103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"בית המשפט צריך להתבייש"

החלטת הפרקליטות לשנות את סעיף הרצח להריגה בפרשת תהילה נגר מזעזעת את הציבור • אביה של תהילה: "ברור שראיד הוא הרוצח"


ראיד רושרוש מכפר מרר הואשם ברצח בת זוגו לשעבר תהילה נגר סמוך ליישוב מגדל לפני שנתיים, אך עקב חוסר ראיות החליטה הפרקליטות להפחית מחומרת האישום במסגרת עסקת טיעון, ולהפוך את סעיף הרצח להריגה. יגאל נגר, אביה של תהילה ז"ל, זעם בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm על החלטת הפרקליטות. בהמשך - עידן גרינבאום, ראש המועצה בעמק הירדן, סיפר על מחאת התושבים והחתימות שנאספות כנגדה.

אילה חסון: "מה שלומך יגאל? הבנתי שמאז שידור הכתבה שלנו ב'חדשות 13' אלפים רבים חתמו על העצומה"

יגאל נגר: "נכון, הרשימה גדלה ואנשים מביעים הזדהות עם המשפחה. כמובן שאנחנו לא חיפשנו ולא רצינו את זה, זזנו הצידה עד השבעה על מנת לתת לשלטונות החוק לטפל בבעיה ולהעמיד את הרוצח לדין כי אנחנו אנשים שומרי חוק. אנחנו הרגשנו בשלושת החודשים האחרונים שלפרקליטות מחוז צפון חשובה יותר היוקרה שלהם מהצדק שנדרש בתיק הזה. פרקליטות צפון טוענת שתפקידה להעמיד לדין את הרוצח על בסיס ראיות נסיבתיות בלבד והם חוששים להפסיד בתיק".

אילה חסון: "מה אתה מעדיף שהחשוד יזוכה או שיהיה הסדר טיעון והוא יורשע בהריגה ולא ברצח"?

יגאל נגר: "זה מובן מאליו שהוא הרוצח".

אילה חסון: "מה הראיה הכי דרמטית בעיניך שקושרת אותו לרצח?"

יגאל נגר: "הג'יפ שנמצא במקום הרצח, הבגדים שמסר לפנות בוקר לאמו כדי שתכבס אותם לאחר שהיו מלאים בדם של הבת שלי. לא הייתי בביתו של הרוצח, את זה אמרה לי המשטרה. ברור שהוא הרוצח אז בואו נשאיר את זה לשופטים, אנחנו לא רוצים דילים ולא הסכמים מאחורי הגב שלנו. יש שופטים שמונו לשפוט את הבחור ושילכו עם זה עד הסוף. אם הוא יזוכה מחמת הספק בית המשפט הוא זה שצריך להתבייש. כשאתה נוגע בטלפון היום במהלך נהיגה אתה מיד מקבל קנס כששלושה אופנוענים רודפים אחריך. צריך לעצור את ההשתוללות הזאת, נרצח בישראל בן אדם".

אילה חסון: "אמרת דבר מדהים, נגעת בטלפון? קנס כספי וצבירת נקודות. רצחת? יש סימני שאלה. עידן מאיפה אתה מתחבר למחאה ולכאב הזה?"

מה המסר לסיפור הבא?

עידן גרינבאום: "כל היישובים במועצה מחבקים את המשפחה. קיבלנו בהפתעה גדולה ובצער גדול את האמירה של הפרקליטות. בעקבותיה מתארגן היום מסע מחאה שייצא מבית הקברות בגינוסר לאוהל המחאה. ביום שלישי אני מקווה שיבואו רבים להפגין בנצרת כנגד ההחלטה האומללה של הפרקליטות. זו בחורה צעירה שיצאה לבלות".

אילה חסון: "לא בטוח שהיא יצאה לבלות, היא די נלקחה מהבית שלה. חודש לפני כן החשוד הכה אותה מכות רצח והיא הלכה להתלונן עליו במשטרה. יש רקע של אלימות בסיפור הזה".

עידן גרינבאום, "נכון. בסופו של יום אתה שואל את עצמך אם במקרה כזה לא מאשימים אדם ברצח, שהיא העבירה החמורה ביותר ספר החוקים, אז מה המסר לסיפור הבא?"

אילה חסון: "יכול להיות שהמשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט נבהלו מהסיפור של זדורוב? אולי אם שם היו עושים את העבודה כמו שצריך היו נמנעים מאיתנו שנים של ספינים ותיאוריות?"

עידן גרינבאום: "אנחנו לא פרשנים משפטיים אלא תושבים שמחפשים את הביטחון האישי שלהם. אני כראש מועצה והתושבים כאן בעמק הירדן מחפשים את הביטחון ורוצים לראות טיפול בכלים ובאמצעים המתאימים כשאותו אדם מובא למשפט באשמת הסעיפים החמורים ביותר ולא ליצור איזושהי נוחות משפטית. אם מישהו בדרך לחקירה לא עשה את מה שהוא היה צריך אז שמישהו יעשה בדק בית עמוק וחמור כי התוצאה הזאת היא פשוט בלתי נסבלת. את המסר הזה אנחנו מבקשים להעביר לכל מי שעוסק בדבר".

יגאל נגר: "אני מודה לכולם, אנחנו מזועזעים. אנחנו חייבים לדרוש מרשויות החוק לשנות פה את החוקים ולהרים את רף הענישה כך שרוצח שעושה מעשה כזה יישב כל חייו בכלא. את תהילה לא נוכל להחזיר אבל לפחות בואו נשמור על הילדים שלנו במדינה הזאת".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

17/02/2019
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm