103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"אני לא הולך לשום מקום, ונשאר בליכוד"

מי מנסה לטרפד את התמודדותו של גלעד שרון בפריימריז של הליכוד, ומדוע? • שרון: אני לא מתכוון לוותר, אמשיך להיאבק על זכותי


גורמים בליכוד מנסים לטרפד את התמודדותו של גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, על משבצת נציג הדרום בפריימריז של הליכוד. אילה חסון שוחחה איתו כדי לשמוע את תגובתו, ונזכרה יחד איתו בתקופה שבה עמד אביו בראש המפלגה.

"לא היה מקרה בהיסטוריה שבו לא קיצרו פז"ם למישהו בליכוד, בטח כשמדובר בתקופה כה קצרה של שלושה חודשים מתוך שלוש שנים", אמר שרון והוסיף כי "וזה בעקבות הקדמת הבחירות. אם היו מתקיימות במועדן המקורי לא הייתי זקוק לכך. למירי רגב קיצרו, לגלנט קיצרו, לדיכטר וגם לאלקין".

למה אתה הולך דווקא לליכוד?
"אבא שלי היה ממקימי הליכוד. הוא לקח אוסף של מפלגות וחיבר אותן בשנת 73', עם שחרורו מהצבא".

אבל הוא עזב את הליכוד.
"הוא נדחק בזמנו למהלך".

אני זוכרת את היום הזה בגני התערוכה, איך צעקו עליו.
"הוא לקח מפלגה עם 19 מנדטים, הכפיל את כוחה והגיע ל-40 מנדטים. אך בעיניי כל זה קרה בתוך המשפחה".

ואתה מרגיש חיבור לליכוד?
"מאוד. הזמינו אותי בעבר לקדימה כשהייתה בשיא גודלה, אך היא הייתה שמאל מדי עבורי. אני מאמין בדרך של הליכוד".

יכולת למצוא את עצמך אצל גנץ?
"זה לא תרחיש מופרך אך זה לא מעניין אותי כעת. אני או בליכוד או בשום מקום. זה מתאים לי. אני לא מאמין לפלסטינים ולא חושב שעומד להיות שלום בעתיד הקרוב ומצד שני מאמין ביוזמה חופשית. שתי הזרועות, הכלכלית והביטחונית מאפיינות את הליכוד".

אתה לא יכול להעביר מסר לנתניהו לבחון מה הוא רוצה ממך?
"אני מאמין שזה עוד ייפתר, אני לא נגד נתניהו, להיפך, אני חושב שראש הממשלה עדיף מהמועמדים האחרים. אני איש ליכוד ואצביע ליכוד בכל מקרה".

אתה עוד מתגורר בחוות שקמים ואיש אדמה?
"בהחלט. מזמן לא ביקרתם אצלנו".

דווקא הייתי בניחום אבלים באזור, חלפתי באזור וחשתי צביטה עמוקה בלב, אין פעם שאני לא עוברת באזור הקריה ולא חשה שוב את אותה צביטה כשקיבלנו את הבשורה על אביך. למה אתה רוצה ללכת לפוליטיקה?
"אכפת לי ממה שקורה במדינה והמקום שבו מתקבלות ההחלטות היא הזירה הפוליטית. שם אני רוצה להיות".

ההתנתקות הוכיחה את עצמה?
"זה קל לבחור בין אפשרות טובה לרעה. אני חושב שיותר טוב לנו ככה מאשר אם היינו מתבוססים בתוך עזה. ביציאה מעזה תמכו רוב חברי הליכוד ו-60% מהציבור בישראל. עזה היא מקרה מיוחד, מקום קטן ומבודד. בנוגע לירושלים, יהודה ושומרון אין שום מחלוקת ולכן אני לא רואה מחלוקת אידאולוגית בעניין הזה".

ראש הממשלה נמצא תחת חקירות ואני נזכרת בחקירות נגדך ונגד אביך. לאחר מכן ניסו לכרוך את ההתנתקות בעובדה ששרון קרץ לשמאל והסיר את עול החקירות. 
"זה קשקוש. מי יודע בכלל אם איש הפרקליטות הוא ימין או שמאל. אבא שלי היה מחורר מכדורי אויב. כל מה שהוא עשה היה רק לטובת מדינת ישראל. כמו שהוא חשב שטוב יותר שלא להיות בעזה כך גם חשבו חברי הליכוד".

מה דעתך על פרשות ראש הממשלה?
"אני חושב שהליכוד ייבחר ונתניהו יקים את הממשלה הבאה. צריך לתת למערכות החוק לעבוד ולראש הממשלה ליהנות מחזקת החפות. גם לו מגיע את זה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

21/01/2019
הישארו מעודכנים

גלעד שרון
גלעד שרון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90