רז שכניק

רואה בכוכבים

דניאלה ספקטור חוגגת עשור לאלבום הבכורה שלה, ופגשה את רז שכניק לשיחה מרגשת במיוחד • האזינו לתוכנית המלאה


שנת 2009 הייתה שנה רוויה באירועים משמעותיים החל מהשבעתו של ברק אובמה לנשיא כהה העור הראשון בארצות הברית, ועד לרצח המזעזע ב'בר נוער', ומותו של אליל הפופ העולמי מייקל ג'קסון. בתוך כל זה שיחררה הזמרת והיוצרת דניאלה ספקטור את אלבום הבכורה שלה בטענה המקורית: "הבנתי שאף אחד חוץ ממני לא ישיר את השירים שלי".

'הכוכב הזה מת', הסינגל הראשון מאלבום הבכורה שלה, זכה לחיבוק גדול מהמבקרים. בשיחה עם רז שכניק סיפרה דניאלה ספקטור שלא ידעה איך יקבלו את המוזיקה שלה, והתפללה שזה יתפוס את האוזן של הקהל. "אנשים רבים התייחסו לסינגל הזה מבחינה אקולוגית", סיפרה ספקטור, "אבל אני בכלל לא התייחסתי לזה. ראיתי זוג אוהבים יושבים על דשא בפארק ומסתכלים על הכוכבים ומשם התחלתי לכתוב. חייבת לציין שהשיר הזה פתח לי את הדלת".

הסינגל השני שלה התקבל פחות טוב, ולדבריה אפילו התעלמו ממנו. "בהמשך גלגלצ הכניסו מיוזמתם את הסינגל 'הירושימה' מהאלבום שהתחיל להתגלגל, וקיבלתי בזכותו תגובות אפילו ממאזינים ביפן".

"כל דבר שקרה עם השירים שלי היה מאוד מספק", סיפרה ספקטור, "עבדתי על האלבום לבדי שלוש שנים, ומבחינתי כל מה שקרה איתו היה בונוס". בהמשך: איך אנשים קיבלו את שירה 'לישון בלעדיי', ולמה אם הוא היה יוצא היום ארגוני נשים היו מתלוננות עליו?

28/03/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כוכבת. ספקטור
כוכבת. ספקטור  |  צילום: אלין לב־הר, מתוך עטיפת האלבום מ־2009
Paris