רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גלעד שלמור ודורון הרמן

"היה אפשר לפלח את השקט בסכין"

גלעד שלמור ראיין את אימה של הנרצחת סילבנה צגאיי, והודה: "ככל שעוברות השנים אני נהיה יותר רגיש למקרים האלה, ובהחלט לוקח את העבודה איתי הביתה"


בתום 48 שעות נעצר טספברהן טספסיון, אשר חשוד ברצח הנערה סילבנה צגאיי בת ה־13.  אזרח שהבחין בטספסיון בסמוך לשוק הכרמל בתל אביב, יצר קשר עם המשטרה ובתום מאבק וניסיון מילוט נלכד.

גלעד שלמור, אשר משמש ככתב הפלילים של חברת 'החדשות', סיפר על ביקורו הטעון בסוכת האבלים של משפחתה של הנרצחת: "הבניין הוא בניין מיושן בדרום תל אביב. במרפסת הבית היו  כיסאות פלסטיק שסודרו בשורות בדיוק כמו בקולנוע. הגברים ישבו על הכיסאות זה לצד זה בדממה מוחלטת, בשקט, לא מדברים ומחזיקים את פניהם בכפות הידיים.

"הנשים ישבו על הקרקע ועטפו את האימא הכואבת שאיבדה את בתה היחידה. היה אפשר לפלח את השקט בסכין. אף אחד שם לא דיבר, ורק מאימה של המנוחה שמעו קול בוקע מגרונה. היא חזרה על שם החיבה של הילדה וקראה לה 'סלאיי, סלאיי' ומיררה בבכי קורע לב. גם אם היה נכנס אדם זר עם עיניים סגורות ואוזניים אטומות הוא היה מרגיש בגופו שקרה פה אסון". 

עוד הוסיף שלמור וסיפר כי הוא ביקש לשאול את האימא כמה שאלות, והיא אמנם הסכימה אבל "בקושי הצליחה לדבר. זו הייתה סיטואציה מאוד קשה", הודה. "אומרים שעם השנים הרגש מתקהה אבל אצלי זה בדיוק ההפך. בהתחלה חשבתי שאני מתחסן, אך ככל שעוברות השנים אני מגלה שאני נהיה יותר רגיש לדברים האלה ובהחלט לוקח את העבודה איתי הביתה".

  

נתפס בזכות עירנותו של האזרח

טספברהן טספסיון החשוד ברצח נתפס בגן הכובשים בתל אביב, קרוב מאוד לתחנת המשטרה של מחוז מרכז תל אביב. מי שראה את החשוד היה אזרח שככל הנראה נחשף לתמונתו של טספסיון ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת השונים. שלמור וטגניה הזכירו כי הפעם - בניגוד למקרה של המחבל נשאת מלחם שביצע את הפיגוע בפאב בדיזינגוף, המשטרה החליטה שכן לפרסם את תמונתו של החשוד. "המשטרה הבינה שפרסום תמונתו יוכל לסייע", הסביר שלמור. 

טגניה הוסיף כי המשטרה מפרסמת תמונת חשוד רק כאשר יש ודאות שאכן מדובר בחשוד המרכזי. "הפעם לקח למשטרה זמן להבין שטספסיון זה האיש שהם מחפשים באמת. במקרי רצח המשפחה כולה חשודה - לפחות בהתחלה כשעדיין לא יודעים במי מדובר, כך שגם אביה ואימה היו חשודים ולכן עד שהמשטרה לא הייתה בטוחה שטספסיון הוא הרוצח, לא פירסמה את תמונתו". 

עכשיו, משהחשוד נתפס, נותר לקוות כי ימצו עמו את הדין ונפסיק לשמוע על מקרי רצח מזעזעים כאלה.

   

עריכה: מיכל דאבי

28/11/2018
הישארו מעודכנים

גלעד שלמור
גלעד שלמור  |  צילום: 103fm