אראל סג"ל

"אם יפטרו את אושרת קוטלר - נעמוד מאחוריה"

אראל סג"ל נגד דברי מגישת 'חדשות 13' - אבל בעד חופש הביטוי • ויש לו גם תובנות מעמיקות על בוקר יום א'


אראל סג"ל ואיתמר פליישמן ניסו להתמודד עם שביזות יום א', ואחרי שהתפנו לבכות את מר גורלם - עברו לדבר על מגישת 'חדשות 13' אושרת קוטלר ודבריה אמש (ש') במהדורת הערב. 

אראל סג"ל: "אתמול בערב אושרת קוטלר אמרה שאנחנו שולחים את ילדנו לצבא והם חוזרים כחיות אדם - וזאת התוצאה של הכיבוש. גם אני ירדתי עליה בטוויטר וחשבתי שמדובר באמירה מכוערת, מטופשת, לא מדויקת ומכלילה. מנגד, ואומר זאת באופן ברור, המחשבה על פגיעה באושרת קוטלר ובחופש הביטוי שלה היא מחרידה. היא פגיעה מהותית בשוק דעות חופשי. שוק דעות חופשי צריך שגם אושרת קוטלר וגם אראל סג"ל יוכלו לומר את מה שהם חושבים מבלי לפחד שמפלגות פוליטיות כמו הימין החדש או עוצמה לישראל יפנו להתלונן עליהם ליועמ"ש.

"באופן מוחלט אני לא מסכים עם הגברת קוטלר וחושב שהיא הוציאה לשון הרע בהכללה שלה, אך יש פער של אלפי מיילים וקילומטרים בין הדברים שהיא אמרה לבין הדרישה לפטר אותה ולפגוע בה משפטית".

איתמר פליישמן: "רק כדאי להבהיר, הימין החדש הודיעו שיפנו ליועץ המשפטי לממשלה על רקע לשון הרע. בנצי גופשטיין אמר שצריך להעיף את אושרת קוטלר לכל הרוחות וכינה את דבריה תועבה".

אראל סג"ל: "תעשו הבחנה, מותר לאושרת קוטלר להוציא דברי בלע מהפה ומותר לנו לתקוף אותה מילולית. אני לא אוהב את מה שהיא אמרה אבל אם יפגעו בה או יפטרו אותה, כולנו צריכים להשמיע קול. אסור לפגוע בחופש הדיבור. זו המהות של הדמוקרטיה".

איתמר פליישמן: "אני החלטתי לקחת את דבריה ברצינות ולבדוק. רמת האלימות בישראל אינה בעלייה חדה. בדקתי את העבירות שהכי מייצגות חיות אדם, עבירות רצח ואונס. מצאתי שכ-50% ממבצעי עבירות הרצח בישראל לא שירתו בצבא וכלל לא היו במחסומי הכיבוש, אלא תומכים בפלסטינים".

אראל סג"ל: "חיילי גדוד נצח יהודה, שמלכתחילה לא היה צריך להטיל עליהם את המשימה, עשו מעשה שלא יעשה והם צריכים להיענש ולהישפט עליו. מפה ועד לקבוע שהכיבוש הופך את חיילנו לחיות אדם המרחק גדול".

איתמר פליישמן: "אנחנו זוכרים כמה מקרים בעבר שהתנהגותה של קוטלר לא הייתה ברבורית ועדינה".

עריכה: איתמר זיגלמן

17/02/2019
הישארו מעודכנים

צילום: גבריאל ברילה