רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
למבוגרים בלבד
עם גדעון רייכר

"מי יצילנו מהאפליקציה של הבנק?"

גדעון רייכר חווה את דעתו על הבנקאות ה"מתקדמת", שנדמה כי הפכה לאימה של בני הגיל השלישי • בחור אנלוגי בעולם דיגיטלי


העולם מתקדם, אבל האם הוא שכח בדרך את האוכלוסייה המבוגרת? הבנקים מתגאים לא פעם במה שמכונה 'בנקאות דיגיטלית', כלומר במעבר משיחה עם בנקאי ומתשלום במזומן לשירותים כאלה ואחרים באמצעות האינטרנט והטלפון החכם. לאחרונה החלה רפורמה דומה גם בתחום התחבורה הציבורית, כך שאפשרות התשלום במזומן לנהג הולכת ונעלמת.

לגדעון רייכר היה חשוב להזכיר לאנשים היושבים מאחורי השולחנות במשרדים בבנקים, כי יש אוכלוסייה גדולה בישראל שעדיין צריכה את שיטות העבודה המסורתיות.

"השבוע אחזה בי בהלה גדולה", פתח רייכר את תוכניתו השבועית ב־103fm, "מהפכה דיגיטלית הולכת ומתרחבת. אפליקציות משוכללות ותוכנות חובקות עולם מסתערות עלינו ללא הפוגה. שוב לא נכתוב המחאה או נגיש כרטיסי אשראי".

עבור רייכר מדובר בבשורת איוב. "אני חייב להתוודות. אני עצמי נזקק לעזרת ילדיי וגם נכדיי כשאני נדרש לבצע פעולה מחשבית מורכבת", הודה, והמשיך: "כאשר הבנק מבקש לשוחח איתי בשפה דיגיטלית, אני נוטל את המטריה בימים אלה של גשם ונחפז לפקיד בשעות הקבלה".

רייכר פנה למאזינים בקריאה: "חבר'ה, מתרגשת עלינו המבוגרים צרה גדולה ונוראה. מי יצילנו? אנחנו רוצים לשוב לעולם הישן והטוב, לשלוף ארנק - שטרות כסף ומטבעות - ולשלם ללא היסוס. אני חושש שלא ירחק היום וגם ראש הממשלה יהיה אפליקציה. הצילו!"

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

11/01/2019
הישארו מעודכנים

גדעון רייכר
גדעון רייכר  |  צילום: 103fm