אראל סג"ל

"צבעוני וססגוני עם פה גדול - אבל יש לו מוח חריף"

תכירו, ראש ממשלת בריטניה החדש בוריס ג'ונסון • רון פרושאור, ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית במרכז הבינתחומי הרצליה, משרטט קווים לדמותו


דייר חדש בדאונינג 10: אמש (ג') נבחר בוריס ג'ונסון לכהן כראש ממשלת בריטניה החדש: "לא היו הדלפות. אף אחד לא ידע את המספרים והכיוונים", סיפר רון פרושאור, ראש מכון אבא אבן לדיפלומטיה בינלאומית במרכז הבינתחומי הרצליה. אז מיהו ראש הממשלה החדש שדומה באופן חריג לתדמיתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ? ומה דעתו על ישראל? 

פרושאור חזר מלונדון וסיפר על הבחירות בממלכה המאוחדת מקרוב: "נכון שהיו הימורים על ג'ונסון, אבל לא היו הדלפות מוועדות הקלפי. עשו סקרים פנימיים, בתוך המפלגה השמרנית בלבד. הסתובבתי בלונדון באותו יום ואף אחד לא ידע מי ניצח ובכמה הוא ניצח". 

הוא סיפר על דמותו הצבעונית שקצת קשה לפענח: "ג'ונסון הוא אדם צבעוני וססגוני, פה גדול. כלפי חוץ הוא נראה מרושל, אבל יש לו מוח חריף. לגבי ישראל - הוא יצא נגד מי שמתעסק עם ה-BDS. הוא אוהד את הדמוקרטיה הישראלית, קרוב לקהילה היהודית, אבל יש לו עמדות והתבטאויות לגבי התנחלויות שהן לא ממש חופפות לשלנו". 

"הוא כמו הטראמפ הלונדוני" תיאר פרושאור את התבטאויותיו מעוררת המחלוקת של ג'ונסון. ההתבטאויות אמנם משעשעות, אם כי לא עומדות במד התקינות הפוליטית: "הוא אמר ש - 'הילארי קלינטון נראית כמו אחות סדיסטית במוסד לחולי נפש' ו-'נשים מוסלמיות עם בורקה נראות כמו תיבות דואר'".

עריכה: מעיין פופלבסקי

24/07/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בוריס ג'ונסון
בוריס ג'ונסון  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris