רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"לא אשקיע כל כך בציבור הערבי. למה מה קרה?"

מיכאל בן ארי, מראשי מפלגת 'עוצמה יהודית', מבטיח: "אשנה את המאזן הדמוגרפי, ואבטל את ההעדפה המתקנת"


ד"ר מיכאל בן ארי, לשעבר חבר כנסת ומראשי מפלגת עוצמה יהודית, התייחס לקריאה לאיחוד מפלגות ימין. בהמשך פרש בפני ענת וינון את חזונו.

"כרגע המערכת הפוליטית נמצאת בתוך סחרור של אחוז החסימה הגבוה. אנחנו בעוצמה יהודית קוראים לאיחוד גדול ופונים למפלגות שיש להן מכנה משותף איתנו. בבחירות 2009 זה הוכיח את עצמו ונכנסנו לכנסת".

אם אוספים את כל הקולות שזרקתם לפח עד היום כשהתמודדתם ולא הצלחתם להיכנס לממשלה, לאיזה מספר מגיעים?
"הצביעו לכל מיני מפלגות שנתנו לחמש מאות טילים ליפול על אשקלון ולאלו ששחררו מחבלים. אנחנו תמיד הלכנו עם שותפים. הלכנו עם אלי ישי, בנינו עליו וכמעט עברנו את האחוז החסימה. המצביעים שלנו בוחרים בנו מתוך אידיאולוגיה, אנחנו לא מפלגת אווירה".

אם לא יהיה איחוד, שלטון הימין בסכנה?
"הסיכון קיים ולכן מתוך אחריות אנחנו פונים למפלגות. יש כאלה שרואים בזה פנייה מתוך חולשה. אחרים שקוראים את הסקרים מבינים שלא מדובר בחולשה כלל וכלל".

תסביר לנו, מה האידיאולוגיה שלכם?
"שואלים אותי המון מה עשיתי בכנסת, הייתי חלק מהמאבקים בוועדת חוץ וביטחון אך בעיקר ראיתי את איום המסתננים, את הפשיעה שמתעלמים ממנה. בתור מנהיג זיהיתי את האיום ואז קראו לי גזען. מדינת ישראל נכבשת מבפנים. שמעתי את לבני אומרת שאנחנו לא רוצים להתחתן ולחיות עם מי שחי ביהודה ושומרון אך אני מדבר על מה שקורה בגליל, בנגב וביישוב קציר. יש לנו תוכנית שנקראת עלייה, בנייה, הגירה ושלום. תוכנית שמדברת על להמשיך את המפעל הציוני שיש בו את שני הדגלים העיקריים של עלייה והתיישבות".

אתה מעוניין לשלול מאזרחים ערבים את הזכויות שלהם?
"מי שנאמן למדינה – אהלן וסהלן. אני הייתי מעודד הגירה, דואג לכך שהאיום הדמוגרפי הפנימי שקיים היום ייפתר. הייתי מביא לארץ חצי מיליון עולים בחמש שנים והופך את זה לנושא המרכזי. הבעיה בעזה היא לא חמאס, בשנה האחרונה 20-30 אלף איש ברחו מעזה - זה הפתרון. אני הייתי הופך זאת למגמה. אחד התנאים הראשונים שלי יהיה לתקן את מונח 'העדפה המתקנת'. למה אזרח צריך לקבל עבודה במקום בו חייל צה"ל משוחרר לא מקבל עבודה? 30 שנה שאנחנו מאבדים את כל מקומות העבודה הממשלתיים בגליל. אלו העובדות. ברגע שאשנה את המאזן הדמוגרפי ואעשה מהלך דומה למה שעשה יצחק שמיר, כשהביא בתחילת שנות ה-90 את מיליון יהודי רוסיה, ואתן מענה לסכנה הדמוגרפית".

אבל זה לא הבריח מכאן אף אחד, כולם נשארו.
"ובשביל זה יש לא להשקיע 15 מיליארד שקלים כמו ממשלת הימין במגזר הערבי. למה מה קרה?".

עשר שנים שרה"מ לא פותר את בעיית המסתננים

ראש הממשלה נאם את נאום בר אילן ולחץ את ידיו של ערפאת. אולי אתה לא מתאים להיות עם ראש הממשלה יחד?
"אנחנו לא תומכים באנשים אלא בדרך. ברגע שנתניהו ילך בדרך שאנחנו חושבים שתדאג לכך שעוד 20 שנה גם תהיה כאן מדינה יהודית – אנחנו נהיה איתו. ברגע שנבין שהוא פועל הפוך, נתנהג בהתאם".

איך הוא פועל עכשיו?
"תראו מה קורה בדרום תל אביב. עשר שנים הוא לא פותר את בעיית המסתננים. הוא נגרר לבניית הגדר. מדובר בפצצה מתקתקת".

הגירה זה טרנספר.
"אנחנו רוצים שבארץ שלנו יהיה רוב יהודי מוצק ונאמן. זה חזון הציונות. מי שרוצה לחיות איתנו בשלום שיבין שעולם לא ישתנה פה הדגל או ההמנון. החוצפה היום רק הולכת וגוברת, מניפים את דגלי אש"ף, כל מיני שמאלנים".

השמאלנים בוגדים? אולי נגרש גם אותם?
"אני מדבר על השמאלנים שפתאום מתעורר הימני שבתוכם כשזה מגיע אליהם אל מול הבית. בגלבוע הקימו יישוב בשם נורית. היישוב, שמסתכל עליי כימני קיצוני, התקשר אליי לספר לי ששמו להם ערבים. כששאלתי אם הוא רופא השיבו בחיוב. זה תמיד מתחיל ברופאים. אין שום יהודי באום אל פאחם, שום יהודי בעילבון. תשאל את היהודים ביפו איך הם חיים יחד עם הערבים. מסתבר שהמשפחה של אותו רופא ערבי שעבר לנורית היא משפחה חמאסניקית. כל הדף פייסבוק של הבן שלו מלא בחמאס".

עריכה: איתמר זיגלמן

04/02/2019
הישארו מעודכנים

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90