103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

דרישה לביטול הענקת אות הוקרה לאייל גולן

אם שבתה נאנסה בגיל 14 יזמה עצומת מחאה: "זו חרפה" • ח"כ נאוה בוקר: "ולתת לבר רפאלי, שהעלימה מיסים, להנחות את האירוויזיון - זה בסדר?"


אם שבתה נאנסה בגיל 14 יזמה עצומת מחאה בעקבות החלטת הכנסת להעניק אות הוקרה לאייל גולן על תרומתו לזמר העברי. אילה חסון שוחחה הבוקר (ב') עם מלכי דרורי, יוזמת העצומה ועם ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), שהייתה בין אלו שבחרו בגולן לקבל את הפרס. 

מלכי דרורי: "בית הנבחרים שלנו אינם בית משפט ולא אמונים על יישום החוק הפלילי אלא על הגדרתו. מנגד, בית הנבחרים כן אמון על קביעת הנורמות והערכים שלנו. זו רוב העבודה של הכנסת. לדעתי לתת פרס כיקיר הזמר העברי לזמר, מוכשר ואהוב ככל שיהיה, שבעברו יש כתם כה משמעותי שאינו מתנצל עליו, בין אם הורשעה או לא, זו טעות איומה שמשדרת מסר נוראי ומנציחה תרבות של אלימות. אני אישה שגדלה בישראל וגם אני חוויתי הטרדות כאלה ואחרות, למזלי לא עברתי אונס אך העובדה שגדלתי בסביבה נורמטיבית לא הגנה עליי מהכל, נחתה על הבית שלנו פצצת אטום לאחר שגילינו שבתי נאנסה לפני כמעט שבע שנים. עוד נספר את הסיפור בעתיד, כרגע אנחנו כותבות יחד ספר בנושא. מנקודת המוצא שלי הבנתי שלא משנה איזו דרך חתחתים נצטרך לעבור, אנחנו נצעד עד שנשוב למסלול החיים הרגיל שלנו".

רני רהב, המייצג את אייל גולן כתב בטוויטר שתשמרי את הבעיות הכואבות שלך לעצמך.
"קיבלתי הרבה מאוד פידבקים, כשנוכל נצא אל העולם ובפומבי ונתמודד בסיפורה של בתי. עד שלא נשנה את התודעה הציבורית נגד נשים שום דבר לא יוכל להשתנות מהשורש. אחרי גל המחאה שהייתה שעבר נגד האלימות כלפי שנים הרגשתי שזה הזמן לצאת ולומר את דברינו. הדיון הוסת לכך שרני רהב פתח את פיו הגדול ופגע בי, האם שבתה נאנסה. זה לא הדיון כרגע, רני רהב פגע בעשרות אלפי נשים שמקבלות יום יום את המסר הזה מהחברה ולכן הן שותקות והוא הסית את הדיון מעיסוק באייל גולן".

ח"כ נאוה בוקר: "ליבי עם האם וילדתה ואני האחרונה שלא אזדהה עם נשים שעברו הטרדה מינית אך אין קשר בין הדברים. יש כאן ניסיון למחאה פופוליסטית שלא קשורה לאירוע. הכנסת החליטה להעניק אותות הוקרה על פעילות של אמנים למען הזמר העברי. ואני מספר חברי כנסת נוספים בחרנו באייל גולן יחד עם רשימה ארוכה של אמנים נוספים מכיוון שהשאיר חותם מאוד משמעותי על הזמר העברי. אין כאן שום אמירה שקשורה לאופי המוסרי שלו או למעשיו בעבר, זכרו שהמשטרה והפרקליטות כבר קבעו את שלהם. אני מציעה לכולם להתמקד בעיקר, שהם האמנים הוותיקים. היום נקבור את יגאל בשן, שהיה לאחד האומנים המשפיעים בזמר העברי נמשיך להזכיר את זכרו. בסופו של דבר המטרה היא לעלות לסדר היום הציבורי את נושא מצבם האמנים הוותיקים".

פרס לאייל גולן מעלה את המודעות למצבם של האמנים הוותיקים? כל עם ישראל במצבו של אייל גולן?
ח"כ נאוה בוקר: "אני לא דוברת של אייל גולן"

את בחרת בו יחד עם הח"כים שאת לא מציינת את שמם. אזכיר שאייל גולן גם העלים מס.
ח"כ נאוה בוקר: "מעניין שבר רפאלי שעומדת על אותם האשמות מנחה את האירוויזיון".

בר רפאלי עוד לא הורשעה.
ח"כ נאוה בוקר: "ותוכניות בפריים טיים של אייל גולן זה בסדר? מה זאת הצביעות הזאת? למה אף אחד לא דיבר כשמשה איבגי קיבל את פרס תיאטרון חיפה? כי הוא השמאל? לא ראיתי שעשו את אותו רעש

תתפלאי, דיברו. תיאטרון שמעניק פרס זה לא כמו פרס מכנסת ישראל. נשמח לקבל את רשימת הח"כים שבחרו באייל גולן.

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/12/2018
הישארו מעודכנים

אייל גולן
אייל גולן  |  צילום: יעקב לדרמן/פלאש 90