גיא פלג

"אני לא רואה מציאות שבה ניסוג ממשרד הדתות"

באיחוד מפלגות הימין דורשים לחלוק את המשרד עם ש"ס • ח"כ יעקב מרגי לא נלחץ: "אני מסרב להתרגש מהצהרות ראשוניות"


כבר שנים שמפלגת ש"ס שולטת באופן כמעט בלעדי במשרד הדתות. ובכן, אם זה תלוי בבצלאל סמוטריץ' וברפי פרץ - לא עוד. איחוד מפלגות הימין דרש מנתניהו - נוסף על תיק החינוך והמשפטים -  גם את תיק הדתות. ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) הסביר לגיא פלג למה, ככל הנראה, התיק יישאר בידי מפלגתו.

"אני חושב שלא צריך להתרגש מהצהרות ראשוניות לפני כניסה למשא ומתן. הייתה לנו קדנציה טובה ואין ספק שכל השותפות הקואליציוניות, במיוחד אלו שלא התחזקו מהמערכה האחרונה, כדאי שיקשיבו לקולות ויבחנו את רצון העם וישמרו על צניעות. שיתנו לצוותי המשא ומתן לנהל את הדברים".

אנחנו מבינים איחוד מפלגות הימין רעבים מאוד. האם ש"ס תסכים תסכימו לחלוק איתם את משרד הדתות?
"איחוד מפלגות הימין יודעים את תוצאות הבחירות ומהו גודל המפלגה שלהם. כל אחד יקבל לפי היכולות שלו. אומר במפורש, ש"ס חיזקה את כוחה בבחירות הללו ואני לא רואה מצב בו אנחנו ניסוג ממשרד כזה או אחר – ההיפך הוא הנכון".

מה תעשו עם ליברמן?
"רק לפני ארבע שנים אביגדור ליברמן הצהיר הצהרות אחרי הבחירות אך בסוף הוא הצטרף לממשלה".

דווקא ליברמן הוא פוליטיקאי שהוכיח שהוא הולך עד הסוף. הוא נכנס לממשלה האחרונה באיחור רב ואף לא היסס לעזוב אותה כשהמדיניות שלו במשרד הביטחון לא באה לידי ביטוי. אמנם לא מדברים על חוק הגיור וברית הזוגיות אך בכל שקשור לחוק הגיוס אתה רואה מצב בו ליברמן יקפל את הדגל הזה?
"אנחנו לא רוצים שאף אחד יקפל את דגליו. ההצהרות בכניסה למשא ומתן הן גדולות ובסוף מגלים שהפתרון הוא מעבר לדלת. ליברמן אמנם עקבי אך בעיקר בפרישות מהממשלות ולא מהכניסות אליהן. אני מציע לא להתרגש".

מתי ראשי המפלגות הדתיות ייפגשו ליישר קו?
"התיאומים מתקיימים. אין עניין ליצור בלוק חוסם. אני נותן צפירת הרגעה. הייתה לנו ממשלה טובה ששרדה ותפקדה ואנחנו רוצים לשחזר אותה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

17/04/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב מרגי
יעקב מרגי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris