103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"יגידו שאני תמים, אבל אני מאמין שאפשר לשנות"

טל רוסו, מתמודד ברשימת העבודה, הודה כי ההחלטה לעבור לזירה הפוליטית לא הייתה קלה עבורו • "זה היה קשה, אבל מצאתי אתגר אדיר"


כבר שלושה שבועות (ויום) שטל רוסו, מי שהיה מפקד פיקוד הדרום וראש אגף מבצעים, משחק בזירה הפוליטית. עקב הדיון על אי סיומה של תקופת הצינון של רוסו, כניסתו לפוליטיקה לוותה בקשיים, ובכל זאת - הנה הוא כאן.

טל רוסו: "ההחלטה היא הדבר הכי קשה. אחרי שמחליטים זה כבר פחות קשה וכל יום אתה לומד. אני מצאתי בזה אתגר אדיר, אתגר לשנות שיח ודברים במגרש קשה ומורכב. יש המון מה לעשות וזה מרתק. יש שיגידו שאני תמים אך אני מאוד נחוש לשנות".

יואב לימור: "בשונה מחבריך שנכנסו לפוליטיקה אתה התקבלת באהבה גדולה ולא קיבלת ביקורת".

טל רוסו: "הביקורת עוד תבוא. אין לי ספק שזה יגיע".

טל לב רם: "למה למפלגת העבודה?"

טל רוסו: "אם הצליחו לחבר אתכם לתוכנית אחת אפשר גם לחבר את הגנרלים למפלגה אחת".

יואב לימור: "מה בוער בך לשנות?"

טל רוסו: "הרבה מסתכלים על הביטחון, רובינו היינו שם. כשהשתחררתי התחברתי בעיקר נושאים החברתיים אך הבסיס תמיד מגיע מההתיישבות העובדת. לכן היה טבעי עבורי להצטרף למפלגת העבודה".

רוני דניאל: "מה הפעילות שאתה מעורב בתוכה במפלגת העבודה?"

טל רוסו: "אני עסוק בלמידה. הכניסה לפוליטיקה הייתה מאוד מהירה. אני מקיים המון מפגשים, חוגי בית וטלפונים. אתמול התחלתי במפגש בתל אביב, עברתי לכרמים, הייתי ברהט וסיימתי בחוג בית שוב בתל אביב".

"הציבור שמסתכל עלינו רואה המון תקווה ותחושת רעננות"

יואב לימור: "איך מקבלים אותך במפלגה?"

טל רוסו: "מצוין. יש לנו דרך מאוד ברורה ואני לא חושב שלמישהו יש דרך כל כך ברורה בכל נושא ונושא. אחת ההפתעות הכי נעימות שהיו לי זה לגלות את הנבחרת הנהדרת. לכל אחד מהעשירייה הראשונה יש ניסיון פרלמנטי והיא מאוד מגוונת. עמיר פרץ היה שר הביטחון שלי, בנושאים החברתיים אין נבחרת שמתקרבת למפלגה. הציבור שמסתכל עלינו רואה המון תקווה ותחושת רעננות".

טל לב רם: "מה יש לך לומר על טענת הליכוד שצה"ל התנגד להקמת הגדר בגבול מצרים? נתניהו טוען שזו החלטה שלו. זו טענה מרכזית".

טל רוסו: "זה קשקוש. אני הייתי שם כשאולמרט אישר את התקציב הזה. נתניהו דחף מאוד. כשהתחלתי לסגור את הגבול עם מצרים נתניהו אכן תמך בזה".

יואב לימור: "עבדת צמוד לבני גנץ. הוא מתאים לכהן כראש ממשלה?"

טל רוסו: "בני יכול לעשות את זה טוב. אני 12 שנים בקבינטים ובמקבלי ההחלטות, גם בתקופת אולמרט וגם בתקופת ביבי. אף אחד לא נולד להיות ראש ממשלה. יש לו את כל הנתונים לעשות את זה. ברור שביום הראשון התפקוד שלו יהיה בינוני אך הוא ילמד מהר".

רוני דניאל: "אהוד אולמרט הקצה כספים רבים כדי להאיץ את כיפת הברזל, היא הפכה למערכת קיימת בזכות החלטה של אהוד אולמרט להעביר כספים ולהאיץ את כיפת ברזל. אני זוכר שהתלוויתי לסיור של עמיר פרץ על הגדר. הוא לא הצליח להרים את זה כי לא היה לו גב תקציבי".

טל רוסו: "אחת הבעיות הגדולות היום היא שאין שום מדיניות. חוויתי את זה על בשרי את הקושי הזה. אין אמירה ברורה של הדרג המדיני. חייבים לכוון לתהליך. בתקופתי ידענו שאנחנו לא רוצים שהאזרחים העזתיים לא יהיו מיואשים. יושבי העוטף כבר 18 שנה עומדים בחזית. אי אפשר להילחם מול אויב מיואש ולכן יש לבצע את ההפרדה. יש הרבה דרכים לעקוף את חמאס ולהגיע לאזרחים".

רוני דניאל: "היו שלוש שנים שקטות. בדיונים פנימיים קראתם למסלול אזרחי? היו דיונים כאלה?"

טל רוסו: "אני לא מדבר על דיונים פנימיים. ממה שכבר נאמר – כנראה שכן".

יואב לימור: "לסיום, אתה עוד מסתובב עם ערכת קפה בג'יפ?

טל רוסו: "זה אחד הדברים הטובים שנשארו לי. אני שומר על זה".

רוני דניאל: "מה שלום גדי אייזנקוט?"

טל רוסו: "מתאושש מארבע שנים בהם היה חומר הברזל".

יואב לימור: "הבייביסיטר הלאומי. תודה טל".

עריכה: איתמר זיגלמן

 

 

14/03/2019
הישארו מעודכנים

טל רוסו
טל רוסו  |  צילום מסך מפלגת העבודה