רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

הושענא רדא

"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים": אסתר רדא חושפת פרטים שלא סיפרה בעבר על הסינגל החדש שלה, 'הושענא'


לאחר שכבשה את העולם עם הופעות מקנדה ועד אוסטרליה, הזמרת אסתר רדא שבה למקורות והוציאה סינגל חדש בעברית, העוסק דווקא בדת ובאמונה, בשם 'הושענא'. איריס קול, שהסתקרנה מהמהלך, תפסה את רדא לשיחה צפופה על מוזיקה, על טלוויזיה, על השראה ועוד. 

"אלוהים נמצא בתוכנו", פתחה רדא את דבריה כשנתבקשה לספר קצת על השיר החדש, "אני בעצם פונה לאל ומבקשת שמירה". רדא המשיכה וחשפה סיפור על אירוע מהילדות שהותיר עליה חותם: "הייתי בבית של אבא שלי והגיע המוהל שמהל את אחי הקטן. הייתי בת 6, הייתי מכווצת והרב הסתכל עליי ואמר 'איזו ענווה, תישארי כך כל החיים.' שתקתי ממקום של פחד והשיר הזה הוא בעצם על הרגעים האלה של אי-הוודאות וההבנה של המקום שלך בתוך האין-סוף הבודד". 

ומה דעתכם על הקליפ שלווה לשיר?

קול תהתה גם לגבי ההחלטה לשוב ולשיר בעברית לראשונה מזה זמן מה. "הרגשתי שאני רוצה לדבר עם הקהל שלי פה", הסבירה רדא וסיפרה על הופעה שנכחה בה והציתה בה את ניצוץ השפה: "הייתי במופע של חווה אלברשטיין והטקסטים שהיא בחרה והגישה גרמו לי להארה ולמחשבה. בעברית זה מתחבר יותר, זה יותר אישי", סיכמה את הנושא.

לא היה ניתן להתחמק מהכישלון של תוכנית הריאליטי 'The Four', אותה הגישה רדא. "התאכזבנו נורא שזה לא עבד", היא התוודתה, "האמנו בזה אבל אלה החיים וממשיכים הלאה". על התפקיד המרכזי שלקחה על עצמה בצילומים, סיפרה: "החלטתי שאני זו שתספר את סיפור ותגשר בין השופטים למתמודדים. ראיתי אותם במצב מלחיץ ומפחיד ונזכרתי בי כזמרת צעירה. הרגיש לי נכון להיות שם בשבילם".

ומה בעתיד? האם תנסה שוב את במת הריאליטי? רדא לא סיפקה יותר מדי פרטים ורק רמזה: "אם יהיו הצעות, אני אשמח".

עריכה: אוהד מוזר

08/01/2019
הישארו מעודכנים

אסתר רדא
אסתר רדא  |  צילום עצמי