אראל סג"ל

החקירה המחוקה של אשכנזי

אראל סג"ל תוהה מדוע נמחקו תמלילי גבי אשכנזי בעת שנחקר בפרשת הרפז • וגם: האם סגלוביץ' אמר את האמת?


אראל סג"ל פתח את תוכניתו ב-103fm בשאלה האם ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', שכיום חבר במפלגת כחול לבן, שיקר כאשר אמר בסוף השבוע האחרון שלא התריע בפני גבי אשכנזי שהוא עומד להיחקר בפרשת הרפז? איתמר פליישמן סבר שאם היה מדובר באזרח פשוט הוא היה מואשם בשיבוש חמור. 

אראל סג"ל: "אני רוצה לדבר על הפרשה שחשפה אילה חסון ולשאלה האם היה שיבוש חקירה בעניינו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. המפכ"ל לשעבר דודי כהן, והקצין הבכיר יואב סגלוביץ', שכיום חבר ביש עתיד, הגיעו על פי החשד למפגש עם גבי אשכנזי בטרם החקירה נגדו וסיפרו לו מה הולך להיות בה. הטענה היא שבמהלך חקירתו של אשכנזי הוא סיפר זאת לחוקרים ואך השורה נמחקה. אילה חסון הציגה מסמך מתוך חקירת גבי אשכנזי שהצביע על השיבוש ושהחוקרים פשוט מחקו משפט מתוך החקירה נגדו. כל זה התגלה כי הנושא הגיע לבדיקה של מבקר המדינה. אמש (ש') בראיון באירוע שבת תרבות עם עמליה דואק סגלוביץ' הכחיש את הנושא. שימו לב לתמלולים מתוך חקירת אשכנזי. גבי אשכנזי אמר לחוקרים שהוא דיבר עם דודי וסגלוביץ' שבאו אליו להודיע לו פחות או יותר מה הממצאים ואנחנו יודעים שהשניים הגיעו לאשכנזי יום לפני פתיחת החקירה לפי טענת הפרקליטות".

איתמר פליישמן: "בעצם גבי אשכנזי, רמטכ"ל לשעבר, סיפר לחוקרי המשטרה שהניצב שאחראי על החקירות במשטרה והמפכ"ל לשעבר באו אליו לפני החקירה וסיפרו לו מהם הממצאים ועל מה הוא עומד להישאל".

אראל סג"ל: "אלו דברים מתועדים שהוא אמר בעצמו. מה שמדהים בכל הסיפור הזה הוא שאת המשפט הזה החוקרים מחקו. אלמלא האישה שמתמללת את החקירות - מעולם לא היינו יודעים את הדבר הזה".

איתמר פליישמן: "אבהיר משהו. אני לא רוצה לומר שסגלוביץ' שיקר באירוע שבת תרבות כי הוא עשה כאן טריק, הוא אמר שהוא מעולם לא דיבר עם חשוד או נחקר וייתכן שרשמית אשכנזי עוד לא היה נחקר אך בפועל. אין שאלה על כך שגבי אשכנזי אמר לחוקרים שלו במשטרה ששני קצינים בכירים ביותר במשטרה וסיפרו לו על ממצאי המשטרה בתיק חקירה. אין ספק שסגלוביץ' לכל הפחות לא אמר אמת ואין ספק שהנושא לא נחקר. אין גם ספק שאם אנחנו בתור אזרחים היינו אומרים דבר כזה בחקירה היינו נעצרים באשמת שיבוש חמור והייתה מתחילה חקירת מח"ש".

אראל סג"ל: "להזכירכם רצו להאשים חשודים בפרשת 3000 ו-4000 על כך שמחקו הודעות טקסט בטרם נפתחה החקירה בטענה שאם נמחקו הודעות סימן שנעשה שיבוש. במקרה הזה יום לפני שמתחילה חקירה ולפני שרמטכ"ל מגיע לתשאול, כשסביר להניח שהשניים יודעים שעומדת להיפתח חקירה, סיפרו לאשכנזי את ממצאי החקירה. זה מותר?".

משרד המשפטים מסר בתגובה: 'נבקש להבהיר שהטענות ממוחזרות עלו בעבר ונבחנו על ידי הפרקליטים שעסקו בתיק. אין בהם ולא היו בהם שמץ של עבירה פלילית. הרמטכ"ל דאז לא היה חשוד בפלילים והפגישה שהתקיימה בין השניים לא הוסתרה על ידי המפכ"ל או ראש אח"ם אלא נעשתה במסגרת התפקיד. יש להצטער על הניסיון להטיל דופי במי שהיו קצינים בכירים, מקצועיים וישרים במשטרת ישראל'.

 

עריכה: איתמר זיגלמן

24/02/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גבי אשכנזי
גבי אשכנזי  |  צילום: קובי גדעון/פלאש 90
Paris