מילים ולחן
עם דודי פטימר

כשפטימר פגש את פולני

נעמי פולני ודודי פטימר חזרו לימים הבלתי נשכחים של להקת 'התרנגולים', בפרק מיוחד שנועל את חגיגות העצמאות • פודקאסט בלעדי לאתר וליישומון


להקת 'התרנגולים' נחשבת לאחת הלהקות המצליחות ביותר בישראל של שנות ה־60. יוזמת ומנהלת הלהקה, ומעתה כלת פרס ישראל, נעמי פולני, הביאה את הלהקה להצלחה ולפריצת דרך בזכות שילוב מדויק בין תנועה לשירה, ובין שפת רחוב לשפה ממלכתית. כך למעשה ביטאה את הארצישראליות הצעירה של אותן שנים.

אומנם הלהקה פעלה רק שלוש שנים, אבל הייתה אמונה על כמה מהקלאסיקות הגדולות שחדרו לפנתיאון הזמר העברי. החל מ'שיר השכונה' ו'אין כמו יפו בלילות', ועד ל'שיר אהבה חיילי'. לא נשכח כמובן להיטים נוספים מבית היוצר של 'התרנגולים' כמו 'הכל זהב', 'האם אמרו לך פעם?', 'פנס בודד', 'זאת מרחוב פנורמה', 'ערב במסחה', 'השמלה הסגולה' ועוד רבים וטובים.

עוד באתר: 'שבת עברית' מצדיעה לנעמי פולני - עריכה מיוחדת

בין הכוכבים שיצאו מהלהקה: יהורם גאון, שלישית הגשש החיוור (שייקה לוי, גברי בנאי וישראל "פולי" פוליאקוב ז"ל), ליאור ייני, עליזה רוזן, דבורה דותן וחנן גולדבלט.

דודי פטימר אירח באולפן את נעמי פולני, וחזר יחד איתה אל ימי הזוהר של הלהקה, אל הסיפורים מאחורי השירים והשפעתה הרבה על התרבות הישראלית.

08/05/2019
הישארו מעודכנים

דודי פטימר
דודי פטימר  |  צילום: מיכל קליינברג