רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

תחקיר: בעקבות יומני לפיד הנעלמים

מערכת התוכנית של אראל סג"ל מנסה לגלות כיצד ייתכן שמשרד האוצר לא מוצא את רישומי הפגישות של השר לשעבר • עורך התוכנית: "זה שינוי גרסה תמוה"


לאן נעלמו יומניו של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד? עורך תוכניתו של אראל סג"ל איתמר פליישמן הביא בפתח התוכנית ב־103fm פרטים חדשים על היומנים, שלא אותרו מאז שארגון לביא ביקש לחשוף אותם, ותהה אם היעלמות היומנים היא גרסה תמוהה או שקר של משרד האוצר. תחקיר המערכת.

על פי הפרטים שהביא פליישמן, בנובמבר 2018 הגיש עו"ד איציק בם מטעם ארגון לביא בקשה לקבל את יומני יאיר לפיד מתקופתו כשר האוצר, כדי לדעת מתי נפגש עם נוני מוזס וארנון מילצ'ן - זאת לאחר הפרסום של אילה חסון שלפיו שר האוצר נפגש עם המוציא לאור ואיש העסקים בדירת מסתור.

"לפיד הקפיד לפרסם את היומנים שלו, אך מסתבר שהם הושחרו", הזכיר עורך התוכנית, "מנובמבר מתלבטים במשרד האוצר אם לתת לנו את היומנים, והם פנו ללפיד לקבל את חוות דעתו. לפני שבועיים כתבו לי ממשרד האוצר שהם קיבלו את חוות דעתו של לפיד והם שוקלים מה לעשות".

לדברי פליישמן, זמן קצר לפני תחילת התוכנית הבוקר (ג') התקבל בארגון לביא מכתב מטעם משרד האוצר, ובו נטען שהיומנים לא נמצאו. "בהתייחס לבקשתכם לעניין מידע על פגישותיו של מר יאיר לפיד עם מר ארנון מוזס נבקש להודיעכם כי המידע המבוקש איננו מצוי ברשותנו", לשון המכתב. בכך, למעשה, משרד האוצר מייתר את הבקשות והמכתבים בנושא, שהרי - אם אין יומנים, אין במה לדון. 

"עד היום משרד האוצר לא טען את הטענה הזאת", אמר פליישמן לאראל סג"ל ולחיים לוינסון, "במשך חודשים טענו באוצר שהיומנים אצלם, והיום פתאום אין יומנים? מדובר בכל הפחות בשינוי גרסה תמוהה ואולי אף בשקר גס.

"שר בממשלה מנהל את היומן שלו בתוכנת אאוטלוק אצלו במשרד, והיומן שמור במערך המחשוב של המשרד. זה לא דבר ששר יכול לקחת אותו", הוסיף פליישמן והזכיר: "לשמות של מילצ'ן ומוזס ביומני השר לשעבר יש משמעות פלילית ומשמעותית על חקירות נתניהו ועל התנהלותו של יאיר לפיד".

אראל סג"ל, הטוען לאורך שנים כי יש אכיפה בררנית בפרשה בפרט וביחסי פוליטיקאים-תקשורת בכלל, שאל: "טוענים שאנחנו מבלבלים את המוח על אכיפה בררנית. מה אנחנו אמורים להרגיש בנוגע לדבר הזה?"

"אם יש מישהו שיש לו איתך ניגוד עניינים, הצהרת עליו והשחרת את הפגישות איתו זה קצת בעייתי", אמר פליישמן, "בייחוד כשהמשטרה טוענת שלפיד הוא עד מפתח בתיק נגד ראש הממשלה".

בהמשך השיחה התייחסו השלושה לתוצאות הפריימריז במפלגת העבודה, והמליצו לאבי גבאי לרוץ בקמפיין שבו יבקש מהציבור להיות שר האוצר של בני גנץ.

 

עריכה: איתמר זיגלמן 

12/02/2019
הישארו מעודכנים

יאיר לפיד
יאיר לפיד  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90