אילה חסון

ההורים השכולים שבחרו בחיים

אביו של סמל נדב ריימונד ז"ל שנפל במהלך מבצע צוק איתן: "אנחנו החיים, צריכים לדבוק בשמחה כי לחיות בלעדיה זה קשה מאוד"


אבי ריימונד, אביו של סמל נדב ריימונד ז"ל שנפל במהלך מבצע צוק איתן סיפר לאילה חסון בהתרגשות על הולדת בתו, 4 שנים לאחר מותו של בנו נדב.

"הולדת הבת שלי זה אור מאוד גדול, זה מחמם לי את הלב ומרים את הראש למעלה. עליתי לשידור בגלל שיש בי רצון לעורר השראה אצל אנשים אחרים. הרי בחיים האלה כל אחד נמצא בקשיים שלו, ואני לא שופט אף אחד חלילה, אבל אני חושב שאנחנו, כאנשים שחיים כאן, מחויבים לדבוק בשמחה. אין לנו ברירה אחרת. לחיות בלי שמחה זה קשה מאוד. אני נאבק על השמחה ומתמודד כל יום עם מה שצריך".

בהמשך השיחה נשאל אבי ריימונד על האירוע בו נפל בנו, והדגיש שהסרטון שראינו בו מתואר הקרב הוא מגמתי, "לעם ישראל מגיע לדעת מה באמת קרה שם. סרטון של החמאס שהתפרסם בבוקר שלאחר האירוע נצרב בתודעה הציבורית שלנו, חשבנו שהחיילים שלנו לא השיבו אש, אבל זה לא נכון. הבן שלי נהרג בצוק איתן בקרב המכונה 'הקרב על הפילבוקס', כאשר חוליית מחבלים הופיעה בגבם, ואף אחד לא שמר לכיוון הזה כי לא ניתנה להם הנחייה. יצאו כ־10 מחבלים מהמנהרה, אבל לחיילים היה מאוד קשה לראות אותם כי הייתה חומת בטון סביב. המחבלים תקפו את החיילים בירי, אבל אף אחד לא נפגע במטח אש הראשון, כולם זנקו, ואף אחד מהחיילים שלנו לא קפא במקום. בהמשך התחילו לזרוק עליהם רימוני רסס מעבר לחומות".

בסיום השיחה נשאל אבי ריימונד איך מקבלים ילדיו בני ה־17 וה־22 את האחות הקטנה שרק נולדה אמר: "הם מקבלים אותה בשמחה גדולה מאוד, ובהתרגשות גדולה. הם פשוט מדהימים".

11/02/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה חסון
אילה חסון
Paris