103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גלעד שלמור ודורון הרמן

הלך לחפש חתול, מצא עצמו כבול

חלם: אלדד קנר יצא לחפש את החתול שאבד, ומהר מאוד מצא את עצמו במעצר בתחנת המשטרה • קנר: "השוטרים לא הקשיבו לי"


אבי כהן, כתב 'שיראל היום', חשף סיפור שאם לא היה עצוב - יכול היה להיות משעשע למדי; אלדד קנר ניסה לסייע לחבר לחפש חתול בהרצליה, ולפתע מצא את עצמו עצור בתחנת המשטרה; קנר סיפר לטגניה ושלמור ב־103fm על השתלשלות האירועים המפתיעה, וטען: "משטרת ישראל הייתה מאוד להוטה לתפוס פדופיל". 

לפני מספר שבועות, האזרח אלדד קנר מסר לחברו שגר בהרצליה חתול לאימוץ. כמה ימים אחרי, עת התחוללה סופת גשמים ורעמים בחוץ, קפץ החתול מהחלון ונעלם. חברו של קנר ביקש את עזרתו בחיפושים. "החתול הזה יקר לליבי והיו לי רגשות אשם שהוא משוטט ברחובות", סיפר קנר לטגניה ושלמור. "במהלך שבועיים שלמים חיפשתי אותו בכל יום קצת - גם בלילה וגם ביום, ואף ביקשתי את עזרתם של המוקד העירוני ושל מכבי האש, אבל הם לא יכלו לעזור לי. 

"באחת הפעמים פגשתי את אחד מהשכנים של החבר שלי - שידוע בתור האדם שמאכיל את חתולי השכונה. הראתי לו תמונה של החתול והוא אמר שאם יראה אותו - ייצור איתי קשר, ואכן כך היה. הגעתי בצהריי היום להרצליה, התחלתי לשוטט בין הבניינים, בחניות, הסתכלתי מתחת למכוניות, קראתי לחתול בשמו וגם עשיתי 'פססס'". 

פתאום, טוויסט בעלילה: "תוך כדי שאני משוטט, ניגש אלי אדם - שבסופו של דבר התגלה כבלש, והתחיל לשאול אותי שאלות, כמו: 'מה אתה עושה פה?, למה באת מתל אביב?'. הייתי נעים ואדיב והסברתי לו שנעלם לי החתול. הבלש המשיך לחקור ולשאול שאלות. בשלב מסוים, כשהשאלות נהיו יותר מידי פולשניות, אמרתי לו שהוא נראה לי לחוץ. 'אתה לחוץ ממני או מהחתול?', שאלתי. 

"הבלש השיב לי שהוא באמת לחוץ ממני, תפס אותי ביד ואמר לי שאני עצור. עוד לפני שהבנתי מה קורה - ולשמחתי ראיתי את השוטרים עם המדים הכחולים מתקדמים אלי, הבנתי שיש פה סיטואציה מסוימת ואפילו לא התנגדתי למעצר, אלא ישר הגשתי לשוטרים את תעודת הזהות שלי. הבלש - בשלב הזה, כלל לא הזדהה בפני עדיין ולא הציג בפניי תעודת שוטר".

  

"אני נחנק כשאני מדבר על זה"

עד הקטע הזה לא יהיה מופרך להצדיק את התנהגותם של השוטרים. הם הרי קיבלו עידכון על אדם זר שמשוטט ברחובות ועושה קולות מוזרים, ולכן עליהם לתחקר אותו. ובכל זאת, קנר דווקא לא חושב כך וטוען כי לפחות בתחנת המשטרה היו צריכים להתייחס אליו באופן קצת יותר מכבד: "אזקו אותי, לקחו אותי לתחנת המשטרה והאשימו אותי בפדופיליה - וכל הזמן הזה אני אומר להם שיש פה טעות. ביקשתי שידברו עם השכן, שיסתכלו בפלאפון שלי, שיתקשרו למוקד וניסיתי להסביר שאני לא האדם שהם מחפשים - אבל כלום לא עזר. 

"אני איש עסקים ואני מתנהל בחיים שלי עם כל מיני סוגים של אנשים. זו סיטואציה שאני לא צריך ולא אמור להיות בה", כעס קנר, "אני לא אמור להיות כבול באזיקים בידיים וברגליים בגלל שמשטרת ישראל הייתה להוטה לתפוס פדופיל שמסתובב בהרצליה. אם היו מבררים, לא היו צריכים לשים עלי אזיקים. הייתי מתלווה לשוטרים בכיף ובשמחה".

כאמור, קנר נלקח לתחנת המשטרה בחשד לפדופיליה, עקב תלונה של ילדה בת 12 - שככל הנראה נתקלה בו, שמעה אותו עושה קולות מוזרים לחתול ונלחצה. מוזר, כיוון שקנר טען שמעולם לא נתקל באותה ילדה. "לא הייתה לי אינטראקציה עם אף אחד בשכונה. חיפשתי את החתול חמש דקות לפני שאזקו אותי באותו אזור. על הילדה גיליתי רק דרך השוטרים שסיפרו לי על התלונה. היא לא הצביעה עלי אישית כי היא מין הסתם לא ראתה אותי. 

"די מהר השוטרים הבינו שהם עשו טעות, אבל התחושה שלי היא נוראית", הודה קנר בדמעות. "כשאני מדבר על המקרה זה חונק אותי. זה יכול לקרות לכל אחד. המזל שלי הוא שהיו לי את הראיות שהתקשרתי למוקד העירוני".

אין ספק ששוטר חד עין היה צריך לזהות שמדובר פה בסיטואציה שונה לגמרי.

   

תגובת משטרת ישראל: "מחובתה של המשטרה לפעול בכל מצב בו עולה חשד לביצוע פשע, ובפרט כזה שעלול לסכן את שלומם וביטחונם של קטינים וחסרי ישע. החשוד נלקח לחקירה לאחר שילדה בת 12 רצה לעבר שוטרים שהיו במקום, והצביעה על אדם מבוגר - אשר לדבריה התהלך אחריה והשמיע לעברה קולות מוזרים ומפחידים. בעקבות הדיווח, החשוד נלקח לחקירה".

  

עריכה: מיכל דאבי

05/12/2018
הישארו מעודכנים

"אני לא אמור להיות כבול באזיקים"
"אני לא אמור להיות כבול באזיקים"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image