"פחדתי על החיים שלי"

הנאשם לשעבר מחמוד קטוסה על כתובות הנאצה שרוססו בכפר שלו: "כולם מאמינים לי" • בהמשך סיפר על החשש לחייו, ואמר: "לא אתבע את המשטרה"


במהלך הלילה (ג') הושחתו רכבים ונכתבו כתובות על קירות הכפר דיר קדיס בו מתגורר החשוד לשעבר באונס בת ה־7 מחמוד קטוסה. "כל הכפר שלי מאמין בי", סיפר לגלעד שלמור ודורון הרמן, "ומה שנעשה הלילה היה רחוק מאוד מהבית שלי. למי שעשה את זה לא אכפת מהאמת", הטיח, "אני לא מבין למה הרסו רכבים של אנשים אחרים". 

בהמשך סיפר לשניים על שהותו בבית המאסר: "הייתי בחדר עם מצלמות והשגחה מיוחדת מהרגע בו נכנסתי לבית המאסר. כשחזרתי מבית המשפט כמה מהאסירים אמרו לי שעליי לצאת מהאגף, ופניתי לעזרת אחד הסוהרים שישמור עליי. הרגשתי שהחיים שלי בסכנה". 

עוד הוסיף: "אני לא יודע למה הילדה הזו הצביעה עליי, אני עובד בעיר הזו 7 שנים ולא עושה בעיות. בשעות הבוקר אני העובד היחיד, ויוצא בצהריים. אף פעם לא דיברתי עם שום ילדה, ויש מצלמות בבית הספר - הם יכולים להסתכל". 

קטוסה הוא אב לילדים, וביתו הקטנה היא בת 7. הרמן ושלמור לא יכלו שלא לשאול אותו איך בתו מתמודדת עם המצב, והוא סיפר בכאב: "הילדה ידעה שהייתי בכלא, והמשפחה שלי סיפרה לה הכל. כשחזרתי הביתה היא הכינה לי מתנה גדולה, הילדים שלי הם בלב שלי". 

"לא חשבתי שעשו לי את זה רק בגלל שאני פלסטיני", אמר קטוסה לסיום, "אבל אני לא מבין למה לא השתחררתי מיד". 

10/07/2019
הישארו מעודכנים

גלעד שלמור ודורון הרמן
גלעד שלמור ודורון הרמן  |  צילומים: 103fm