אילה חסון

"הזירה הכי חשובה כרגע היא הצפונית"

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה תיעוד של הכוח הישראלי שנכנס לרצועת עזה • עודד גרנות ('קשת 12'): "מהלך חשוב מאין כמוהו עם גבורה יוצאת דופן"


הבוקר (א') שוחחה אילה חסון עם עודד גרנות, הפרשן לענייני ערבים ('קשת 12' ו'ישראל היום'), שעדכן במתרחש בזירה הצפונית: הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה תיעוד של הכוח הישראלי שנכנס לרצועת עזה בשתי מכוניות מסחריות. בין היתר תועד הכוח מפנה את הנפגעים. בנוסף פרסם חמאס אקדחים עם משתיקי קול ששימשו את הלוחמים ואת שמו ותמונתו של סא"ל מ' - האסורים לפרסום בישראל; וגם: עיתונאי לבנוני דיווח כי מזכ"ל חיזבאללה אושפז לאחר שלקה בליבו. ראש ארגון הטרור לא הופיע בתקשורת לאחרונה, אך מקורות רשמיים במדינה לא אישרו את הדיווח.

עודד גרנות: "הזירה הצפונית וחשיפת מנהרות חיזבאללה עדיין חשובה יותר מהזירה הדרומית מול הפגנות החמאס. ההתמקדות של ישראל והרמטכ"ל איזנקוט בצפון, היתה נכונה. הוא מדבר על אלפי תקיפות במהלך שנתיים וחצי, בין היתר מול הכוח שניסה לבנות שם הגנרל האיראני סולימאני. חמאס שכרגע מתפאר בחשיפה שלו, הצליח להבין רק באופן חלקי מה צה"ל ניסה לעשות במבצע בעומק רצועת עזה. מדובר על מבצע גבורה של ממש, והמלחמה החשאית הזו תימשך. בעיית עזה תמשיך ללוות אותנו בזמן הנראה לעין".

13/01/2019
הישארו מעודכנים

לבנון: "הזירה הכי חשובה כרגע היא הצפונית"
לבנון: "הזירה הכי חשובה כרגע היא הצפונית"  |  צילום: יוסי זמיר/פלאש90