רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"אם נתניהו לא ייבחר, מחנה הימין לא יישאר בשלטון"

שרת התרבות מירי רגב הגנה על הודעתו של רה"מ: "לא יכול להיות שהליך שלוקח בממוצע 18 חודשים, לוקח 18 יום במקרה של ראש הממשלה"


שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הביעה הבוקר בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm את דעתה על הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש (ב'), שבה הוא דרש לערוך עימות בשידור חי עם עדי המדינה וסורב. רגב השתלחה במבקרי נתניהו המועמדים לראשות הממשלה, בהם יו"ר העבודה אבי גבאי ובני גנץ, אך קודם בירכה את כוחות הביטחון על תפיסת המחבל מהפיגוע בגבעת אסף.

"אני רוצה לברך את כוחות הביטחון על הפעולה הלילה שהובילה לתפיסת המחבל מהפיגוע הקשה בגבעת אסף. אנחנו מוכיחים כל פעם מחדש שאנחנו לא נחים עד שאנחנו שמים את ידינו על אותם טרוריסטים".

אותו שב"כ שסיכל כ-500 פיגועים השנה ספג לאחרונה ביקורת בעקבות מעצר הנערים החשודים בטרור יהודים. לא שמענו הודעת תמיכה בו משרת המשפטים או מראש הממשלה.
"יש כאן תהליך המסתמן לאורך שנים כלא הוגן דווקא כלפי יהודים, שמרגישים שהשב"כ לא עושה איתם צדק ותוקף אותם. זה אותו שב"כ שמציל את חיינו ועושה עבודה נהדרת אך יש מקום לבקר ולבדוק אותו. אם יש טענות שהוא לא נוהג בנערים על פי חוק ולא נותן להם את כל הזכויות אז צריך לבדוק".

יש מבחן תוצאה, לא כל זורק אבנים נחקר אך כשיש זריקת אבן שמובילה לרצח אישה צריך לחקור.
"בוודאי ואפילו להעמיד לדין. אך במקביל צריך לתת להם את כל הזכויות. עושה רושם שבגלל שמדובר בנערים יהודיים מתייחסים אליהם בדרך אחרת ולא הוגנת".

"ראש הממשלה הוא האחרון שבורח מעימות"

"ראש הממשלה דיבר מעומק הלב. אני מכבדת את היועץ המשפטי לממשלה ומכירה אותו עוד מתקופת השירות הצבאי שלי וחושבת שהוא אדם הגון וישר. מנגד, נוצר כאן מצב שהוא לא הוגן, נתניהו רוצה צדק. ראש הממשלה ציין אתמול שהצד שלו לא יבוא לידי ביטוי עד בחירות. לכן הוא מוכן להתעמת מול כל עד מדינה אפילו בשידור חי כדי להוכיח את חפותו. הוא מאמין שהוא לא עשה שום דבר רע.

שיבוא קודם להתעמת עם שאלות עיתונאיות לפני עימות ציבורי.
"אני חושבת שראש הממשלה הוא האחרון שבורח מעימות כזה או אחר"

סליחה? כבר כמה שנים שהוא לא התראיין ונותן הצהרות.
"אני פגשתי אותו רק לא מזמן יושב בכנסת עם עיתונאים ואומר שיענה על כל שאלה. יש כאן מהלך לא תקין ולא הוגן. מנסים לדחוס הליך השימוע שלוקח 18 חודשים ל-18 ימים. אם היועץ המשפטי הממשלה חושב שהוא חייב לעשות את זה עכשיו למרות שזה לא תקין ושזה חוסר צדק אז שייתן לשימוע להסתיים לפני הבחירות".

יש סברה פוליטית לא מופרכת שנתניהו הקדים את הבחירות בגלל החקירות.
"את יודעת שראש הממשלה, בניגוד להמלצתי וחברי לסיעה, ניסה למשוך את הקואליציה עד אוקטובר. לצערנו אי אפשר היה להתנהל בקואליציית 61. ראינו מה קרה עם חוק הגיוס".

ח"כ שלי יחימוביץ' אומרת שהוא לא כשיר לעמוד ראשות הממשלה, בני גנץ אומר שהגיע הזמן למנהיגות שדואגת לאזרחי המדינה ולא בעצמה. אבי גבאי טוען שראש ממשלה צריך לעסוק בתושבי הדרום וביוקר המחיה ולא בעצמו. ח"כ ציפי לבני טוענת שנתניהו הוא הסכנה הגדולה ביותר לדמוקרטיה ולשלטון החוק.
"נו באמת. הבאת את כל אלו שמזוהים עם השמאל ורוצים להפיל את נתניהו. אלו שלא מצליחים להפיל אותו בקלפי ומנסים לעשות זאת דרך כותרות העיתונים. גבאי - הביצה שהתחפשה. הרס את מפלגת העבודה והמחנה הציוני, פרס ורבין מתהפכים בקברם כשהם רואים מה קרה למפלגה. בני גנץ מדבר על ממלכתיות? הוא רק לאחורה הודה שאני צדקתי למרות שתקפו אותי כי הוא היה חסר אחריות בנאום הכלניות שלו. בני גנץ- חתול בשק.

בני גנץ הוא חתול בשק?
"יש לי כבוד לכל אחד אך כשהוא בא ואומר שהוא רוצה להתמודד לראשות הממשלה, שיבוא וישחק בכללים הדמוקרטיים. מי אתה בני גנץ? מה העמדות שלך?

למה הוא מטריף אותך?
"הוא לא מטריף אותי".

מה דעתך על שלי יחימוביץ' וציפי לבני?
"את מי זה מעניין האמירות שלהן? מה עשתה ציפי לבני חוץ מאשר לעבור ממפלגה למפלגה, שלי יחימוביץ' לא הצליחה בתוך המפלגה שלה עצמה. אלו מנהיגים שיכולים להוביל את הציבור?

מה, אז רק נתניהו?

"רק נתניהו יכול לעמוד מול כל האתגרים הביטחוניים, הלאומיים והכלכליים ולהוביל את מדינת ישראל".

אם הציבור ייתן לו המון מנדטים אך שאר המפלגות לא יסכימו להרכיב איתו קואליציה? כחלון אמר שלא יישב איתו.
"כחלון כבר אמר בעבר X ועשה Y. בסופו של דבר יהיו בחירות בהליך דמוקרטי והציבור יקבע. הליכוד בעזרת השם ייבחר כמפלגה הגדולה שם העם.

בלאומיאדה לא יעלה בשיחות הסגורות היום שאחרי נתניהו?
"לדעתי לא. אף אחד לא מדבר על היום שאחרי נתניהו, כולנו מכבדים אותו, מערכים אותו ומבינים שאם הוא לא ייבחר מחנה הימין לא ימשיך להיות בשלטון. לא סתם יאיר לפיד שמח כל כך על הפיצול בימין. הימין יישאר בשלטון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו".

עריכה: איתמר זיגלמן

08/01/2019
הישארו מעודכנים

מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90