103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

נאוה רון ג'ייקובס: "זה קרה גם לילדה בת 7"

לא לבד בסיפור • המתלוננת שלדבריה גנץ הטריד אותה מינית: "אני לא מאוכזבת. החיים כבר אכזבו אותי בגיל 14 כשגנץ הוריד את המכנסיים מולי"


בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם המתלוננת נגד בני גנץ, נאוה רון ג'ייקובס, ששיתפה בטראומה שהותיר בה לטענתה המועמד לראשות הממשלה.

את מאוכזבת שארגוני הנשים בארץ לא יצאו לעזור לך?
"אני לא מאוכזבת מדבר. החיים אכזבו אותי בגיל 14 כשבני גנץ הוריד את מכנסיו. לילדה בת 14 זה כמו שמישהו יצמיד לה אקדח לראש ויהרוג אותה. זו הטראומה שנכנסתי אליה. אני לא לבד סיפור הזה. זה קרה גם לילדה בת 7. כל האמת עוד תצא לאור. העדות פורסמה ב'ישראל היום'".

למדת עם בני באותה כיתה?
"מה פתאום. הייתי צעירה ממנו בהרבה".

וזה הפך את השהות שלך בכפר לטראומה?
"היו גם ימים טובים. לא רציתי לחשוף את הסיפור לאף אחד כי הרגשתי מבוישת. אני הקורבן והוא צריך להתבייש".

אני רוצה לשאול אותך מבלי שתתרגשי או תעלבי מדבריי, כשבודקים סיפור שכזה מלפני 40 שנה נדרשת עדות מחזקת, אך כשמסתכלים על עמוד הפייסבוק שלך מוצאים המון עדויות מחלישות. במאי 2017 כתבת שחג השבועות היה חג מקודש בכפר הירוק וזו הייתה התקופה הכי מאושרת בחייך. כששאלו אותך בפייסבוק אם למדת עם בני גנץ השבת שרק שמעת סיפורים.
"קראת את הפוסט שכתבתי?"

אני לא שואל אותך על הפוסט, אני שואל אותך על התגובה.
"כתבתי בפוסט שאני מחפשת בנות שגנץ הוריד להם את המכנסיים. מי מעלה פוסט כזה כשאין לו סיפור מאחורי זה? אתה מתייחס לתגובה שעניתי לבחור כשלא רציתי לחשוף את עצמי עדיין? אתה יודע שאני פונה לתקשורת כבר חודש ואף אחד לא רצה לפרסם את זה? זה דבר חמור".

40 שנה ניסיתי להדחיק

את מדברת על אירוע מלפני 40 שנה אך במקביל כתבת פוסט שבו ציינת כמה היית מאושרת בכפר הירוק. בפוסט אחר שלך מנובמבר 2017 התייחסת לפיטוריו של שדרן מפורסם בארצות הברית באשמת הטרדה מינית וציינת שזה לא צודק לפטר אדם בלי שום הוכחה וללא משפט. יש עוד פוסטים כאלה שלך שבהן יצאת נגד בנות שצצו לפני 40 שנה. לכן עולים לי סימני השאלה, בייחוד כשזה מתפרסם יום לפני המלצותיו של היועץ המשפטי בענייני נתניהו.
"ניסיתי להדחיק את זה והסתתרתי. התגובה שלי לידיעות אחרונות הייתה בציניות. אני לא היחידה. למה שמים אותי על הגריל? יש עוד בחור שאחותו בת השבע הוטרדה".

אנחנו לא שמים אותך על הגריל, נדבר איתו ברגע שנדע את שמו. מי שנמצא על הגריל הוא אדם שהיה רמטכ"ל בישראל וכעת הוא מועמד לראשות הממשלה.
"ידעתי שעמדתי להיחשף. יכולתי למחוק את כל הפוסטים ולהשאיר רק הפוסט בנוגע להטרדה. אני בחרתי שלא למחוק ולהישאר כפי שאני. אדם שלא אומר את האמת היה מוחק. גם לא אמרתי שהוא נגע בי. הרסתי לעצמי את החיים כעת. אני מקבלת איומים ברצח, קללות והשמצות".

את מקבלת איומי רצח מאנשים בארץ?
"כן. בארצות הברית יש מדינות שחוק ההתיישנות לא חל עליהן. הסיפור הזה לא הולך להיכנס מתחת לשולחן. הימין מחזק אותי ועומד מאחוריי ואני צריכה את זה כי שברו אותי".

מה הקשר בין גנץ, הכפר הירוק למדונה?

מהפייסבוק שלך עושה רושם שאת מחוברת למדונה. כתבת שהכרת את טראמפ עוד מגיל 17.
"אכן. אני מכירה גם עוד הרבה אנשים. אני עובדת בתחום הקולנוע. כעת אני ומדונה לא מדברות כי היא כעסה שאני מכירה את טראמפ".

את תומכת בטראמפ?
"אני מכירה אותו ואת אבא שלו".

איך תתמודדי עם התביעה הכספית הגבוהה שהוגשה נגדך?
"כשאדם נמצא בארה"ב ואחר בארץ התביעה לא תופסת. יש לי עורך דין, אחד הגדולים באמריקה. גנץ סתם קונה זמן כדי שבנות לא יבואו להעיד. יש עוד בנות וייצאו עוד דברים".

את יכולה לתת לנו שמות נוספים?
"יש לי בחורה שכותבת לי שחוותה מקרה אונס בגדוד 890, ואני מצטטת אותה".

כשהאירוע קרה לך סיפרת לחברה טובה? זה אחד הדברים הראשונים שבודקים נפגעות של פגיעה מינית.
"סיפרתי ליהודית יחזקאלי, היא עיתונאית. אני באה ממשפחה עיראקית עשירה. אין לי מה להרוויח מהדבר הזה".

יהודית יחזקאלי אמרה שסיפרת לה את זה לפני כחודש.
"נכון".

שאלתי לגבי התקופה בכפר הירוק.
"לא סיפרתי".

את מודעת לכך שזה מחליש את אמינות הסיפור הזה.
"אמינות? אתה לא עברת את החוויה הזאת. כשתעבור אותה תאמר לי אם זה אמין או לא. אם אני לא אמינה בעיניך אני מעדיפה לסגור לך את הטלפון בפנים".

עריכה: איתמר זיגלמן

03/03/2019
הישארו מעודכנים

בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: גילי יערי/פלאש90