103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

אם מוסכם על גנץ שלא זזים מאיו"ש - יש לנו על מה לדבר

מהצבא לפוליטיקה: יו"ר מפלגת מגן גל הירש הסביר במה שונה המפלגה שלו מהשאר והבהיר שסיכלו את המינוי שלו למפכ"לות בגלל מהפכה שתכנן במשטרה


גל הירש, יו"ר מפלגת מגן, בריאיון לחברי הקבינט ב־103fm הסביר מדוע לדעתו הוא האיש הנכון לייצג את הציבור בכנסת. כשהתייחס לחשדות נגדו הבהיר שהוא איש של מהפכות ולכן ניסו לסכל את מינויו.

"כל התפקידים שביצעתי בצבא היו ברוכים במהפכות גדולות ומשמעותיות. אני רואה כל תפקיד כתפקיד האחרון שלי ואני לא עושה דברים משיקולי קריירה. הסיבה להתנפלות האחרונה עליי היא משום שעמד על הפרק המהפכה גדולה שתכננתי במשטרת ישראל. רציתי שעם ישראל ייהנה ממשטרה חברתית שהעם יהיה גאה בה. זו מהפכה שסיכמתי את פרטיה עם ראש הממשלה, אנשים ידעו מה מצפה להם ופעלו לפגוע במינוי שלי. אני מזכיר לכולם שלפני הפרשה שלי תשעה ניצבים עפו בכל מיני מקרים וקראו לי כמי שידוע שיכול לעשות את המהפכה הנדרשת. כשקראו לי לדגל באתי".

רוני דניאל: ולמה עד היום זה לא נגמר?

"אנחנו נמצאים בשנה הרביעית של אחת החקירות. החקירות הראשונה כבר נסגרה בחוסר אשמה בתיק שנועד לסכל את המינוי שלי כמפכ"ל. בפרשייה השנייה גם אין כלום והיא צצה אחרי שהודעתי שאני רץ לפוליטיקה. אני פונה לעם כי יש שיטה בישראל לסכל מינויים. כעת העם הוא זה שיכול לבחור בי".

רוני דניאל: איך זה להיות בפוליטיקה?
"זאת חוויה מיוחדת לפגוש את עם ישראל מדן ועד אילת. זו חוויה לפגוש את עם ישראל שאותו אני רוצה לייצג בכנסת. יש בי אש בוערת. אני משרת במדים עוד מגיל 14, מימי הפנימייה הצבאית. הייתי מפקד הצנחנים והקומנדו בצפון ובדרום ואיפה לא. חשוב לי לשרת את מדינת ישראל. מכיוון שהדרך שלי לשרת את העם צריכה לעבור דרכו אני פונה אליו על מנת לקבל את קולו ומבקש שייתן לי את המינוי".

טל לב רם: אתה תהיה בכנסת להערכתך?
"אני מזכיר למדינת ישראל שהתעוררנו בוקר אחד עם מפלגת גמלאים של שמונה מנדטים. זה יכול לקרות גם הפעם. סקרים זה מדע לא מדויק. אני לא בעניין של לקבל תיק ספציפי או ג'וב. יכולתי לדאוג לעצמי למקום בכנסת אך זאת לא הנקודה. מפלגת מגן היא היחידה מסוגה בישראל היום. אין אחד שמייצג את הימין המתון באמת ושימתן את הקיצוניות תוך כדי שהוא יהיה גם חברתי על בסיס חמשת הממים של בגין. אני לא הגנרל שקופץ מהמדים ישר לחיים הפוליטיים, אני כבר יותר מעשור נמצא בחיים האזרחיים ומקביל עושה המון ימי מילואים. אני חבילה שלמה של איש עם ידע ביטחוני יחד עם ידע כלכלי חברתי".

"לא נמצא בכיס של אף אחד"

יואב לימור: איפה אפשר למקם אותך פוליטית ומה ההבדלים בינך לבין טל רוסו לדוגמא? 

"כל מי שמוכן לשרת הוא ראוי להערכה מבחינתי. אני נמצא בימין המתון מבחינה מדינית וביטחונית. אני מדבר על יהודה ושומרון ועל האופן בו צריך לטפל באתגרים הביטחוניים שלנו. המדינה גם צריכה לחזור ולדאוג לחצר האחורית של המדינה. המדינה הפכה לקפיטליסטית יותר והפקירה את הרווחה. תראו לי בחור בן 30 היום שלא צריך להסתמך על הוריו? מדינת ישראל הפכה למדינה משגשגת אך עם פערים אדירים".

טל לב רם: תלך עם נתניהו או עם גנץ?
"אני לא נמצא בכיס של אף אחד. הצגנו מצע ביום הראשון שלנו, לא שתקנו לדקה ואני מידי יום מסביר מה אני רוצה לעשות. אני לא עוטף אנשים בנייר צלופן. אני לא יודע להגיד במדויק מה בני גנץ רוצה ומה החבורה סביבו אומרת. במצע שלהם יש יותר חורים מגבינה. אולי יסתבר שהם יותר ימניים או שמאלניים ממני ואז זה לא יסתדר. אני חושב שיהודה ושומרון למשל זו סוגיית מפתח. כדי להגן על בועת מדינת ישראל שסביבה יש כל כך הרבה שנאה יש לטפל ביהודה ושומרון. איך אנחנו דואגים שהאיראנים לא ייכנסו לשם? איך דואגים שלא יהיה עוד אוסלו?"

רוני דניאל: גם מבחינת כחול לבן איראן זה דבר שלא מקובל באיו"ש.
"אם מוסכם שלא זזים מאיו"ש אז יש לנו על מה לדבר איתם".

רוני דניאל: למה אתה בקושי מגרד את אחוז החסימה?
"מערכת הבחירות הזו היא מאוד תנודתית ומטלטלת את הציבור. מפלגת מגן תעבור את אחוז החסימה כי חלקים גדולים בציבור טרם החליטו למי הם מצביעים. יותר מ-20% מהציבור מחליט למי הוא מצביע מאחורי הפרגוד".

עריכה: איתמר זיגלמן

14/03/2019
הישארו מעודכנים

גל הירש
גל הירש  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90