רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"15 מנדטים בסכנת אי־כניסה לכנסת"

סקר 103fm מצא: העבודה וכולנו הגיעו לשפל חדש - וניצבות כעת מעט מעל אחוז החסימה • וגם: מי צריך לרשת את נתניהו בליכוד? • התוצאות המלאות


תוצאות מטלטלות בסקר השבועי של ניסים משעל ומכון 'מאגר מוחות': מהסקר שפורסם הבוקר (ו') בתוכניתו של משעל ב־103fm עולה כי הליכוד וחוסן לישראל שומרות על כוחן, בעוד מפלגות אחרות כגון העבודה, כולנו וגשר של אורלי לוי מתרסקות - אפילו מעבר לאחוז החסימה.

מהסקר, שנערך ביומיים שקדמו לשידור בקרב מדגם הסתברותי של 517 משיבים המהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת (גילאי 18 ומעלה), עולה כי הליכוד שומרת על כוחה - 29 מנדטים. אחריה מפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ עם 17 מנדטים, יש עתיד עם 11 מושבים, והרשימה הערבית המשותפת עם 9.

סקר הבחירות של 103fm

מהסקר עולה כי מפלגת העבודה נמצאת בשפל חדש: 4 מנדטים בלבד, מרחק פסיעה מאחוז החסימה. כולנו של משה כחלון לא עוברת את אחוז החסימה ונותרת עם 3 מנדטים בלבד, מחוץ לכנסת הבאה. כך גם התנועה בראשות ציפי לבני (מנדט אחד בלבד) וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן (3 מנדטים).

מפלגות מרצ והימין החדש יכולות לנשום לרווחה בסוף השבוע הזה: סקר 103fm מנבא כי לכל אחת מהן 6 מושבים בכנסת הבאה, לו הבחירות התקיימו היום. הבית היהודי-האיחוד הלאומי שורדת את הסקר הזה עם 4 מנדטים, וכך גם גשר, מפלגתה החדשה של אורלי לוי־אבקסיס, שזוכה בסקר ל־4 מושבים. ש"ס של אריה דרעי עם 5 מנדטים, יהדות התורה שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, ומנגד עוצמה יהודית וזהות - לא חוצות את הקו בדרך לכניסה לכנסת הבאה.

סקר הבחירות של 103fm

הקרב על הירושה?

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היא על מי שעתיד להחליף את רה"מ בנימין נתניהו לאחר סיום כהונתו. במקרה הזה זוכה יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לבכורה: 36% מבעלי הדעה בנושא הציבו אותו במקום הראשון, ואחריו את גדעון סער (29%) ואת ישראל כ"ץ (23%). גלעד ארדן ומירי רגב הרחק מאחור עם 6% כל אחד. 

בקרב מצביעי הליכוד בעבר התוצאה מעט שונה, ושם גדעון סער נמצא בבכורה עם 38%. אחריו בהפרש ניכר ישראל כ"ץ עם 26% ויולי אדלשטיין עם 24%. ארדן ורגב זוכים לנתון דומה.

 

עריכה ועיצוב גרפי: יניב מורוזובסקי

08/02/2019
הישארו מעודכנים

ניסים משעל
ניסים משעל  |  צילום: 103fm