רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"יש מעורבות של נוה בהתנהלות שיפוטית שוטפת"

עו"ד חיים שטנגר, סגן יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז מרכז לשעבר, תקף את יו"ר הלשכה ואת ההחלטה לאסור פרסום פרטים מהפרשה החדשה


מזה שבוע מסעירה הפרשה המשפטית החדשה את ישראל, אולם על רוב פרטיה הוטל צו איסור פרסום. לרבים יש ביקורת על ההחלטה הזו ואחד מהמבקרים החריפים ביותר הוא עו"ד ד"ר חיים שטנגר, סגן יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז מרכז לשעבר וחבר ועדת האתיקה. אילה חסון שמעה את דבריו ב-103fm שכללו גם מתקפה חריפה על היו"ר אפי נוה.

"ייתכן שאוכפי החוק שכחו שאנחנו בשנת 2019, יש היום אינטסגרם, פייסבוק, ואסטאפ. אני תוהה איך אפשר בעולם כזה להטיל צו איסור פרסום שיימשך 45 ימים? הצחקתם אותי. למה אין חוק שיסדיר את זה? כשזה קשור למערכת בתי המשפט אז היד קלה על ההדק? אולי יש דברים שצריכים להיחשף? אם מעורבים בזה שופטים שניתן להם שוחד? אולי שופטת ששכבה עם עורך דין או להיפך? בסופו של דבר אנחנו מדינה קטנה. כבר קיבלתי שבע הודעות שמכתימות שמות של אנשים. מאתמול בין השעה 15:00-21:00 קיבלתי אלפי הודעות בעקבות היותי אחד שמדבר על ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה שאין לו את הכבוד להתפטר אחרי קבלת דבר במרמה".

אתה שומע על ההתפטרויות בלשכת עורכי הדין. מה קורה שם?
"עכשיו נזכרתם להתפטר? איפה הייתם לפני שלושה חודשים שהוחלט להגיש כתב אישום כנגד נוה. איפה הם היו כשנוה הודה כשביצע עבירה פלילית? לעורך דין יש כללי אתיקה חמורים ביותר, הוא היה יו"ר ועדת האתיקה במחוז תל אביב-מרכז. יש מעורבות של נוה בהתנהלות השיפוטית השותפת. מבלי לעבור על צו איסור הפרסום אני יכול לומר שישנה גלישה לתוך המערכת השיפוטית וחשד להתערבות בלתי חוקית לכאורה בפעילותה של המערכת השיפוטית. דווקא בגלל זה אני קורא לפרסם את המידע. על מי אתם מגנים בצו הזה?"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

16/01/2019
הישארו מעודכנים

אפי נוה
אפי נוה  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90