103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
הקבינט
עם רוני דניאל, אלון בן דוד ויואב לימור

"ברק הוא היחיד שמסתכל לביבי בלבן שבעיניים"

נועה רוטמן ממפלגת ישראל דמוקרטית: "השוויון בפני החוק התבטל - כי לנתניהו יש דין אחר" • על פרשת אפשטיין: "מתעסקים בציפורן חודרנית כשהגוף חולה"


נועה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, החברה במפלגתו של אהוד ברק, שוחחה עם חברי צוות התוכנית והגיבה לפרשה המתפתחת. על הקשר בין ברק לג'פרי אפשטיין: "לא אהוד ברק חשוד בפלילים, בעוד מי שאמור לנהל את המדינה חשוד בפלילים". בהמשך סיפרה רוטמן מדוע אהוד ברק הוא היחיד שלטענתה מסוגל להתמודד באופן ראוי מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות הבאות. 

למה את חולקת עלינו? 
"מאז כניסתו של אהוד ברק לזירה הפוליטית מחדש, השיח השתנה וכאשר מישהו הולך על הראש של ראש הממשלה ואומר את הדברים נכוחה נגד נתניהו, באופן ממש מפתיע ישר מתחילה מתקפת פייק ניוז. לברק יש קרדיט ארוך שנים, הוא מוכן בעת הקריטית הזאת להניח את הכל על הכף והנה הגענו עד כדי שיגידו עליו את האמירות המופרכות האלה".

ברק עשה שותפות עסקית עם אדם שנגוע בשחיתות מוסרית והורשע בניהול סחר של קטינות.
"ברק אמר אמש שהוא מנתק את כל קשריו עם האיש הזה. למה אנחנו לא מתעסקים בראש הממשלה שיש נגדו שלושה כתבי אישום?"

כי כדי לדבר על שחיתות צריך לבוא עם ניקיון כפיים.
"מדובר באדם שכל חייו שירת את המדינה, מגיל 17. כל הקרדיט הציבורי עומד לטובתו, אני מאמינה לו".

ג'פרי אפשטיין היה מרוח בפלילים ואהוד ברק עדיין עשה איתו ביזנס. לכסף כנראה אין ריח. אז אפשר לשים סימן שאלה על שיקול הדעת של ברק בבחירת שותפיו העסקיים.
"אז שמנו את הסימן, הוא נתן את התשובה ואפשר לעבור הלאה. כמה נדבר על אפשטיין בזמן שרוב האזרחים יעמדו בתור, בפקקים, בחדרי המיון. אותנו אפשטיין לא מעניין".

אבל ברק, כדרכו, נתן תשובה מתפלפלת. במקום להגיד 'אני לא עושה עסקים עם האיש הזה, יעלה כמה שיעלה'.
"תסלחו לי, אנחנו מתעסקים בציפורן החודרנית כאשר הגוף חולה במחלה הרבה יותר קשה. ברק אמר שהוא ינתק איתו את היחסים. הוא בן 77, רמטכ"ל מעוטר, מה אנחנו לא יודעים עליו? בואו נדבר עליו בכבוד. האיש שכל חייו עשה בשירות הציבור. אני מאמינה לו וכולכם נסחבים אחרי ספין". 

כרגע הסיכויים לאיחוד קטנו מאוד.
"למה? לא נכון. השוויון בפני החוק עומד להתבטל ולמעשה התבטל כבר. כי יש את בנימין נתניהו ויש דין אחר לכל אחד אזרחי המדינה".

מה עתידה של יוזמת ברק שהגיעה עם הרבה אנרגיה?
"הימים הבאים יגידו. לא נגמרה לנו האנרגיה. אנחנו צפינו שתהיה עלינו מלחמה קשה של פייק ניוז והיא עדיין לא נגמרה. הצילום בעיתון הוא לא פייק ניוז?"יש

לא. זה לא פייק ניוז. הוא ביקר אצלו בבית מה פייק בזה? הוא טוען שהוא לא היה עם בחורות, אבל אצלו בבית הוא היה.
"הוא לא הכחיש שהוא היה. הפייק ניוז הוא לשים את זה בהקשר הזה. כשיש שר בריאות שהחשדות נגדו הרבה יותר חמורים ועם מי הוא מתרועע. התקשורת עסוקה שוב באפשטיין. אני לא קיבלתי כסף מאף אחד ולא עשיתי עסקים עם אפשטיין. אני יצאתי מהבית שלי כי מדינת ישראל חשובה לי".

למה חברת דווקא לברק?
"הוא היחיד שמתמודד עם נתניהו. מעבר למחלוקות, יש כרסום אמיתי בדמוקרטיה. להנהגה כאן לא אכפת מהאזרחים והיחיד שמסתכל לביבי בלבן של העיניים הוא אהוד ברק".

את יכולה להבין שאזרחים רבים רואים את קשריו עם אפשטיין ואומרים על ברק שגם לא אכפת מהמוסר אלא מהכסף שהוא עשה.
"הוא משרת את המדינה מגיל 17. וזה מאוד רלוונטי שהוא בשירות המדינה. כי זאת השאלה – איפה הלב שלו מונח".

במגדלי אקירוב, קומה 9000, שם הלב שלו מונח. עשה ים כסף, שיחק אותה. אל תהפכי אותו לסוציאליסט דגול.
"זה משנה לאזרחי ישראל כמה כסף הוא עשה? זה משנה את סדר היום שלנו?"

אינך רואה בחיבור עם אפשטיין כתם מוסרי שדבק בו?
"אין אנשים מושלמים. בעיניי מה שחשוב הוא איך אנשים מתמודדים אחרי שדברים מתגלים. הוא מתמודד בצורה מצוינת, טוב יותר מראש ממשלה שנדבק לכיסא וגורר אותנו למערכת בחירות יקרה. ומשסעת. ואתם חוזרים לאפשטיין, זה מדכא".

איך האירוע הזה משפיע על היחסים הפנים מפלגתיים אצלכם? 
"יש אצלנו דיון פתוח ואני חושבת שהתשובה של ברק אמש היא תשובה שאני גאה בה.
אני גאה שאני בחברה של אנשים שיכולים להביע דעתם בשולחן עגול וכולם שווים. כולנו מקבלים מענה ערכי מלא לטענות. לא אהוד ברק חשוד בפלילים אלא ראש הממשלה. הספין הזה עובד עליכם. התקשורת נותנת בולטות לשיח מסית ומפלג ולא מסקרת למשל לפני יומיים יאיר גולן וברק ביקרו באריאל ודיברו על גבולות הארץ. לא סיקרו את זה".

יש עוד שאלות מטרידות, למשל על מה הוא קיבל 2.3 מיליון דולר מקרן וקסנר. הרי קרן הודיעה שהוא רשאי לחשוף. 
"מבחינתי הוא ענה אתמול את התשובה האולטימטיבית ואני באמת חושבת שמה שחשוב הוא עתיד המדינה. אני רוצה שמי שישרתו את הציבור יעשו לטובת המדינה ולא לטובת עצמה. ואם מתגלים כאלה מקרים מוטב שיתנערו מהם. אני מעדיפה את ברק על פני נתניהו. לפני דקה התעסקנו אם בני גנץ חשף את איברו או לא. כל מי שקם להגיד על עוולות משטר נתניהו חוטף מתחת לחגורה, תרתי משמע. אנחנו לא מפחדים, המדינה היא של כולנו".

18/07/2019
הישארו מעודכנים

נועה רוטמן
נועה רוטמן  |  צילום: מארק ישראל סאלם/פלאש90