103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"עורך דינו של הנאשם פתח במתקפה עליי"

אביו של אילון שלו־אמסלם ז"ל שנדרס למוות על ההאשמות שהטיח בו סניגורו של הדורס: "הוא דיבר בצעקות מלוות בכעס ובהיסטריה" • ריאיון ראשון


קובי אמסלם, אביו של אילון שלו-אמסלם ז"ל, שנדרס למוות בידי נהג שיכור, שיתף את אילה חסון בשיחה ב-103fm על הימים הקשים שעוברים על המשפחה, והתייחס בריאיון ראשון להאשמות שספג מעורך דינו של הנאשם.

"בלילה ב-27 ביולי השנה, היה אז ט"ו באב, בני המתין לאור הירוק ברמזור כשעמד על המדרכה. הנהג הדורס היה שיכור ולפי כתב האישום נהג בפרעות, עלה על המדרכה, הרג את בני אילון ז"ל ופצע קשה את חברו. הימים הם קשים מאוד עבורנו, כבר מלאו 4 חודשים מאז האירוע והחל המשפט. כבר היה דיון הוכחות ראשון ולקראת סוף הדיון הסנגור של הנאשם שרצח את אילון פתח בהתקפה משולחת רסן כלפיי במשך מספר דקות. אני שמרתי על שתיקה אך הוא צעק עליי ביצריות שנשמעה כמו אובדן שליטה. הוא האשים אותי שאני שותף לפשע. לפני כחודש הקפיץ הסנגור לרוץ מאולפן לאולפן ולספר את גרסתו בזמן שאני שתקתי. כל זה בתקשורת בזמן שהוא מייחס לי את הניסיון להלך איימים על בית המשפט. זה מופרך, הזוי, כואב ומקומם מאוד".

לכאורה יש כאן תיק מאוד חזק, יש עדויות של הנהג שעוצר בפיצוצייה, קונה בקבוק אלכוהול ולאחר מכין מעיד בשיחה עם חבריו שהוא שתה את וודקה ועלה על ההגה. במקרה הזה הכל די נחרץ. אתה טוען שבדיון בבית המשפט הוא נזף בך, מה הוא אמר לך?
"היו המון אנשים שנכחו באירוע הזה, ביניהם הפרקליט המייצג את המדינה, המתמחה שלו, הקלדנית של השופט, חבר קרוב שלי המלווה אותי בדיונים, משפחתו של הנאשם הרוצח ועוד. בעקבות האמירה שלו בתוכנית הבוקר של ניב רסקין שלחנו לו מכתב מנומס ואדיב מעורך דין שמבהיר שאני לא קשור לניסיון להלך איימים על בית המשפט ואז הוא הגיב. למרות שהוא התפרץ עליי המשכתי לשתוק. כשהבנתי שההתקפה נמשכת הוצאתי את הטלפון שלי, הדלקתי את מצלמת הווידאו וביקשתי שיחזור על דבר. באותו הרגע הוא השתתק".

ומה אתה מרגיש?
"בית המשפט אמור להיות מקום מוגן ובטוח עם כללי התנהגות. להיות מותקף שם אחרי המכה הכל כך קשה שחטפנו זה נראה לי חצייה של כל גבול, אלו קווים אדומים בלתי נסלחים. אני לא מכיר התנהלות כזו וצריך לעקור אותה מהשורש. זה שיא השפל שיכול להיות. אני מברך את מעורבות התקשורת. כל סיקור של תאונת דרכים יכול להציל חיים ולשנות התנהגות. הוא יכול לחנך לדרך אחרת ולהרתיע".

שלא כמו בפרשת ארי נשר ז"ל, בה הילדים היו מעורבים בצורה כלשהי בתאונה, כאן מדובר בילד תמים שעמד על המדרכה והמתין לרמזור בזמן שנהג שיכור נטל את חייו. ברור שהוא לא התכוון לעשות את זה אבל התוצאה היא מרה
"נחכה לבית המשפט בנוגע לכוונות שלו. אדם שהוזהר על ידי חבריו שלא ינהג כשהוא שיכור ובכל זאת עלה על ההגה הוא משול לרוצח ולא פחות מזה".

קשה לא להכיל את הישיבה בבית המשפט מול האדם שנטל את חיי בנך?
"זה מאוד קשה. זה מטלטל ומפרק לעיתים אך זה משהו שאני חייב לעשות למען אילון. אני חייב להיות נוכח גם כדי להעביר מסר ולשכנע אנשים לפעול אחרת".

החיים שלך נעצרו?
"אנחנו חיים סביב זה ובתוך זה".

עריכה: איתמר זיגלמן

28/11/2018
הישארו מעודכנים