אראל סג"ל

"ההולנדים מממנים בדרך עקיפה מחקר נגד בג"ץ"

אראל סג"ל התייחס לתחקיר של NGO מוניטור, ושמע מאיש הארגון: "הגיעו מסמכים המראים כי כסף מגיע מנציגות הולנד ברמאללה לארגון 'בצלם'"


איתי ראובני, ארגון NGO מוניטור, הביא בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103fm את התחקיר שחשף כי ממשלת הולנד מעבירה כסף מהקונסוליה שלה ברמאללה לארגון 'בצלם' למטרות מחקר על בג"ץ ול'שוברים שתיקה' כדי להשפיע על קהילות יהודיות. האם מטרתם הייתה להטיל על בג"ץ אשמה בפשע מלחמה? 

"הגיעו אלינו מסמכים ממשלת הולנד שמראים שהכסף ההולנדי הגיע לארגונים כמו 'שוברים שתיקה'  ו'בצלם' כשבצלם לדוגמא התבקשו לכתוב דו"ח נגד בית המשפט העליון ולהאשים אותו בכך שהוא המנגנון המרכזי בהפרות זכויות אדם, ובאופן ספציפי בנוגע לגירוש קהילות פלסטיניות. זה מעניין לראות כמה מאות אלפי השקלים שהועברו מהשגרירות ההולנדית ברמאללה לאותו ארגון כדי לעשות דבר שכזה. מסמך נוסף ציין את פירוט המענק של שוברים שתיקה ובו מפורטת התוכנית האסטרטגית של הארגון כולל הלובי שעושים בקהילות היהודית כדי לשכנע אותם להתבטא כנגד המדינה".

אחדד את דבריך, כסף של ממשלת הולנד מגיע מנציגות הולנד ברמאללה לארגונים כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' למטרת ביצוע מחקר המקעקע את שמו ואת מוסריותו של בג"ץ ולהטיל על בג"ץ האשמות על ביצוע פשעי מלחמה. בנוסף מפורטים הכספים שנועדו לשלוח את אותם ארגונים לפעילות עם קהילות יהודיות בחו"ל. אני תוהה למה שגריר הולנד ברמאללה ישן הלילה במעונו הרשמי ולא במטוס חזרה לאיפה שהוא בא?
"חשוב להדגיש שמודבר במענקים כללים שהארגון יכול לעשות איתם מה שהוא רוצה. יש קמפיין בינלאומי, שבצלם הם חלק ממנו, שנועד לקעקע את סמכויותיו של בית המשפט העליון".

דובר 'בצלם' מסר שבתגובה: "הארגון שמח שהתקשורת מגלה עניין בדוחות של הארגון בטרם פרסומם. ממבטיחים לעדכן כשממצאי הדו"ח יפורסמו".

'שוברים שתיקה מסרו בתגובה: "תחקירן התוכנית פנה לארגון לבקשת תגובה מספר דקות לפני שידור הכתבה. אנחנו מתייחסים לטענות של אראל סג"ל באותן רצינות שהוא מתייחס אליהם".

טרם התקבלה תגובה מהגורמים ההולנדים.

עריכה: איתמר זיגלמן

28/11/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris