רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

רצח על רקע מגדרי או לאומני?

עורך התוכנית: "מי שטוען שהרקע לרצח אורי אנסבכר מגדרי, צריך להגיד שגם אנה פרנק נרצחה על רקע מגדרי" • סג"ל: "הלוואי שיוגש כתב אישום בתיק 2000"


אראל סג"ל ואיתמר פליישמן, עורך התוכנית, התייחסו להתבטאות של חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת)  שטענה כי הרצח של אורי אנסבכר הוא על רקע מגדרי ולא לאומני.  בהמשך התייחסו השניים למועד בו יפרסם היועץ המשפטי את מסקנות החקירה בנושא תיקי נתניהו, והביעו תקווה שיוחלט על העמדה לדין בתיק 2000.

איתמר פליישמן: "מטריף אותי שקוראים לרצח אורי אנסבכר ז"ל טרור מגדרי. שדולת הנשים, המטה הפמיניסטי הימיני, כולם כינו אותו כך ואתמול הצטרפה לחגיגה חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן, שהיא גם יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת. היא טענה שצריך לקרוא לפשע בשמו ושהרצח הוא פשע מגדרי. הממשלה משתמשת ברצח כדי להמשיך להכתים את מאבקו את העם הפלסטיני. אז עאידה – אי אפשר להכתים את מאבקו של העם הפלסטיני בפשע של אדם אחד כי מדובר באלפי אנשים".

אראל סג"ל: "זה מאבק שמוכתם בדם של ילדים, נשים, זקנים. אין אקונומיקה בעולם שתוכל לנקות את הכתמים הללו".

איתמר פליישמן: "אין תרבות רצחנית יותר בפלנטה נכון לעכשיו מהפלסטינים. הפלסטינים לא רק רוצחים יהודים ללא הבדל, הם הביאו חידוש לעולם – יש שוויון בין המינים המבצעים את הפיגועים הללו. באינתיפאדה השנייה היו 70 מחבלות, 60 מתוכן נתפסו. האם המחבלת המתועבת שפיתתה את אופיר בן ה-15 לבוא לרמאללה ורצחה אותו עשתה זאת על רקע מגדרי? היא ניסתה להוכיח את כוחה כאישה על ילד יהודי בן 15?"

"הפלסטינים אוהבים את הריח והטעם של הדם היהודי"

אראל סג"ל: "אותו האדם המתועב שהרג את אורי אנסבכר ז"ל, הוא עשה זאת לילדה יהודיה. המבחן היה היותה יהודיה ולא היותה אישה. זה כל הסיפור".

איתמר פליישמן: "מי שטוען שאורי אנסבכר נרצחה על רקע מגדרי צריך לומר שאנה פרנק נרצחה על רקע מגדרי. שתיהן נרצחו כי הן היו יהודיות. זה מרתיח אותי. זה מטשטש את האמת שהפלסטינים אוהבים את הריח והטעם של הדם היהודי שנמצא על הידיים שלהם".

אראל סג"ל: "בזמן האחרון אנחנו רואים הרבה יותר מקרי רצח על כבוד המשפחה. חברי הכנסת הערבים לא מסוגלים להתמודד עם הבעיה הזאת ולהודות באמת, להאשים את הנורמות החברתיות בהם אדם רוצח את אחותו בזמן שמשפחתו לא הופכת להיות מנודת והדבר הכי מתועב בסביבה. כל זה קורה כי מדינת ישראל לא קיימת בחלק מהמגזרים וזו כבר אשמת הממשלה. כולנו צריכים לומר את האמת בפנים זה לזה. בעיית הרצח על כבוד המשפחה לא תיפתר גם אם נפתח עוד עשרות תחנות משטרה. גם החרדים היא חברה שמרנית אבל מתי אבא חרדי שחט את הבת שלו ככה?"

עריכה: איתמר זיגלמן 

13/02/2019
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm