103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"מציע שלפיד ישתוק: הוא לא עשה כלום בצבא"

יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם תוקף את לפיד בעקבות חוק הגיוס • המשיך לתמוך בנתניהו: "תופרים לו תיק"


יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם עולה למתקפה. בשיחה עם אילה חסון ב-103fm תקף את ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) בעקבות חוק הגיוס, והמשיך לגבות את ראש הממשלה בנימין נתניהו למרות החשדות שבהן הוא מואשם. 

"יותר ממליון אזרחים במדינת ישראל הצביעו לליכוד. אני מעריך שרוב המחנה לאומי חושב שתופרים לראש הממשלה תיקים. הדמוקרטיה בנויה על אמון הציבור. אם חלק גדול מהציבור לא מאמין במערכות ובשיטה יש בעיה. יהיו כאן הפגנות. קודש הקודשים של הדמוקרטיה היא בחירת המנהיג. התהפכו היוצרות. הפקידים בפרקליטות הפכו להיות העיקר.

"אם אני אטיל בהם דופי יאמרו שאני איש פוליטי. השופטת גרסטל אמרה בעצמה שהפרקליטות היא  גוף חולה ברמה הניהולית וברמה הערכית. זה גם מה שאני חושב". כשנשאל על היועץ המשפטי השיב: "הייתי פקיד 30 שנה ואני מכיר את הדינמיקה הפנים-ארגונית. לפרקליטות יש דינמיקה משלה. אני בספק אם מנדלבליט יוכל לעמוד בלחצים שמפעילים עליו".

"מנהיג מחליפים בקלפי"

"ברור לי כל התסריט עוד מתחילת הדרך", הוסיף אמסלם. "כשאתה רוצה להפיל את ראש הממשלה מהימין על סיגרים זה מה שאתה עושה. מהרגע שהתחלת את הדרך אני יודע לאן אתה הולך".

על כחלון, שהודיע שאם יוגש כתב אישום נגד בנימין נתניהו הוא יחדל להיות ראש הממשלה, טען: "כבודו של כחלון מונח במקומו והוא יכול להחליט לעזוב את הממשלה. הערכים במדינת ישראל נקבעים לפי החוק בסופו של דבר. אם הוא רוצה - שישנה את החוק.

"מנהיג מחליפים בקלפי. גם בתקופת אהוד אולמרט היו לו 15 תיקים. במשך 20 שנה חוקרים כאן ראשי ממשלה באופן שיטתי. זה הזוי".

אילה נדהמה מדבריו: "כבר שכחת את הדברים שנחשפו בהקלטות שלו עם שולה זקן? ראש ממשלה הוא מעל החוק?"

ח"כ אמסלם: "אף אחד לא רוצה שראש הממשלה שלו יקבל שוחד, אך אני חושב שיש כאן תפירת תיק שאין בו כלום. מה שכתוב בעיתון הוא פחות או יותר תמונת המצב". 

אילה הבהירה שאנחנו לא יודעים מה אמרו ניר חפץ או שלמה פילבר אך אנחנו יודעים שהם הסכימו לדבר. "המשטרה עצרה אותם והכניסה אותם למעצר בתנאים קשים מאוד", טען אמסלם, "זה דבר שלא ייעשה במדינה דמוקרטית. כשאתה עוצר בן אדם אתה עוצר אותו על שיבוש ולא כדי ללחוץ אותו לשים אותו בפינה. זה מה שקרה כאן למעשה".

"אין כאן תקשורת אמיתית"

ח"כ אמסלם סבור שכל סיפור פרשת 2000 ו-4000 הוא בדיחה: "יאיר לפיד מקבל סיקור אוהד ב'ידיעות אחרונות', הוא עבד שם. 'ידיעות אחרונות' ושאר העיתונאים השמאלנים קמים בבוקר ומכפישים את הליכוד איפה שהם יכולים ותוקפים גם אותי. זה הזוי. אין כאן תקשורת אמיתית אלא ברנז'ה נגד ראש הממשלה. אם ראש הממשלה ביקש שיפסיקו להכפיש אותו זה נראה לך שוחד?"

"השאלה היא מה הוא נתן בתמורה", ענתה אילה. "שר בליכוד לשעבר פנה למנכ"ל רשות השידור כדי שיפטר אותי באופן אישי ובצורה חד משמעית. צלצתי לשר והודעתי לו שאם הוא חושב שאני פוחדת ממנו הוא טועה ושאמשיך לפרסם כל דבר שנכון עליו, במידה שאטעה בעובדות אתנצל אך לא אסתום מפחד".

אמסלם המשיך במתקפה על לפיד בעניין לחוק הגיוס: "בג"ץ קצב שהממשלה תחוקק את חוק הגיוס עד ה-15 בינואר. היות שאנחנו מתקרבים לתאריך התחלתי לקדם את הדיונים לוועדה השבוע ולקדם את החוק הזה להכרעה. בסופו של דבר אני מבין שכדי שאביא אותו לכלל הכרעה אסור לשנות בו דבר או חצי דבר, ולכן המשבר יהיה בצד של לפיד.

"לפיד דירבן אותנו לכיוון החוק וטען שהוא מצוין ושהוא עצמו לא היה מסוגל להשיג חוק כזה. לדעתי הוא מנסה להתחמק ולשקר. לפיד לא מעוניין שהחרדים יתגייסו. אם החרדים יתגייסו מטה השמאל יישבר. השמאל בנוי על שנאת החרדים והשבת. אם תיקח לו 50 אחוזים מהנכס הוא יהיה בבעיה. מדהים אותי שהוא עצמו מוביל את חוק הגיוס בעוד שהוא היה בעיתון 'המחנה'. שישתוק. אם הוא היה אפסנאי בגדוד אפילו אז היינו מדברים. לא עשית כלום בצבא ואתה מטיף מוסר? אני שירתתי בשריון, הייתי מפקד טנק 15 שנה במילואים".

עריכה: איתמר זיגלמן

23/12/2018
הישארו מעודכנים

ח"כ דודי אמסלם
ח"כ דודי אמסלם  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90