אילה חסון

"הרעשים לא מותירים ספק - בונים מנהרות מתחת לרגלינו"

ניר וקנין, תושב העיר שדרות, היה מהמדווחים על קולות חפירה באזור • ראש העירייה אלון דוידי: "אנו בודקים כל תלונה בעזרת המשטרה וכוחות הביטחון"


צה"ל הודיע כי הוא בוחן דיווחים של תושבי שדרות על קולות חפירה באזור. אילה חסון שוחחה הבוקר (ד') ב-103fm עם ניר וקנין, תושב שדרות שהתלונן על רעש חפירות מתחת לביתו ובהמשך עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שסיפר על שגשוג העיר והזמין את המאזינים לעבור לגור באזור.

ניר וקנין: "אנחנו שומעים קדיחות, עבודות של פטישים, רעשים של קונגו ועוד. אלו רעשים שלא מותירים צל של ספק שחופרים לנו מתחת לבית. שדרות כבר מורגלת לטרור, אנחנו מכירים את הקסאמים וכבר היו כאן בעבר ניסיונות של חדירה מהאדמה. אנחנו זוכרים את המנהרה שהתגלתה בניר-עם שיצאו ממנה מחבלים שהרגו ארבעה חיילים במבצע צוק איתן. תמיד סמכתי על הצבא ועל גורמים בעיריה אך תמיד טוב להתריע. אנחנו עם יד על הדופק ועושים מה שצריך מבחינתנו כתושבים והעירייה עושה את מה שהיא יודעת לעשות".

אלון דוידי: "אני שמח שיש ערנות של התושבים בנושא. כל תלונה של תושבים זוכה לבדיקה בשיא הרצינות למרות שאנחנו יודעים שנבנים אלמנטים בינינו לבין עזה שיאפשרו ביטחון גדול יותר. צריך לזכור שבסוף מדובר בארגון טרוריסטי שיעשה הכל כדי להצדיק את קיומו. ניסו בלונים, עפיפונים ורחפנים והם עוד ינסו כל דבר. בשדרות זה 95% גן עדן ו-5% גיהינום. בימי מתיחות קשה אך ביום יום יש שגרה. כיום יש בשדרות 27 אלף תושבים והעיר ממשיכה להתפתח ולבנות אלפי יחידות דיור. דירת ארבע וחצי חדרים עולה בסביבות המיליון שקלים. מבחינת פרנסה יש לנו היום את הרכבת שמאפשרת להגיע למרכז. אצלנו הרכבת עובדת יפה מאד. פעם מחירי הרכבת היו גבוהים ונדרשת לרכוש גם כרטיס לאוטובוס כדי להגיע לתחנה אך מאז שינו את התשלום באמצעות הרב קו הכל השתפר. אפילו הוחלט בשעות מסוימות ביום לדלג על מספר תחנות בדרך לתל אביב כדי לאפשר הגעה מהירה יותר למרכז. מלבד זאת צריך לזכור שהדרום מתפתח בזכות עצמו ונשמח לקבל כל תושב שמעוניין להגיע. לאחרונה אזור הרכבת הפך להיות מאוד מבוקש למפעלים וחברות שרוצות לעבור לאזור".

עריכה: איתמר זיגלמן

19/12/2018
הישארו מעודכנים

מנהרות
מנהרות  |  צילום: דובר צה"ל