103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"גאה ברותם סלע ובגל גדות"

ואנחנו גאים בו • מנכ"ל 'מלאנוקס', איל וולדמן, על האקזיט הגדול - וגם על ההתקפות על הכוכבות: "אין להן מקום"


אייל וולדמן, מנכ"ל ונשיא מלאנוקס שגרף מהאקזיט הענק עם חברת Nvidia העולמית 900 מיליון שקל לפני מס, שוחח עם ענת דוידוב על כוונת החברה להשאיר את מרבית המפעלים בישראל. בהמשך סיפר על השילוב בין יהודים וערבים בחברה והגיב למתקפה נגד רותם סלע.

"אני גאה מאוד בדברי הנשיא, יש לנו בחברה מנהלים ערביים והם תורמים לא מעט. אני לא רואה שום הבדל ברגע שאתה אזרח ישראלי – אתה אזרח ישראלי. אין העדפות לפי דת, גזע או מין".

למה חשוב לשלב את האוכלוסייה הערבית והחרדית בשוק העבודה?
"זה חשוב לחברה. אנחנו לא עושים זאת בשם האפליה המתקנת. יש ערבים טובים ומוכשרים ולכן הם עובדים במלאנוקס כפי שיש יהודים חכמים וטובים. אנחנו לא עושים להם טובה. זה ניצול הדדי של פוטנציאל של אנשים מעולים. חלקם נוצרים וחלקם יהודים שעובדים ביחד במטרה להצליח. אנחנו לא בוחרים אנשים לפי הדת שלהם".

מה אתה חושב על השיח הפוליטי כאן?
"אני גאה ברותם סלע ובגל גדות שאמרו את מה שהן חשבו מבלי לפחד. כשמישהו ימני מתבטא בצורה חריפה אני לא שונא אותו או אמר דברים בגנותו גם אם זו לא דעתי האישית אלא חושב שהוא אומר את הדברים מתוך אמונה שלמה שמבחינתו זה מה שטוב למדינה. להתקפות אישיות אין מקום בסיפור הזה. כל אחד רשאי לומר את מה שהוא חושב ואני גאה שזה עולה לשיח. אצלנו בחברה זה בכלל לא אישיו. העובדה שהנושא הפך לאישיו הוא כבר הבעיה. אצלנו כולם עובדים ביחד. ברגע שאתה חי, נושם וקיים בצורה הזו הנושא הופך ל'NO אישיו".

אתה בטח לא חי מציוצים וטוקבקים.
"ממש לא. אני חי את המציאות. יש אנשים שמדברים ויש אנשים שעושים. אני פחות מדבר ויותר עושה".

החיכוך עם האוכלוסייה הערבית הוא חיובי ביותר

בוא נדבר על האקזיט. איך נוצרה ההזדמנות?
"היו כל מיני פניות במשך שנים, היו דיבורים על אינטל, מארוול ועוד. עכשיו נוצרה הסיטואציה בה חשבנו שזה נכון לבצע את העסקה גם לבעלי המניות, ללקוחות ולעובדים שלנו וכך זה התבשל".

איך Nvidia ומלאנקוס מתחברות?
"אנחנו עובדים עם Nvidia המון שנים ובונים יחד המון מחשבי על. את המחשב הכי חכם בעולם הקמנו יחד עם Nvidia. אנחנו מכירים את החברה כבר הרבה שנים ומשתפים פעולה".

מה קורה עם העובדים בישראל? כולם נשארים? עוברים לחו"ל?
"רוב העובדים נשארים באותו מקום, יעבדו באותם צוותים עם אותם מנהלים. מעל 90% מהעובדים יישארו באותו מקום בזמן שמלאנקוס תשמור על צורה אוטונומית בתוך Nvidia. במלאנקוס יש כ-2900 עובדים ברחבי העולם כש-2000 מתוכם נמצאים בישראל. אנחנו פרוסים גם בתל חי, יקנעם, רעננה, תל אביבי, קריית גת ויש לנו גם מפעלים בשטחים".

אז בוא נדבר על המפעלים בשטחים. איך נעשה החיבור עם הרשות הפלסטינית?
"חיפשנו כוח עבודה זול יותר מכוח העבודה בארץ. לשכנים שלנו יש פוטנציאל, הם אנשים חכמים ויכולים לעבוד במקביל איתנו באותו אזור זמן. השיתוף פעולה עובד בצורה מאוד חיובית, החיכוך בין האוכלוסיות הוא חיובי ותורם הרבה. אנחנו כך עוזרים גם לכלכלה הפלסטינית וזה כמובן גם טוב לנו".

עד כמה יש שיתוף פעולה עם המגזר הערבי בישראל?
"כ-10% מהעובדים בישראל הם עובדים ערבים. אנחנו גאים בנתון הזה. יש לנו גם עובדים דרוזים, נוצרים וגם לא מעט חרדיות. אין אצלנו אפליה. אנחנו חוגגים את כל החגים".

אם בעוד כמה עשרות שנים לא נשלב את הציבור החרדי והערבי החברה הישראלית תשתנה.
"נכון. חשוב להעסיק את כל המגזרים, זה מתחיל בחינוך נכון ובחינוך טכנולוגי".

כולל לימודי ליבה?
"נכון. אני חושב שלימודי הליבה הם מאוד חשובים ונותנים לנו יתרון משמעותי. אנשים מתחרים בעולם על כוח אדם איכותי וחלק מהדברים האחרים פחות רלוונטיים".

 

 עריכה: איתמר זיגלמן

12/03/2019
הישארו מעודכנים

איל וולדמן
איל וולדמן  |  צילום: פלאש90