רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"הדרך שלנו ניצחה. אנחנו מחזירים את הערכים הישנים למפלגה"

ניר הירשמן, מתמודד מטעם 'הליכודניקים החדשים', הגיע בסך הכל למקום ה־30, והאולי ריאלי • ובכל זאת, הוא די מרוצה מהתוצאות


ניר הירשמן, שהתמודד מטעם הליכודניקים החדשים, נשמע מרוצה מתוצאות הפריימריז. בשיחה עם ענת וינון ב-103fm הבהיר הבוקר (ד') שתומכיו הגיעו להשפעה אדירה בבחירות. 

"הוכחנו היום שחילונים ליבראליים יודעים להצביע יחד אנחנו נמצאים ב-75% מהקלפיות, שהם 5,680 קולות תחת השם שלי. תראי את רשימת המומלצים שלנו. תראו את יולי אדלשטיין, גילה גמליאל, יובל שטייניץ', צחי הנגבי ותשאלו את עצמכם איפה הם היו אילולי הקולות שלנו. רצינו להביא רשימת ליכוד ראויה, שנוכל לומר לאנשים תראו איזה אנשים יש לנו".

אתה אומר שהשפעת ודי לך בזה.
"הליכודניקים החדשים רצינו רשימה שתוכל להנהיג את מדינת ישראל. אמרנו למנהיגים של התנועה במהלך הקדנציה שכל כשהם יתבטאו לטובת הדמוקרטיה והממלכתיות ויאבדו קולות – אנחנו נתמוך בכם. בפעם הבאה שתעלה פסקת ההתגברות לדיון נוכל להראות את מספר המצביעים שהצביעו לניר הירשמן. אלו מספר המצביעים שאנחנו יכולים להביא לקלפיות. הגענו להשפעה מדהימה. נעזור להגדיל את הליכוד. כל האנשים שפקדנו יביאו את החברים שלהם כדי שישימו מח"ל בקלפי".

אתה מרוצה מהרשימה?
"אני חושב שיש לנו רשימה מצוינת וראויה. הדבר הזה שם קץ לתיאוריית הקונספירציה על הליכודניקים החדשים. אנחנו הולכים להביא לניצחון הליכוד בבחירות".

כלומר לא מדובר בסוסים טרויאנים.
"אפשר לזרוק את הקונספירציה הזו לפח".

העמיסו עליהם המון כעס ובוז וניסו לדחוק אתכם החוצה. איך אתה מרגיש בתוך התנועה?
"זה היה קושי נוראי. עמדנו בפני מכבש נוראי. בסוף הדרך נצחה. באנו עם ערכים ברורים. דיברנו על שומרי הסף, על בית המשפט העליון, על שלטון החוק והכלכלה החופשית. ההרגשה האישית שלי הייתה מאוד קשה, בייחוד מהרקע האישי שלי. בסוף ראינו שאנשים שנתנו להם גב נבחרו גבוה ומי שרדפו אותנו קיבלו 20 קולות במחוז ירושלים".

אבל הליכוד הלך מאוד ימינה.
"אנחנו משחזרים את הברית ההיסטורית בין חירות לליברלים, בהם הליברלים אימצו את העמדות המדיניות של חירות וחירות אימצה את העמדות של הליברלים בנוגע לשלטון החוק, דמוקרטיה וכלכלה חופשית".

אבל אלו לא החירותניקים הוותיקים?
"אנחנו מחזירים את הערכים הישנים למפלגה, זה מה שרצינו".

עריכה: איתמר זיגלמן

06/02/2019
הישארו מעודכנים

ינון מגל וענת דוידוב
ינון מגל וענת דוידוב  |  צילום: 103fm