רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"להכניס חילונים לחדר עם שומרי דת"

עו"ד יאיר נהוראי, היועץ המשפטי של הפורום החילוני ופרופ' יהודה אולמן, יו"ר ועד הרופאים ברמב"ם על איסור הכנסת החמץ לביה"ח של משרד הבריאות


עו"ד יאיר נהוראי, היועץ המשפטי של הפורום החילוני: "העתירה שהגשנו הוגשה לפני פסח שנה שעברה. במהלך השנה המדינה התבקשה לתת תשובות. בתי החולים רוצים לקבל הכשר ולכן הם תלויים ברבנות. היועץ המשפטי לממשלה ישב ביחד עם נציגי הממשלה ומשרד הבריאות, והם החליטו שכדי לאפשר לחילונים להכניס חמץ, צריך להקים חדר צדדי לחילונים עם שומרים מבחוץ, שומרי דת שיבדקו בכל פעם שאתה נכנס ויוצא, שאתה לא מוציא איתך חמץ".

פרופ' יהודה אולמן, יו"ר ועד הרופאים ברמב"ם וסגן יו"ר ארגון רופאי המדינה: "ענת, תשמעי סיפור. לפני שעה וחצי, נאמר לי שמישהו מטעם בית החולים נכנס לחדר שלי בלי רשות, פתח את המקרר שלי וראה 'פצצה מתקתקת', לחמנייה. זה בדיוק הגבול שבו נחצה הגבול בעיניי. זה החדר הפרטי שלי, המקרר הפרטי שלי, לא של המחלקה. מפה ועד לתיק שלי, למגירות שלי, עד לאן?". 

פרופ' אולמן המשיך: "אני חייב גם לאזן. ביררתי עם הנהלת בית החולים רמב"ם, יהיו שלטים מאירי עיניים שמבקשים לא להכניס חמץ. כנראה שהשנה, אצלי בבית החולים לפחות, לא יבוצעו חיפושים, כך אני מקווה". 

17/04/2019
הישארו מעודכנים

אסור להכניס חמץ
אסור להכניס חמץ  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image