103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"אנו נפעל נגד סיפוח הפלסטינים"

אלוף (מיל') יאיר גולן, מספר 2 ברשימת ישראל דמוקרטית, על הקשר של אהוד ברק וג'פרי אפשטיין • על אסטרטגיית המפלגה: "נוריד את אורך התורים בקופ"ח"


אלוף (מיל') יאיר גולן, מספר 2 ברשימת ישראל דמוקרטית, הגיב לפרשת השותפות העסקית של אהוד ברק עם ג'פרי אפשטיין, החשוד בשידול נערות לשירותי מין בתשלום: "נפשו של ברק סולדת מכאלו מעשים". בהמשך שיתף גולן בתוכניות המפלגה לכשתרוץ לבחירות החוזרות: "נשמור על אופיה הדמוקרטי והיהודי של המדינה". האם תצליח המפלגה לעמוד בהבטחותיה הרבות לציבור או שמא על מילים אין מכס ולכן אפשר להבטיח כל דבר ללא כיסוי?


האם אהוד ברק צריך להתנער ולהפסיק את הקשר עם ג'פרי אפשטיין, מי שמסתמן כטיפוס מפוקפק?
"בהחלט כן וזה מה שהוא עושה. הוא הנחה את עורכי הדין שלו לבחון את סיום ההתקשרות. אהוד ברק אינו רוצה להזדהות עם מי שעוסק בסחר בנשים".

אבל ברק נכנס לשותפות איתו כשאפשטיין כבר הורשע. העסקים שלהם נוצרו אחרי הרשעה.
"אני מרגיש אי נוחות בשאלות האלה. אני מכיר את אהוד ברק מספיק טוב ואין לי ספק שהוא לא נותן לגיטימציה למעשים כאלה. הוא אב לבנות וסב לנכדות". 

היא הנותנת, אז יואיל אדוני להתנער מהדבר הזה.  
"אהוד ברק הגדיר ואמר שנפשו סולדת ממעשים כאלה, הוא עושה כל שאל ידו כדי לצאת משותפות עסקית עם איש כזה שהתנהגותו פסולה וחוזרת על עצמה, לאפשטיין יש שיטת עבודה מגונה ולא מוסרית".  

ברק מבטיח חוקה תוך שנתיים, גבול תוך שנתיים, חינוך חינם וכל מיני הבטחות. בוודאי ספרתם כמה יעלה לפנות מתנחלים כדי ליצור גבול תוך שנתיים.
"זה קישור שאינו נכון. גבול יכול להיות גבול, זה לא מחייב פינוי של מאה אלף אזרחים. הרעיון המכונן הוא לסמן אם מדינת ישראל הולכת להיפרדות או לסיפוחם של 2.5 מיליון ערבים. אנחנו נגד סיפוח".

כשברק אומר נסיגה, הוא מקיים נסיגה, ראינו את זה בלבנון. כשהוא אומר שייסוג חד צדדית מיהודה ושומרון, אני מודאג.
"עדיין מוקדם מדי לדון בזה ואיך ייראו ההסדרים. דין לבנון אינו כדין יהודה ושומרון, כולנו יודעים את זה. אנחנו רוצים דבר פשוט וברור: שלמדינת ישראל יהיה גבולות, שלא נספח אליה מיליוני פלסטינים
ואנחנו מבקשים לשמור על אופייה היהודי והדמוקרטי".

השאלה אם זה יקרה בהסכם או בדרך אחרת. 
"כל דבר שניתן להגיע אליו בהסכם הוא מבורך. אלא שלא בטוח שבמקרה הזה אפשר להגיע לזה בהסכם. מה שהיה נכון שם, לאו דווקא נכון כאן. אנחנו מסמנים יעד ברור שבסופו ההכרעה אם לספח או להתנתק מ-2.5 מיליוני פלסטינים".

אמש, בריאיון בחדשות 12, הרב פרץ דיבר על אפרטהייד בשטחים.
"אני שולל את זה מכל וכל. אוי ואבוי לנו אם זאת המדיניות שבה נתמוך, זאת מדיניות הרסנית למדינת ישראל". 

הבטחתם אינספור הבטחות, איך אתם מתכננים להגיע לאפס תורים בבתי חולים תוך שנתיים? נדמה שעל מילים אין מכס.
"הכיוון של המצע שלנו הוא הוא להפריד בין המיון לבין בתי החולים. רק 30% מאלה שמגיעים לחדרי המיון בסופו של דבר באמת מתאשפזים. יש עשרות רבות של אחוזים שבעייתם יכולה להיפתר קודם. אם מרפאות החירום יהיו עם אמצעי מיכשור משמעותי (MRI, למשל). כך התורים ירדו באופן ניכר". 

עריכה: מעיין פופלבסקי

14/07/2019
הישארו מעודכנים

יאיר גולן
יאיר גולן  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90