראל סג"ל: "בעיני הרבה עתירות צריכות להיזרק ולהידחות על הסף".

חיים לוינסון: "מי כמוך יודע שזריקה על הסף מתבצעת רק בעתירות המופרחות ביותר. האחוזים הם מזעריים".

אראל סג"ל: "בסוף צריך להיות צדק. יש כל כך הרבה סימנים שמעידים על תחושת האי צדק ומערכת החוק צריכה לקחת את זה בחשבון".

חיים לוינסון: "חלקים גדולים בציבור לא אוהבים ערבים ובגלל שהם חושבים ששופטי בית המשפט העליון הם ערבים אז יש להם ביקורת על בית המשפט העליון".

אראל סג"ל: "אמרת בעצם שמי שמבקר את בית המשפט העליון הוא גזען?"

חיים לוינסון: "זה המכנה המשותף של כל הביקורות. גם כשיש החלטות שמחזקות את הכנסת, כמו ההחלטה לביטול תושבות של ערביי מזרח ירושלים, בה בית המשפט קרא לכנסת לחוקק בנושא, במקום לשמוח שבית המשפט נותן את הסמכות לכנסת תוקפים אותו".

אראל סג"ל: "גם שעון מקולקל מראה לפעמים את השעה הנכונה. אני לא אומר שבית המשפט העליון מקולקל אך מותר לבקר אותו. כשאנחנו מבקרים אותו על נקודות אמיתיות כמו נושא ההרכבים שנראים אותו הדבר פעם אחר פעם אז תוקפים אותנו. אתה הפכת לסנגור בני האור, אל תשכח שבני האור הם לא תמיד כאלה מוארים".

עריכה: איתמר זיגלמן

27/11/2018
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm