רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ענת דוידוב וינון מגל

ישי על הקהילה הגאה: "מלא רחמים עליהם"

יו"ר יחד התייחס לקהילה הלהט"בית בעקבות דברי הרב מאזוז • הטיח בענת דוידוב: "אני בטוח שלא היית רוצה בן כזה" • האזינו לעימות הסוער


עימת סוער ב־103fm: יו"ר מפלגת יחד והשר לשעבר אלי ישי הגן על דברי הרב מאיר מאזוז שכינה את הלהטב"ים פושעים משוגעים ומביאי מחלות. בשיחה עם ענת דוידוב וינון מגל אמר כי הוא מרחם על אלה המשתייכים לקהילה הגאה. ענת הזעזעה והבהירה שאם היה לה בן שנמשך לגברים - היא הייתה מקבלת אותו כמו שהוא. 

"אתם לא מדייקים בדברים שאמר הרב. הוא אמר 'מי יודע, עוד יבוא יום ויתברר כמה מחלות יש מזה'. תבדקו מה אומרים מחקרים בארץ ובעולם. אני לא רוצה לפגוע באף אדם - אך אי אפשר למנוע מרב גדול לומר את דעתו. הוא רב גדול והוא קורא מחקרים".

ומה אתה חושב?
"אני אומר את הדברים ברחמים. זה דבר לא שגרתי ולא רגיל. רוצים להפוך את כולנו לכאלה? גם בבתי ספר לא יהיה אבא ואמא של שבת?"

יש בגן גם ילדים עם הורים כאלה. אז להתעלם מהם? אנחנו התקדמנו היום ויש המון סוגים של משפחות, ויש גם חילוניים וגם דתיים שמקבלים את זה.
ינון מגל ניסה להסביר את עמדתו של ישי: "הוא אומר שהוא לא רוצה שישנו את הדבר הבסיסי הזה של אבא ואמא. אי אפשר בגלל שיש כאלה שאין להם אבא ואמא לא להגיד אבא ואמא. זו הנקודה". "תודה ינון שהסברת את דברי", אמר ישי, "את קוראת לזה התקדמות אך אני קורא לזה הליכה אחורנית. אני בטוח שאת לא היית רוצה בן או בת כזו".

הבן שלי סטרייט אבל אם הוא היה אומר לי שהוא הומו - מה היית מצפה שאעשה? שאהרוג אותו או ארביץ לו? אני לא רואה בזה שום פסול.
"היית רוצה בן כזה?"

מה זאת אומרת רוצה? זה תלוי בי? אני צריכה לעשות לו טיפולי המרה? אם בני היה אומר לי שהוא הומו הייתי מקבלת אותו בסבר פנים יפות. זו לא השאלה, אני לא קובעת לילד שלי מה הוא יהיה. אני מכבדת כל אדם באשר הוא אדם ורוצה שהילד שלי יהיה בן אדם ויבחר לעצמו איך לחיות.
"אני שמח לשמוע שלא היית רוצה ילד כזה".

לא אמרתי את זה. אני רוצה שהילדים שלי יהיו בני אדם. בן אדם בוחר את דרכו ואנחנו מכבדים אותו. כשהילד נולד תינוק הוא בוחר את דרכו וצריך לתמוך בו. אם זה עונה לשאלתך - רוצה, רוצה ורוצה לגמרי. אין לי שום בעיה עם זה.
"אני לא מאחל לך את זה. אני מאחל לעם ישראל את כל הטוב שבעולם".

כרזת בחירות של מפלגת יחד // צילום: מתוך פייסבוק
כרזת בחירות של מפלגת יחד // צילום: מתוך פייסבוק
 

"את קוראת לזה התקדמות, אני קורא לזה הליכה אחורנית"

בהמשך השיחה שאל ינון את אלי ישי מה הוא מרוויח מהעיסוק בזוגות חד־מיניים, והאם זה עוזר לו לאלקטורט. "אני לא יודע אם זה עוזר לי אבל כן כואב לי שהפכנו את זה ל־Issue. למה הפכנו מצעד גאווה לדבר נורמלי? אולי גם אנחנו נצא למצעד גאווה על כך שאנחנו אבא ואמא? אני מדבר על הרעיון ועל הדרך".

ציבור גדול תומך בך בהתבטאויות שלך?
"לא בדקתי את זה וזה לא מעניין אותי. אני מסתכל על המהות, אכפת לי מעם ישראל, מהדור הבא, מהמסורת והיהדות. ברגע שאין יהדות ואין מסורת אז אין ציונות ואין מסורת. אני איש שומר תורה וזה אכפת לי".

כל בני האדם נולדו בצלם.
"לכן אני מרחם עליהם".

לא צריך לרחם עליהם. אנחנו מרחמים על אנשים חשוכים ושונאים. אני לא שונאת אותך. שנאה היא לא דרכנו.
"אני אוהב כל יהודי ומלא רחמים עליהם".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

13/03/2019
הישארו מעודכנים

אלי ישי וענת דוידוב
אלי ישי וענת דוידוב  |  צילומים: יונתן זינדל/פלאש90, 103fm