103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"היתלו בנו ושיקרו לנו"

חגי אוזן תקף את יוצרי הסרט על אייל גולן: "התראיינתי לסרט וכנראה שלא סיפקתי להם את הסחורה אז הורידו את כל הריאיון" • "אורלי וגיא שקרנים"


המפיק ופרשן התרבות חגי אוזן הביע את דעתו על הסרט 'משחקי חברה' שיצרו אורלי וילנאי וגיא מרוז אודות הזמר אייל גולן: "התראיינתי לסרט הזה במטרה לחזק את הטענות של אייל גולן. כנראה שלא סיפקתי להם את הסחורה. לדבריו "זה לא לחתוך על רצפת העריכה אלא לערוף את הראש". האם הסרט פגע באייל גולן? "חד משמעית לא, היצירה תנצח".

אחרי הסרט ששודר היתה לי הרגשה שהבנות האלה נסחטו מכל כיוון לטובת רייטינג,בשלב מסוים אני נטשתי. אבל הסרט מספר סיפור די דוחה. 

"יש לי סקופ בשבילך: אני התראיינתי לסרט הזה במשך שעה שלמה באותו לוקיישן ובאותו כיסא של בני פרץ (מנהלו האישי של אייל, מ.פ.) והסיפור הוא שהונו אותנו. הונו את אייל כשאמרו לנו שהם רוצים להציג תמונה מאוזנת וכמה שיותר אובייקטיבית ולהציג את הסיפור בשלוש מאות ושישים מעלות, את כל השלם. ואני באתי להתראיין, כעיתונאי, ולאחר מכן התחלתי לעבוד במשרד של אייל. וכנראה לא סיפקתי להם את הסחורה, עובדתית ככה זה היה".

אז נשמטת.
"זה לא להוריד אל רצפת העריכה בעריכה אלגנטית, אלא להוריד את כל הריאיון. מיד לאחר הריאיון שלי אחד הצלמים שאל אותי בציניות: 'כמה כסף אייל גולן שילם לך?' ואז אורלי התערבה ואמרה: 'לא, לא, ככה הוא רואה את הדברים'. זאת אומרת ככה טיפלו בנו, שיקרו לנו וזאת חוויה שלי מגוף ראשון".

בוא נעזוב לרגע את חוויות ההונאה וההיתול. יש כאן בחורות שמספרות על מקרים מכוערים ועגומות. אלה בחורות עם נקודת פתיחה מאוד חלשה, שרצו לגעת בזוהר הזה ששמו אייל גולן.
"דיברנו על זה כבר לפני חמש שנים. עשו על זה כתבות וסיקרו, כבר שאלו אם זה מוסרי או לא, ואני רוצה לשאול בסופו של הסרט: מה החידוש? לשם מה נתכנסנו? על שום מה אורלי וגיא לא יקבלו את הפוליצר שלהם?". 

אני אגיד לך מה החידוש. פתאום גילית דרך הסרט שיש מערכת אכזרית ונוראית שמעבירים את הבנות מאחד לשני. ופתאום לראות את הנפשות הפועלות, זה החידוש.
"זה לא חידוש, את כל אלה ידענו הרבה קודם" .

אני לא ידעתי. 'תפנקי את זה ואת ההוא', נהרסה לנו המילה לפנק
"אייל אומר שחד משמעית הוא לא אמר את המילה לפנק בהקשר הזה וכמו שאני מכיר אותו הוא לא אמר. גם את הסיפור של רז שכניק עם האבא שהיה בחדר ליד, הוא נידב מעבר. הסיפור לא קיים בפרוטוקולים. אייל סיפר את זה כדי להבהיר כמה הוא נגעל וכמה הוא היכה על חטא".

על מה אייל מתכנן לתבוע את אורלי וגיא? על ההונאה?
"גם וגם. אני מאוד מקווה שהפעם הוא יילך עד הסוף. לגבי השאלה אם לא היה עדיף שלא יגיב, יש דעות לכאן ולכאן. התביעה הקודמת מולם הסתיימה בפשרה, וחבל שזה נגמר כך. כי המטרה של אייל היא לא להרוויח מהם כסף אלא רק לא לעבור בשתיקה על שקרים. כשהם הגיעו למשרד עורכי הדין כדי לסיים בפשרה, כנראה אז עלה בהם יצר הנקמנות".

לא יכול להיות שמדובר בעבודה עיתונאית?
"שום עבודה עיתונאית, אין כאן שום חידוש".

זה פגע באייל גולן לדעתך?
"לא. המוצר האמנותי ינצח תמיד. השירים שלו עומדים בפני עצמם, אין להם קשר לפרשייה.
אנחנו עברנו הונאה, אמרו לנו שהם יציגו תמונה מלאה ולראשונה בחיי הגעתי על סף דמעות מרוב שנזכרתי במסע הציד, כעיתונאי אני זוכר את זה. כשראיתי איך הפרשה הזאת התחילה ודיווחו על מתנות של אייל גולן כדי להיות עם הבנות. אייל צריך לתת מתנה? הוא צריך לתת לה מתנה כדי לא להיות איתה, הוא יותר עסוק בלהדוף.

ההר הוליד ברווז פלסטיק, אורלי וגיא הם שני ליצנים. איפה רעידת האדמה שהם הבטיחו? הם אמרו שיש להם ממצאים חדשים ושהמשטרה תפתח מחדש צאת התיק. הפרקליטה בסרט מדברת על חשד לשיבוש ראיות, זה תיק ענק בפני עצמו. איפה כל זה? רק אורלי וגיא הם שני החוקרים הגדולים? אפילו הם לא עיתונאים".

ננסה להשיג תגובה של אורלי וגיא
"אשמח לעימות מולם".
ֻ
מרשת 13 נמסר בתגובה: "לא ניגרר להשמצות אישיות ובטח לא לניסיון להטיל דופי בעבודה עיתונאית ללא רבב. מדובר בתחקיר מקצועי, מעמיק ובעל חשיבות ציבורית עליונה. חבל שחגי אוזן בוחר להטיל רפש במקום להתייחס לגילויים החדשים על פרשת אייל גולן" 

עריכה: מעיין פופלבסקי 

07/07/2019
הישארו מעודכנים

אייל גולן
אייל גולן  |  צילום: יח"צ דודי חסון